چین: آمریکا از دخالت در امور چین به بهانه مسئله مذهب دست بردارد

به گزارش مجله پریها، سخنگوی وزارت خارجه چین گفت پکن از آمریکا می خواهد دست از مداخله گری و انتشار گزارش های خود بردارد و به بهانه مذهب در امور داخلی چین دخالت نکند.

چین: آمریکا از دخالت در امور چین به بهانه مسئله مذهب دست بردارد

به گزارش گروه بین الملل مجله پریها به نقل از رادیو بین المللی چین، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز چهارشنبه 10 اردیبهشت (29 آوریل) تأکید کرد، چین از آمریکا می خواهد با احترام گزاردن به واقعیت و کنار گذاشتن تکبر و تعصب، دست از مداخله گری و انتشار گزارش های خود بردارد و به بهانه مذهب در امور داخلی چین دخالت نکند.

اخیراً، کمیته بین المللی آزادی های مذهبی آمریکا در گزارش سال 2020 خود از شرایط آزادی مذهبی در چین انتقاد نموده است. گنگ شوانگ سخنگوی وزارت خارجه چین امروز در یک نشست خبری و در واکنش به این موضوع گفت که کمیته یادشده همیشه با تعصب سیاسی نسبت به چین در سال های متوالی با انتشار گزارش های مختلف به سیاست های مذهبی چین حمله نموده است اما موضوع این گزارش ها کاملاً اشتباه و بی اساس بود.

گنگ شوانگ گفت، چین یک کشوری قانونمدار است و طبق قانون از آزادی مذهبی مردم حفاظت می نماید و اقوام مختلف چین طبق قانون از آزادی مذهبی کامل برخوردارند. اکنون در چین، حدود 200 میلیون تن از پیروان ادیان مختلف زندگی می نمایند که بیش از 380 هزار روحانی مذهبی و حدود 5500 گروه مذهبی و بیش از 140 هزار مکان مذهبی ثبت شده به آنان خدمت می نمایند. سیاه نمایی های آمریکا علیه چین واقعیت را تغییر نخواهد داد، در عین حال، چین هیچ گاه اجازه دخالت در امور خود به بهانه مذهب را نخواهد داد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 تیر 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1008

به "چین: آمریکا از دخالت در امور چین به بهانه مسئله مذهب دست بردارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چین: آمریکا از دخالت در امور چین به بهانه مسئله مذهب دست بردارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید