زدن مرا از استقلال آغاز کردند، مگر علی دایی واکنش نشان نداد؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، امیر قلعه نویی درباره صحبت هایی که در نشست خبری بعد از بازی با سایپا داشت و همچنین عذرخواهی اش به برنامه تهران ورزشی گفت: عذرخواهی من از آدم های اصیل بود نه کسانی که توهین کردند. چرا باید این اتفاقات رخ بدهد؟ در چند سال گذشته هر جا بودم، تیمم مدعی بوده و این مدعی بودن به مذاق برخی آقایان خوش نمی آید. شاید آقایان مربی ای دوست دارند که بیاید تعریف و تمجید کند و 6 امتیاز تقدیم کند و بعد بگوید آرزو داریم فلان تیم قهرمان گردد. من اینطور نیستیم. هر جا بودم با تمام وجود بازی و مربیگری کردم. بلد نیستم شو بازی کنم و ادا در بیاورم. آقایان این را دوست ندارند. ببینید در تمام بردها و باخت هایی که داشتم من چه عکس العملی نشان دادم. وقتی بردم عکس العملی نداشتم و وقتی هم باختم به مربی حریف تبریک گفتم.

زدن مرا از استقلال آغاز کردند، مگر علی دایی واکنش نشان نداد؟

سرمربی تیم فوتبال سپاهان با تاکید بر اینکه می داند این ماجرا از کجا خط داده می گردد، گفت: آقای نادری مسئول کانون هواداران نساجی را روی خط بیاورید. یا از مسئولان خرم آباد و سیرجان سئوال کنید. قبل از بازی خرم آباد از آنها بابت همه چیز تشکر کردم ولی قبل از بازی گفتند فلان صندلی لیدرش منتسب به فلان تیم است و از همین حالا از شما - به خاطر شعارهایی که داده می گردد - معذرت می خواهیم. در سیرجان هم همینطور بود. تعجبم این است که کمیته اخلاق و کمیته انضباطی چرا عکس العملی نشان نمی دهد.

قلعه نویی در پاسخ به این سئوال که چرا از کمیته اخلاق و انضباطی نمی خواهد به این ماجرا ورود نمایند؟ گفت: ما باید بخواهیم یا آنها باید رصد نمایند؟ از آقایان حسن زاده و تورک بپرسید چرا برای کوچکترین کاری که عوامل قلعه نویی انجام می دهند برخورد می کنید ولی به این مسائل ورود ندارید. نباید با شرافت بازی کنیم؟ مگر ما دقیقه 97 به استقلال در نقش دنیا نباختیم؟ مربی آنها چه حرکت ها که نکرد. ما چه کار کردیم؟

وی درباره اینکه با این حال درست نبود در نشست خبری آن صحبت ها را انجام بدهد، یادآور شد: شما هواداران اصیل پرسپولیس را بیاورید و بگویید آن حرف ها و شعارها را محکوم می نمایند یا خیر. علی دایی دوست صمیمی من است. من هم او را دوست دارم و با هم در ارتباط هستیم. مگر ایشان واکنش نشان نداد؟ مگر آنهایی که توهین می نمایند ناموسشان را از سر راه آورده اند؟ یک بار، دو بار، سه بار - نه دیگر بیشتر از این-

سرمربی سپاهان درباره اینکه آیا قبول دارد این شعارها علیه او به خاطر این است که از کوره در برود؟ اظهار کرد: من که از کوره در نمی روم. بچه نازی آبادم و کارم را بلد هستم ولی یک جاهایی (جمله ناتمام می ماند) من مخلص هواداران اصیل پرسپولیس هستم. اکثر رفقای من هم پرسپولیسی هستند. همانطور که با استقلالی ها و پیشکسوتانش در ارتباطم. زمانی که مربی تیم ملی بودم هر موقع می رفتم فدراسیون ابتدا به اتاق پیشکسوتان می رفتم و از آقای جاسمیان، ظلی و بهزادی اجازه می گرفتم. ما اینطور با پیشکسوتان خود رفتار کردیم. خود پرسپولیسی ها هم آن شعارها را محکوم می نمایند. بعد از بازی پرسپولیس با سپاهان خود آقای جاسمیان با بنده تماس گرفت و گفت به عنوان یک پرسپولیسی از شما معذرت خواهی می کنم. تمام فیلم بازی با پرسپولیس را بیاورید. ببینید ما چه عکس العملی نشان دادیم.

قلعه نویی ادامه داد: من از کوره در نمی روم. هیچ کاری بلد نباشم خوب این کارها را بلدم. البته ما هم یک آستانه تحمل داریم! 99 درصد تماشاگران پرسپولیس سر سفره پدر و مادر بزرگ شده اند. یکسری هواداران در فضای مجازی فیک هستند و خط می دهند. چرا آقای نادری (مسئول کانون هواداران نساجی) را روی خط نمی آورید تا ببینید این لیدر منتسب به کجا بوده است و خودشان هم پشیمان هستند. بعد از بازی با نساجی بالای 20، 30 هزار نفر پیغام و معذرت خواهی کردند و گفتند به گردن نساجی حق داری. ما هم یک درصد کوچک در صعود نساجی نقش داشتیم.

وی گفت: خطاب من به کسانی است که این رفتار را کردند وگرنه بنده مخلص کسانی هستم که دنبال قشنگی های فوتبال هستند. شاید آقایان دوست ندارند من با تمام وجودم کار کنم. سپاهان همواره سپاهان است ولی در دو سال گذشته حرکت رو به جلویش را آغاز نموده است و برخی دوستان هم این را دوست ندارند. مشکل آنها سپاهان نیست؛ مشکلشان امیر قلعه نویی است. زدن امیر قلعه نویی برای آنها مهم است. این کار را هم وقتی بنده در استقلال بودم انجام دادند. زدن مرا از استقلال آغاز کردند. یکسری تماشاگران احساسی هم از فضای مجازی خط گرفتند. این کارها درست نیست.

سرمربی سپاهان توضیح داد: هر آنچه که در فوتبال می خواستم به دست آوردم. خیلی جاها به من کم لطفی شد و خیلی جاها از حق و حقوقمان گذشتیم. الان می گویند زمین تمرین استقلال خط کشی نشده است و تمرینشان لغو شده است ولی ما در زمین دوچرخه سواری آزادی تمرین کردیم و قهرمان آسیا شدیم. در بدترین شرایط تیم استقلال را پنجاه و پنجم دنیا، سوم آسیا و قهرمان ایران کردیم. بنده و رفقایم یک میلیارد و 200 میلیون تومان خرج کمپ -استقلال- کردیم. چه کسی این کارها را می نماید. می خواهم بگویم ما در این شرایط خدمت کردیم.

قلعه نویی درباره اینکه آندره استراماچونی سرمربی استقلال نمی تواند با این شرایط کاری انجام بدهد، تاکید نمود: باید زیر ساختها فراهم باشد. حداقل 12 سال است که می گویم از نظر نیروی انسانی می توانیم جزو 20 کشور برتر باشیم ولی از نظر زیرساختها و رفتار برخی مدیران که چسبیدند به ورزش و فوتبال (جمله نیمه تمام ماند) جالب است یکسری مدیران می گویند ما از فوتبال برویم پشت گوشمان را نگاه نمی کنیم ولی هر روز مصاحبه می نمایند. اینها باعث شدند ورزش ما به این روز بیافتد. امثال دادکان مصطفی و کسانی که اهل فوتبال هستند اگر اینها کنار فوتبال بودند این مسائل رخ نمی داد.

سرمربی سپاهان در خاتمه گفت:حرف هایی که زدم به کسانی بود که به من توهین کردند ولی مخلص همه هواداران فوتبال هستم. 99 درصد تماشاگران اصیل هستند و سر سفره پدر و مادرشان نشسته اند. بنده جواب آن یک درصد را دادم. افتخار می کنم بچه نازی آباد هستم. نازی آباد محله اصیلی است و به گردن ورزش ایران خیلی حق دارد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 آذر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 606

به "زدن مرا از استقلال آغاز کردند، مگر علی دایی واکنش نشان نداد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زدن مرا از استقلال آغاز کردند، مگر علی دایی واکنش نشان نداد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید