پیشنهاد 450 هزار تومانی حق مسکن به دولت رفت

به گزارش وبلاگ پریها، وزیر کار درخواست افزایش یاری هزینه مسکن کارگران از مبلغ ماهانه 300 هزار تومان به 450 هزار تومان در سال 1400 را به هیات دولت ارائه کرد.

پیشنهاد 450 هزار تومانی حق مسکن به دولت رفت

جهت دریافت خدمات پتینه چیست با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

شورای عالی کار در دویست و نود و هفتمین نشست خود در اسفند سال 1399 با تصویب افزایش یاری هزینه مسکن کارگران، مبلغ آن را از 300 هزار تومان به 450 هزار تومان افزایش داد.

بر همین اساس وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن موافقت با مصوبه شورای عالی کار، متن پیشنهادی مربوط را برای اجرا از ابتدای فروردین 1400 با قید فوریت به هیات دولت ارائه نموده است.

ارسال پیشنهاد افزایش حق مسکن به هیات دولت، به دنبال تصویب افزایش 39 درصدی حداقل دستمزد 1400 در شورای عالی کار اجرا شده است.

مطابق ماده 2 اصلاحی قانون طبقه بندی مشاغل و برقراری یاری هزینه مسکن کارگری، حق مسکن برای کارگران مشمول قانون کار، سالیانه توسط شورای عالی کار، مشخص می گردد و به تصویب هیات وزیران می رسد.

پیش از این وزیر کار درباره مصوبه حق مسکن گفته بود بخش مربوط به یاری هزینه مسکن به تنهایی قابلیت اجرا ندارد و منوط به تایید هیات وزیران است که با قید فوریت تقدیم دولت شده و با تصویب آن افزایش حق مسکن اعمال خواهد شد.

به گزارش ایسنا، حق مسکن تنها آیتم دستمزد کارگران است که برای عملیاتی شدن باید از تصویب هیات وزیران بگذرد.

در حال حاضر پیشنهاد افزایش حق مسکن کارگران در کمیسیون امور اجتماعی و دولت الکترونیک هیات دولت در دست آنالیز است و در صورت تصویب، افزایش حق مسکن کارگران از اول فروردین ماه 1400 در فیش حقوقی کارگران مشمول قانون کار لحاظ خواهد شد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1587

به "پیشنهاد 450 هزار تومانی حق مسکن به دولت رفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد 450 هزار تومانی حق مسکن به دولت رفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید