واکنش هاشمی به خبر پولی شدن صندلی های اتوبوس شهری

رئیس شورای شهر تهران به اخبار منتشره درباره پولی شدن صندلی های اتوبوس شهری واکنش نشان داد.

واکنش هاشمی به خبر پولی شدن صندلی های اتوبوس شهری

به گزارش گروه اجتماع خبرنگاران، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای شهر تهران در حاشیه افتتاح فاز نخست بزرگراه شهید رستگار در جمع خبرنگاران حضور یافت و با اشاره به انتشار اخباری مبنی بر پولی شدن صندلی های اتوبوس شهری گفت: مطرح کردن این حرف در شرایط فعلی سخنی انحرافی است، ولی زمانی که شرایط ایده آل داشته باشیم این طرح می تواند اجرایی شود.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه این موضوع در کشور های توسعه یافته هم در حد ایده آل مطرح است، گفت: در شرایطی که حمل و نقل عمومی کارآمد شود برای اینکه دارندگان خودرو به حمل و نقل عمومی دعوت شوند در این شرایط باید حمل و نقل عمومی به قدری قوی باشد که دیگر مسافر ایستاده نداشته باشیم و افراد بتوانند در حمل و نقل عمومی جای خود را رزرو کنند.

هاشمی رفسنجانی افزود: این کار ایده آلی است که حتی در کشور های پیشرفته هم اجرایی نشده و حتی مترو هم بر اساس مسافر ایستاده طراحی شده چنانچه 50 نفر می نشینند و 150 نفر ایستاده هستند و در اتوبوس هم بیشتر مردم ایستاده هستند.

او افزود: این کار برای 40 سال آینده است که اگر درآمد های ما از 30 هزار دلار عبور کند و تعداد اتوبوس ها هم بیشتر از 15 هزار دستگاه شود آن وقت می توانیم صحبت از رزرو صندلی اتوبوس کنیم.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه کارشناسان در این مورد تحقیقاتی کرده اند، گفت: آوردن این موضوع در فضای عمومی کار درستی نبود و عده ای از افراد هم که آن را مطرح کردند می خواستند کشور را تضعیف کنند.

هاشمی رفسنجانی خاطر نشان کرد: برای تقویت اتوبوس های شهری دو مصوبه قوی داریم، ولی در اجرا ضعیف هستند، چون سیستم حاکم بر دولت ناهماهنگ است و 9 مرکز باید هماهنگ شوند و لذا شاهدیم مسائلی را مطرح می کنند که در مقام اجرا عملی نمی شود و برای همین قرار است که آقای جهانگیری اضافه شدن تعداد اتوبوس ها را به سرانجام برساند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 2 بهمن 1398 بروزرسانی: 2 بهمن 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 683

به "واکنش هاشمی به خبر پولی شدن صندلی های اتوبوس شهری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش هاشمی به خبر پولی شدن صندلی های اتوبوس شهری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید