چند اثر به جشنواره تجسمی فجر ارسال شد؟

به گزارش مجله پریها، با انتها دریافت مهلت ارسال آثار به یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، آمار نهایی آثار رسیده به جشنواره اعلام شد.

چند اثر به جشنواره تجسمی فجر ارسال شد؟

به گزارش مجله پریها به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، ابراهیم حقیقی ـ دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی ـ با اعلام این خبر که در دوره یازدهم آثار رسیده به جشنواره در 10 رشته هنری، رشدی بیش از 2 برابر نسبت به دوره قبل داشته است، گفت: در این دوره از جشنواره و انتها مهلت دریافت آثار که روز گذشته بود، 13792 اثر از 5761 هنرمند توسط دبیرخانه دریافت شده است و این رقم بسیار امیدوار کننده است.

به گفته وی در این دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در رشته عکاسی 5423 اثر از 1942 نفر، در رشته نقاشی 3070 اثر از 1324 نفر، در رشته تصویر سازی 1447 اثر از 566 نفر، در رشته گرافیک 1317 اثر از 546 نفر، در رشته خوشنویسی 555 اثر از 255 نفر، در رشته هنرهای جدید در سه شاخه ویدئو، پرفورمنس و چیدمان در مجموع 542 اثر از 304 نفر، در رشته کارتون و کاریکاتور 422 اثر از 157 نفر، در رشته نگارگری 337 اثر از 85 نفر و در رشته سرامیک 156 اثر از 85 نفر به دبیرخانه رسیده است.

دبیر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر همچنین بیان نمود: در این دوره از رویداد 3878 نفر در یک رشته و 872 نفر در دو رشته شرکت نموده اند که در مجموع تعداد کل شرکت کنندگان 5761 نفر است. همچنین 2937 نفر از شرکنندگان را خانم های هنرمند و 2824 نفر را آقایان هنرمندان تشکیل می دهند.

به گفته حقیقی از 31 استان کشور به این رویداد اثر ارسال شده است که استان تهران با 2257 شرکت کننده بیشترین شرکت کنندگان این رویداد را به خود اختصاص داده است. و در رتبه های بعدی استانهای خراسان رضوی، اصفهان، البرز، فارس، آذربایجان شرقی، خوزستان گیلان و مازندران قرار دارند.

حقیقی در انتها اضافه نمود: نکته قابل توجه در این دوره نسبت زمان فراخوان و تعداد آثار رسیده است. در ادواری از جشنواره روزهای فراخوان بیش از سه ماه بوده است اما در این دوره ما فقط 52 روز مهلت فراخوان داشتیم که در این مدت 13 هزار اثر به دبیرخانه جشنواره رسید.

وی گفت: رشد آثار رسیده به جشنواره یازدهم هنرهای تجسمی فجر نشانه اعتماد هنرمندان است. خوشبختانه در این دوره با تغییر رویکرد جشنواره و تفکیک رشته های هنری شاهد استقبال 208 درصدی هنرمندان برای حضور در این رویداد بودیم به طوریکه بیش از 13 هزار اثر به دبیرخانه ارسال شد و قریب به 6 هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند.

وی ادامه داد: قطعا حضور مدیران و دبیران با تجربه و قابل اعتماد در میان جامعه هنری یکی از دلایل این رشد است. ضمن اینکه شعار ما در این دوره از جشنواره همگرایی بیشتر هنرمندان همه رشته های هنری و همچنین سیاست همگرایی با دیگر بدنه های موثر در حوزه هنرهای تجسمی کشور از جمله گالری ها و هنر استانها بوده است.

حقیقی با تشکر از اعتماد هنرمندان به این رویداد مهم هنرهای تجسمی کشور که همزمان با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می گردد، در انتها اظهار کرد: تمام کوشش تیم اجرایی این رویداد این است که سال جاری جشنواره ای با کیفیتی در خور جامعه هنرهای تجسمی کشور برگزار کنیم و این رویداد به جامعه وسیع تری از هنرمندان و مخاطبان گسترش پیدا کند. امیدوارم با راهیابی بهترین آثار به نمایشگاه این دوره، از نظر کیفی نیز بتوانیم رکوردار باشیم.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر از پنجم بهمن تا پانزدهم اسفند برگزار می گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 22 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 202

به "چند اثر به جشنواره تجسمی فجر ارسال شد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند اثر به جشنواره تجسمی فجر ارسال شد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید