همتی: نظام بانکی حداکثر همراهی را با فعالان گردشگری خواهد کرد

به گزارش مجله پریها، رییس کل بانک مرکزی گفت: نظام بانکی حداکثر همراهی و کمک را به فعالان گردشگری که بر اثر شیوع کرونا آسیب دیده اند، خواهد کرد.

همتی: نظام بانکی حداکثر همراهی را با فعالان گردشگری خواهد کرد

به گزارش گروه مالی مجله پریها عبدالناصر همتی با انتشار یاداشتی در صفحه اینستاگرام، نوشت: امروز (16 فروردین 98) به همراه معاون اول رییس جمهوری، در جلسه فعالان گردشگری، میراث فرهنگی و صنایع دستی شرکت کردم. مسوولان بخش های مختلف و نیز رییسان اتحادیه های صنفی مسائل و مسائل ناشی از شیوع کرونا در اوج فعالیت هایشان را تشریح کردند.

رییس کل بانک مرکزی اضافه کرد: هتل ها، مراکز گردشگری، صنایع دستی و دفاتر مسافرتی، اوج فعالیت و بهره برداری از سرمایه گذاری و تدارکاتشان ایام عید است که به طور کامل متوقف شدند.

وی ادامه داد: در مورد تعویق اقساط تسهیلاتشان و نیز دوره تنفس تسهیلات جدیدی که برای جلوگیری از آسیب بیشتر و حفظ اشتغالشان قرار است بگیرند پیشنهاداتی داشتند که قابل توجه بود.

رییس کل بانک مرکزی گفت: این نکته را تاکید کردم مهمترین لطمه و آسیب این ویروس دریافت جان بسکمک از هموطنان است که آثار مالی، در مقایسه با آن ضایعات تأسف بار، اهمیت بسیار کمتری دارد.

همتی اضافه کرد: البته آثار مالی و مالی آن نیز مهم است، ولی با توجه به مسائل جدی بودجه ای دولت به خاطر فشار تحریم ها اینکه فکر کنیم همه آسیب های وارده قابل جبران باشد، مقدور نیست.

وی اضافه کرد:، اما این اطمینان را دادم که نظام بانکی حداکثر همراهی و کمک را به فعالان گردشگری خواهد کرد. چراکه رونق گیری فعالیت این بخش از خدمات، منوط به برگشت شرایط کاملاً عادی از نظر ریشه کنی ویروس است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 4 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 خرداد 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 942

به "همتی: نظام بانکی حداکثر همراهی را با فعالان گردشگری خواهد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همتی: نظام بانکی حداکثر همراهی را با فعالان گردشگری خواهد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید