پیشنهاد ایتالیایی ها برای مرمت رایگان عمارت مسعودیه

به گزارش وبلاگ پریها به نقل از روابط عمومی صندوق احیای اثار تاریخی و فرهنگی، مدیرعامل شرکت ایتالیایی ال، ای، جنسیس گفت: شرکت ما میخواهد تعدادی از کاروانسراهای جهت گرمسار تا اصفهان را از صندوق احیاء تحویل گرفته و آن را احیاء و بهره برداری نمایند.

پیشنهاد ایتالیایی ها برای مرمت رایگان عمارت مسعودیه

جهت دریافت خدمات تعمیرات ساختمان با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید.

آلن آسکرلی اضافه کرد: شرکت ال، ای، جنسیس همچنین میخواهد بناهای تاریخی اطراف این کاروانسراها را انتخاب نموده و در آن شهرک های گردشگری ایجاد کند. هدف ما این است که فرهنگ مردم منطقه را به وسیله این بناها و کاروانسراهای تاریخی به نمایش بگذارد.

وی با اشاره به اهمیت تاریخی راستا اصفهان تا گرمسار اشاره نمود: این راستا 600 کیلومتری دارای وسعتی برابر 25 هزار کیلومتر مربع است و کار بر روی این راستا و بناهای تاریخی آن می تواند مقاصد ارزشمندی برای گردشگران تعریف کند.

این فعال مالی با اشاره به سوابق شرکت های ایتالیایی که در قالب یک مجموعه در حوزه های مهندسی، سرمایه گذاری و گردشگری فعالیت می نمایند، اضافه کرد: این شرکت ها سوابق بسیار مهمی در احیاء بناهای تاریخی و مدیریت توریسم در جهان داشته اند و دو سال است که بر روی پروژه احیاء کاروانسراهای تاریخی راستا گرمسار تا اصفهان مشغول مطالعه هستند.

مدیرعامل شرکت ال، ای، جنسیس یادآور شد: ما توانستیم تیم بسیار قدرتمند و کارشناسی را در حوزه تامین زیرساخت های گردشگری جمع کنیم و خدمات فنی و مهندسی روز جهان را با همکاری 12 کشور بزرگ و صاحب قدمت در این حوزه ارائه دهیم. شرکت ما پیشتر بازسازی کلیسای مریم مقدس در اصفهان را انجام داده است.

آلن آسکرلی شرح داد: احیاء راستا تاریخی گرمسار تا اصفهان و تقویت گردشگری آن می تواند به توسعه پایدار در روستاها و جوامع محلی این راستا هم منتهی بشود.

مدیر عامل شرکت ال، ای، جنسیس اشاره داشت: در این زمینه البته از توان متخصصان و کارشناسان ایرانی نیز در کنار مهندسان سرشناس خارجی استفاده خواهد شد.

این فعال حوزه گردشگری گفت: اگر این پروژه کلید بخورد، شرکت ال، ای، جنسیس این آمادگی را دارد که مرمت عمارت زیبا و نفیس مسعودیه تهران را به عنوان یک هدیه برای صندوق احیاء به صورت رایگان انجام دهد.

وی با اشاره به ایده شکل دهی شهرک های گردشگری در ایران گفت: ما تمایل داریم تا بناها و کاروانسراهای تاریخی این راستا را ببینیم و بعد از بازدید و مطالعه دقیق تر وارد فازهای مختلف اجرایی شویم.

در ادامه این دیدار محمدرضا پوینده، مدیرعامل صندوق احیاء گفت: خوشبختانه پیشتر در جریان سفر نخست وزیر ایتالیا به ایران ارتباط خوبی بین صندوق احیاء و سرمایه گذاران این کشور برقرار شد و گروه های مختلف ایتالیایی برای احیاء بناهای تاریخی و سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی در این عرصه با ما وارد مذاکره شده اند.

وی اضافه کرد: اگر اراده ای از طرف شرکت ال، ای، جنسیس برای احیاء بناهای تاریخی در ایران باشد قطعا می توانیم در آینده نزدیک مراحل اجرایی این کار را کلید بزنیم.

مدیرعامل صندوق احیاء اشاره نمود: ما آمادگی این را داریم که بتوانیم اطلاعات و جزئیات مربوط به کاروانسراهای راستا مورد نظر را در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانیم وارد فازهای بعدی همکاری شویم.

وی همچنین بحث انتقال دانش فنی را یکی از محورهای مهم همکاری های دو جانبه مطرح نمود.

پوینده تاکید نمود: با مذاکراتی که وزارت اقتصاد داشته ایم می توانیم اصل سرمایه گذاری هر کشور خارجی در بناهای تاریخی ایران را تضمین کنیم.

جاده سنگی صفویه که راستا تاریخی گرمسار-اصفهان است تعداد قابل توجهی بنا و کاروانسرای تاریخی در خود دارد و شرکت ایتالیایی ال، ای، جنسیس میخواهد در طرحی با عنوان پهنه گردشگری حاشیه کویر ایران به احیاء تعدادی از این بناها و کاروانسراهای تاریخی بپردازد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 آذر 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 563

به "پیشنهاد ایتالیایی ها برای مرمت رایگان عمارت مسعودیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشنهاد ایتالیایی ها برای مرمت رایگان عمارت مسعودیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید