ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

به گزارش وبلاگ پریها، دعوتنامه برای ویزای کانادا اگرچه جزء مدارک ضروری نیست، ولی یکی از مدارکی است که می تواند شانس موفقیت درخواست ویزای کانادا را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهد.

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه

جهت دریافت مشاوره سفر با تور کانادا با دور زمین همراه باشید، سفر دل اگیز به شهرهای تورنتو و ونکوور را با ما تجربه کنید.

از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر 5 سال است، ویزای مولتیپل کانادا در ایران به ویزای 5 ساله کانادا نیز شهرت یافته است

ویزای توریستی کانادا

یکی از روش های متداول برای مسافرت و گردش در کشورهای گوناگون، اخذ ویزای توریستی است. بسیاری از گردشگران و مهاجران به دلیل شرایط مناسب اجتماعی و اقتصادی که در کانادا وجود دارد، بازدید از این کشور را در اولویت قرار می دهند. دولت کانادا به علت کثرت درخواست های ویزای توریستی کانادا، قوانینی بسیار جدی در این زمینه برای ورود متقاضیان خارجی وضع نموده است؛ البته در صورت آشنایی کامل با این قوانین و تکمیل دقیق مدارک کار سختی برای اخذ ویزای توریستی کانادا نخواهید داشت. توجه داشته باشید که به علت تعطیلی سفارت کانادا در ایران، مراحل اخذ ویزای توریستی کانادا باید توسط خود متقاضیان یا به وسیله نمایندگان قانونی، در یکی از سفارت های کانادا در کشورهای دیگر، مانند ترکیه، پیگیری شود.

ویزای توریستی کانادا چیست؟

ویزای توریستی کانادا یا Visitor Visa که زیر گروه Temporary Resident Visa یا TRV تقسیم بندی می شود، یکی از انواع ویزای کانادا است که دارنده آن می تواند بسته به نوع ویزای توریستی خود (سینگل کانادا، مولتی کانادا، سوپر ویزای کانادا) وارد خاک این کشور شده و هر بار تا مدت معینی در کانادا بماند.

ویزای توریستی کانادا عمدتا به دو شکل زیر است:

ویزای یکبار ورود single entry و یا ویزای مولتیپل کانادا multiple entry صادر می شود. ویزای توریستی کانادا برای متقاضیان ایرانی بسته به نوع درخواست آنها به شکل یک بار ورود و یا مولتیپل صادر می شود. برای مثال اگر متقاضی ویزای توریستی کانادا قصد شرکت در یک کنفرانس و یا همایش علمی، فرهنگی … را داشته باشد، ویزای وی بصورت یک بار ورود با تاریخ تعیین برای خروج از خاک کانادا صادر خواهد شد؛ اما اگر متقاضی با ارائه مدارک مورد نیاز تقاضای ویزای بلند مدت توریستی نماید، برای وی ویزای مولتیپل کانادا صادر خواهد شد.

سوپر ویزای کانادا که نوع سوم ویزای توریستی این کشور محسوب می شود هم از نظر متقاضی و هم از نظر اعتبار ویزا و هم از منظر مدت زمان مجاز برای اقامت در هر بار ورود به کانادا تفاوت های اساسی با دو نوع دیگر ویزای توریستی کانادا دارد که در ادامه همین مقاله بطور مفصل به آن اشاره خواهد شد. پیش از آغاز بحث در مورد انواع ویزای توریستی کانادا، ذکر این نکته از اهمیت بسیاری برخوردار است که صرف داشتن ویزای توریستی از کانادا الزاما به معنی اجازه ورود به این کشور نیست! بلکه این افسر مرزی مستقر در فرودگاه است که تشخیص خواهد داد ماهیت حضور فرد در کانادا موقت است و یا فرد دارنده ویزای ویزیتور قصد ماندن در کانادا پس از سرانجام اعتبار ویزای کوتاه مدت خود دارد.

انواع ویزای توریستی کانادا

همانطور که در بالا اشاره شد، ویزای توریستی کانادا که خود زیر مجموعه ویزای ویزیتور تقسیم بندی می شود را می توان به 3 نوع زیر تقسیم بندی کرد:

ویزای سینگل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا

سوپر ویزای کانادا

ویزای مولتیپل کانادا

ویزای مولتیپل کانادا که در بین ایرانیان با نام هایی همچون ویزای مولتی کانادا و یا ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می شود، یکی از جذاب ترین انواع ویزای کانادا است؛ اگرچه ویزای مولتی کانادا در ذات نوعی ویزای اقامت موقت است اما بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا و اطلاعیه های صادر شده، اعتبار این ویزا به جز در شرایط خاص تا زمان سرانجام اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود. بعضی از مهمترین ویژگی های ویزای مولتیپل کانادا از این قرار است:ویزای مولتیپل کانادا ویزای مولتیپل کانادا که در بین ایرانیان با نام هایی همچون ویزای مولتی کانادا و یا ویزای 5 ساله کانادا نیز شناخته می شود، یکی از جذاب ترین انواع ویزای کانادا است. اگرچه ویزای مولتی کانادا در ذات نوعی ویزای اقامت موقت است اما بر اساس قوانین مهاجرتی کانادا و اطلاعیه های صادر شده، اعتبار این ویزا به جز در شرایط خاص تا زمان سرانجام اعتبار پاسپورت متقاضی خواهد بود.

بعضی از مهمترین ویژگی های ویزای مولتیپل کانادا از این قرار است:

نامحدود بودن تعداد دفعات ورود به خاک کانادا

اعتبار ویزا تا زمان اعتبار پاسپور

تامکان اقامت در کانادا تا 6 ماه برای هر بار ورود

امکان تمدید مدت 6 ماه در صورت کافی و قانع کننده بودن دلایل متقاضیپس

از گذشت 6 ماه از ورود کافی است برای حتی چند ساعت از خاک کانادا خارج شوید تا با ورود مجدد بتوانید 6 ماه دیگر در این کشور اقامت داشته باشد.

در صورتی که طی 10 سال گذشته برای اخذ ویزای کانادا انگشت نگاری نموده باشید، برای درخواست مجدد نیاز به انگشت نگاری نخواهید داشت، حتی اگر تقاضای شما ریجکت شده باشد.

از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی حداکثر 5 سال است، ویزای مولتیپل کانادا در ایران به ویزای 5 ساله کانادا نیز شهرت یافته است. اما در عمل اگر از اعتبار پاسپورت متقاضی ویزای مولتیپل کانادا، 3 سال مانده باشد، ویزای مولتیپل وی نیز 3 سال اعتبار خواهد داشت.

ویزای نرمال

یکی از مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای ویزیتور کانادا و طبعا ویزای مولتیپل کانادا، دعوتنامه رسمی و معتبر از کانادا است. در ویزای نرمال کانادا تهیه و ارائه این دعوتنامه بر عهده متقاضی است و اوست که در حین ارائه مدارک برای ترجمه و ارائه به سفارت، دعوتنامه را نیز ارائه می دهد. به بیان دیگر در ویزای نرمال کانادا، تهیه و ارائه تمامی مدارک لازم برای ثبت نام ویزای کانادا (چه به روش ثبت نام آنلاین و چه به روش مراجعه حضوری به سفارت) بر عهده متقاضی خواهد بود. البته کارشناسان امور ویزا و وقت سفارت هلدینگ نیلگام در ارائه چک لیست و مشاوره همیشه در کنار شما خواهند بود.

سوپر ویزای کانادا

سوپر ویزای کانادا یا ویزای والدین نوع سوم ویزای توریستی کانادا است. ویزایی که مخصوص پدر، مادر و یا پدربزرگ و مادربزرگ فردی طراحی شده است که اولا اقامت دائم کشور کانادا را در اختیار دارد و ثانیا سن او بالای 18 سال است. برای سوپر ویزای کانادا ارائه دعوت نامه از داخل کانادا الزامی است؛ به بیان دیگر دعوت کننده می بایست فرزند و یا نوه متقاضی باشد. حداقل حقوق پایه دعوت کننده در کانادا نباید از 24000 دلار در سال کمتر باشد؛ مدارک اقامت و برگه های ارزشیابی شرایط اقتصادی و اقتصادیاتی فرد دعوت کننده نیز حتما می بایست ضمیمه پرونده درخواست سوپر ویزای کانادا شود. همچنین دعوت کننده باید بیمه خدمات درمانی متقاضی را حداقل برای یک سال از داخل خاک کانادا پرداخت نموده و فرد دعوت شونده باید زیرنظر پزشکان مورد اعتماد سفارت معاینه شود. تاییده پزشک معتمد سفارت از آن جهت است که سلامت متقاضی پیش از ورود به کانادا تایید شود تا هدف از دریافت سوپر ویزای کانادا درمان و تحمیل هزینه های درمانی به دولت کانادا نباشد.

انواع دعوتنامه کانادا برای ویزای ویزیتور Visitor

ویزای ویزیتور کانادا یا (Canada Visitor Visa) ویزایی عموما 6 ماهه است که به دلیلی تعیین و بنا به درخواست متقاضی برای وی صادر می شود. خواه این درخواست برای ملاقات اقوام و دوستان باشد، خواه شرکت در یک کنفرانس علمی و خواه شرکت در جلسه ای تجاری و حتی حضور در یک دوره آموزشی زبان. البته در بعضی موارد بنا بر نظر افسر مهاجرت، اعتبار ویزای ویزیتور می تواند کمتر از 6 ماه باشد که در این صورت در مهر ویزای متقاضی تاریخ انقضا ویزا قید خواهد شد.

در این نوع ویزا، دعوتنامه یکی از مدارکی است که می تواند شانس موفقیت درخواست ویزا را تا حدود بسیار زیادی افزایش دهد. برای مثال اگر فردی قصد شرکت در یک کنفرانس و یا همایش علمی را داشته باشد، ارائه دعوتنامه از سوی برگزارکنندگان آن همایش در تایید درخواست ویزا بسیار مثمر ثمر خواهد بود. در پی انواع دعوتنامه های ویزای ویزیتور کانادا که می توانید به وسیله هلدینگ نیلگام به آنها دسترسی پیدا کنید را مرور می کنیم:

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

دعوتنامه شرکت در کنفرانس

دعوتنامه کالج

دعوتنامه خویشاوندی کاناد

دعوتنامه شرکت در کنفرانس دعوتنامه کالج

دعوتنامه خویشاوندی کانادا

مرسوم ترین نوع دعوتنامه کانادا، دعوتنامه هایی هستند که از سوی اقوام و یا دوستان متقاضی ویزای توریستی کانادا برای وی ارسال می گردنند. دعوتنامه خویشاوندی کانادا باید از طرف فردی که دارای اقامت دائم کاناداست و سن وی نیز بیش از 18 سال است برای یکی از اعضا خانواده خود ارسال شود. اعضا خانواده برای دعوتنامه خویشاوندی کانادا شامل همسر و فرزندان تحت تکلف، پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر، برادر، خاله، عمه، دایی و عمو می شوند.

البته برای پدر، مادر، پدربزرگ و مادربزرگ گزینه دیگری نیز وجود دارد که به آن سوپر ویزای کانادا گفته می شود و راه میانبری است که اصطلاحا از آن به عنوان ویزای والدین کانادا نیز یاد می شود. ارسال دعوتنامه خویشاوندی کانادا برای اقوام (غیر از همسر و فرزندان و والدین) شروطی دارد. نخست اینکه دعوت کننده مجرد بوده و شرط دوم این است که سن وی بیش از 18 سال باشد. نکته مهم دیگر در مورد ویزای خویشاوندی کانادا این است که فرد دعوت کننده باید مدارک اقتصادی دال بر توان اقتصادی خود برای ساپورت هزینه های مدعو را به همراه دعوتنامه ارائه نماید. دعوتنامه شرکت در کنفرانس- همایش کانادا برای شرکت در یک کنفرانس علمی، خبری، اقتصادی و … در کانادا نیاز به ویزای ویزیتور دارید و برای دریافت این ویزا نیاز به دعوتنامه شرکت در آن کنفرانس. این نوع دعوتنامه کانادا از طرف نهاد، سازمان، شرکت و یا مسئولین برگزاری سمینار،کنفرانس و یا نمایشگاه برای مدعو ارسال می شود و فرد در هنگام درخواست ویزای ویزیتور کانادا، با ارائه این دعوتنامه، هدف از سفر خود به کانادا را توضیح می دهد.

بسیاری بر این باورند، می توانند به وسیله ویزای شرکت در کنفرانس قوانین مهاجرت کانادا را دور زده و وارد خاک کانادا شوند. تجربه نشان داده است پس از طی شدن مدت ویزای شرکت در کنفرانس، اقامت فرد در کانادا جنبه غیرقانونی گرفته و می تواند مسائل بسیاری را برای پرونده مهاجرتی فرد در آینده موجب شود. شرایطی که متقاضی را مجاب خواهد نمود با معرفی وکیلی متخصص در امور مهاجرت، پرونده خود را از حالت غیرقانونی به حالت عادی بازگرداند که طبعا صرف هزینه و زمان بسیاری را در برخواهد داشت.

دعوتنامه کالج کانادا

برای گذراندن دوره های کمتر از 6 ماه در کالج های کانادا و یا شرکت در دوره های زبان انگلیسی در این کشور نیز نیاز به ویزای ویزیتور کانادا دارید. عموما از طرف کالج مربوطه دعوتنامه ای برای متقاضی ارسال می شود. در این دعوتنامه که به همراه دیگر مدارک به سفارت ارائه می شود، نام کالج، زمان آغاز و سرانجام دوره، هزینه دوره و نام دوره آموزشی قید می شود. هر 3 مورد از دعوتنامه های کانادا که در بالا به آنها اشاره شد، زیر مجموعه ویزای ویزیتور کانادا قرار می گیرند و فرد برای ملاقات اقوام در کانادا، شرکت در کنفرانس در کانادا و یا حضور در یک دوره آموزشی در این کشور باید برای درخواست ویزای ویزیتور کانادا اقدام نماید.

ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه ویزای توریستی کانادا یکی از انواع ویزای موقت کانادا است که به دارنده این نوع ویزا اجازه می دهد بطور موقت در کانادا اقامت داشته باشد. در ابتدا کمی درباره ویزای توریستی کانادا صحبت خواهیم کرد و سپس بحث ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه را آنالیز می کنیم.

ویزای توریستی کانادا خود به چهار دسته اصلی تقسیم بندی می شود:

ویزای سینگل کانادا

ویزای مولتی یا ویزای 5 ساله کانادا

ویزای تضمینی کانادا

سوپر ویزای کانادا

ویزای سینگل کانادا همانگونه که از نامش بر می آید به ویزایی گفته می شود که اجازه یکبار ورود به خاک کانادا را خواهد داشت و عموما اعتباری 6 ماهه دارند. البته نباید در زمان ورود دارنده ویزای سینگل کانادا به خاک این کشور کمتر از 1 ماه از اعتبار ویزا باقی مانده باشد.

دارنده ویزای مولتی کانادا یا ویزای مولتیپل کانادا اما اجازه چندین بار ورود به خاک این کشور را تا زمان اعتبار ویزای خود خواهد داشت و در هر نوبت ورود می تواند تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد. این نوع ویزا بدان جهت در ایران به ویزای 5 ساله کانادا شهرت یافته است که معمولا اعتبار ویزای مولتیپل تا زمان سرانجام اعتبار گذرنانه فرد خواهد بود و از آنجایی که اعتبار پاسپورت ایرانی 5 سال است، طبعا این ویزا نیز اعتباری 5 ساله خواهد داشت. ویزای تضمینی کانادا به ویزایی اطلاق می شود که متقاضی ویزای توریستی دعوتنامه ندارد و مجموعه نیلگام اقدام به تهیه دعوتنامه برای وی می نماید. جنبه مهم دیگر ویزای تضمینی کانادا این است که در صورت رد شدن درخواست متقاضی، کلیه هزینه های بازپرداخت خواهد شد.

به طور کل می توان به موارد زیر به عنوان شرایط عمومی دعوتنامه کانادا اشاره نمود

دعوتنامه های شخصی عموما از نظر اعتبار، در رده های بالاتری قرار می گیرند. به بیان دیگر وقتی فردی اقامت دائم کانادا را دارد و مدارک کامل اقتصادی و شغلی خود را به همراه دعوتنامه کانادا ارائه می دهد، شانس بسیار بیشتری برای جلب نظر افسر مهاجرت وجود خواهد داشت.

دعوتنامه خویشاوندی کانادا حتما باید ممهور به مهر Notary Public باشد؛ بدان معنی که باید در دفتر اسناد رسی کانادا به ثبت رسیده و مهر برجسته داشته باشد.

الصاق برگه های اقتصادیاتی به دعوتنامه کانادا از طرف میزبان بسیار تاثیرگذار خواهد بود و به نوعی نشان دهنده قانون مندی دعوت کننده است.

اگرچه مسئولیت قانونی و حقوقی بازدید کننده بر عهده دعوت کننده نیست اما بهتر است در دعوتنامه کانادا به مواردی اشاره شود که بر مسئولیت پذیری میزبان تاکید شده باشد.

میزان می بایست در دعوتنامه خود به صراحت و با ارائه مدارک حقوق سالانه خود، مسئولیت هزینه اسکان دعوت شونده یا شوندگان را برعهده بگیرد.

هر اندازه دعوتنامه کانادا با صداقت بیشتری نوشته شود و به مواردی اشاره کند که دال بر مسئولیت پذیری میزبان باشد، تاثیر بیشتری خواه داشت.

مدت اعتبار دعوتنامه کانادا اعتبار دعوتنامه کانادا نیز بسته به نوع دعوتنامه متغیر است؛ برای مثال اگر دعوتنامه صادر شده برای شرکت در یک کنفرانس باشد، طبعا دعوتنامه نیز تا زمان سرانجام کنفرانس معتبر خواهد بود؛ و اگر دعوتنامه کانادا از سوی کالجی برای شرکت در دوره ای آموزشی صادر شده باشد، با سرانجام دوره مذکور، دعوتنامه صادر شده نیز فاقد اعتبار می شود. اما بطور کل دعوتنامه توریستی کانادا حداکثر تا 6 ماه اعتبار خواهند داشت.

هزینه دعوتنامه کانادا، هزینه دعوتنامه کاناد در آژانس ما تحت عنوان خدمات ویزای تضمینی کانادا 850 دلار آمریکا است. این هزینه ها شامل اخذ دعوتنامه کانادا از موسسه معتبر و همچنین کلیه خدمات مربوط به درخواست ویزای کانادا (مشاوره، پر کردن فرم ها و ثبت نام آنلاین ویزای کانادا) خواهد بود.

منبع: معراج
انتشار: 13 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 889

به "ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویزای توریستی کانادا با دعوتنامه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید