هر آنچه باید درباره برج های دو قلو مالزی بدانید

به گزارش وبلاگ پریها، احتمالا زمانی که مالزی را به عنوان مقصد سفرتان انتخاب می کنید، در عکس های مرتبط با این کشور، تصویر دو برج را می بینید که با پلی به هم متصل شده اند. این برج های دو قلو که اکنون نمادی مشهور از مالزی هستند، یکی از مهم ترین مکان هایی هستند که مسافران تور مالزی به هیچ وجه بازدید و دریافت عکس و سلفی با آن ها را از دست نخواهند داد.

هر آنچه باید درباره برج های دو قلو مالزی بدانید

با تور مالزی سنگاپور خرداد 99 از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

مجسمه های کوچک فلزی این برج ها نیز جزو سوغاتی هایی است که مسافران کوالالامپور معمولا آن ها را به عنوان ره آورد سفر برای عزیزانشان در نظر می گیرند. در ادامه این مقاله با برج های دو قلوی پتروناس (Petronas Towers) بیشتر آشنا می شویم تا بتوانید بعد از رزرو تور مورد نظرتان، برای بازدید از این برج ها برنامه ریزی کنید.

برج های دو قلوی پتروناس از سال 1998 تا سال 2004 بلندترین ساختمان دنیا بودند که بعد از ساخت برج تایپه 101 در چین، این عنوان را از دست دادند. اما این دو برج با ارتفاع 452 متر، همچنان عنوان بلندترین ساختمان دوقلوی دنیا را در دست دارند. برج های پتروناس در کوالالامپور ساخته شده اند و امروزه نمادی از مالزی به حساب می آیند. ژاپنی ها و کره ای ها، هرکدام کار ساخت یکی از برج ها را انجام داده اند. این دو برج که درست شبیه به هم و یکسان هستند، 88 طبقه و 78 آسانسور فعال دارند. برج های پتروناس در طبقات 41 و 42 با پلی به طول 58.4 متر به یکدیگر وصل می شوند که خود پل هم از جاهای دیدنی کولالالامپور محسوب می شود. پل آسمان (Skybridge Petronas) که بلندترین برج دو طبقه دنیا هم محسوب می شود، در ارتفاع 170 متری ساخته شده است. در هنگام وقوع حوادثی مانند آتش سوزی، افراد داخل برج می توانند با استفاده از این پل به برج دیگری بفرایند. فرم M-مانندی که این پل به نمای این برج ها داده است، تداعی نماینده حرف اول مالزی است.

تاریخچه ساخت برج های پتروناس به سال 1992 برمی شود؛ یعنی زمانی که برای تغییر چهره کوالالامپور به سمت شهری مدرن برنامه ریزی می شد. در این پروژه قرار بود ساختمان هایی با ظاهری متفاوت در شهر ساخته شود که نمادی از قرن 21 باشند. طراحان مختلفی از سراسر دنیا جمع شدند تا ایده های خود را مطرح نمایند. طرح برج های فعلی را معماری آرژانتینی به نام سزار پلی ارائه کرد و ساخت برج در ژانویه 1992 شروع شد. این پروسه تا سال 1998 ادامه داشت و بیش از 6.1 میلیارد دلار هزینه شد. برج های دوقلوی مالزی، اول اوت 1999 به صورت رسمی افتتاح شدند.

نماد پیشرفت و اقتصاد در مالزی ساختار پیچیده ای دارد که باعث شگفتی بازدیدنمایندگان آن می شود. وقتی به کوالالامپور سفر می کنید و زمانی را برای بازدید از برج ها اختصاص می دهید، به نمای این سازه بیشتر دقت کنید. آسمان خراش های دوقلوی کوالالامپور از آهن و شیشه ساخته شده اند. این ساختمان در برابر زلزله مقاوم است و دمپرهایی که در ساخت آن استفاده شده، باعث می شود لرزش ساختمان در زمان زلزله، کم شود.

پل آسمان پتروناس، علاوه بر راهی سریع برای تخلیه ساختمان در زمان بروز آتش سوزی یا حوادث دیگر، در هنگام بروز تندباد باعث می شود تا ساختمان ها تکان نخورند و تخریب نشوند. ایده طراح این برج برای مقاومت آسمان خراش ها در برابر وزش بادهای تند این بود که در طبقات 41 و 42 پلی قرار داده شود و دو ساختمان به هم متصل شوند. این پل راهی برای ارتباط بین دو ساختمان است و علاوه بر آن، باعث استحکام هرچه بیشتر ساختار دو برج شده است. چالشی که در زمان ساخت پل در ارتفاع 170 متری پیش روی سازندگان نهاده شد، احتمال سقوط پل در زمان وزش بادهای چرخان بود. برای مقابله با این معضل، از دمپر استفاده شد؛ وسیله ای که مانند یاری فنر خودرو عمل می نماید و لرزش ها را کاهش می دهد. روش کار دمپرها که در پایه های پل استفاده شده اند به این شکل است که در هنگام تکان خوردن ساختمان ها، با خم شدن، کشیده شدن و برگشتن به جای خود، از برج ها محافظت می نمایند.

برج های دوقلوی پتروناس بیشتر اداری هستند. در طبقات مختلف این ساختمان ها، شرکت های مطرح و مشهور دنیا و مالزی نهاده شده اند. از جمله شرکت های مهمی که در این ساختمان مستقر هستند می توان به بوئینگ، بلومبرگ، مایکروسافت، مکنزی، هواوی، رویترز و... اشاره نمود. علی رغم اداری بودن این ساختمان ها، افراد زیادی هستند که از این برج ها دیدن می نمایند و گشت های برنامه ریزی شده مرتبط با تور مالزی و تور کوالالامپور همیشه بازدید از این برج را در فهرست خود دارند.

برای بازدید از پتروناس و محوطه و ساختمان های اطراف تان، یک روز از سفرتان را به این برنامه اختصاص بدهید. برای رسیدن به این برج ها راه های مختلفی وجود دارد. یکی از راه ها استفاده از متروی پیشرفته کوالالامپور است. در اطراف جایی که اقامت دارید، به دنبال ایستگاه مترو بگردید و بعد از سوار شدن، در ایستگاه KLCC Station (KJ10) پیاده شوید. از آنجا تا برج های دو قلو کمتر از پنج دقیقه پیاده روی فاصله دارید. برای استفاده از تاکسی نیز می توانید از هر کجای شهر نام برج ها را به راننده بگویید تا شما را نزدیکی مرکز خرید Suria KLCC پیاده کند که تا برج ها کمتر از پنج دقیقه پیاده فاصله دارد.

برای بازدید از برج باید بلیط بگیرید. باجه فروش بلیط برج از ساعت 8:30 باز است و بلیط ها تا ساعت 9:30 تمام می شوند. بعد از گذشتن از صف های طولانی بلیط و و تهیه بلیط از ساعت 9 تا 21 روزهای سه شنبه تا یکشنبه امکان بازدید از برج وجود دارد. البته در نظر داشته باشید که آدینه ها از ساعت 13 تا 14:30 امکان بازدید وجود ندارد.

قیمت بلیط های پتروناس برای افراد مختلف، فرق می نماید. بزرگسالان باید 80 رینگیت بپردازند. قیمت بلیط برای فرزندان زیر 12 سال، 33 رینگیت است و برای خرید بلیط بچه ها زیر 3 سال، نیازی به پرداخت هزینه نیست. تهیه بلیط فرزندان تا 12 سال به همراه حداقل یک فرد بزرگسال امکان پذیر است.

بعد از ورود به برج، وارد لابی خواهید شد و می توانید از گالری آنجا بازدید کنید که ارزشش را دارد. سپس به پل پتروناس خواهید رفت تا نمایی جدید و متفاوت از مالزی را نظاره گر باشید. برای بازدید از پل ده دقیقه زمان دارید.

به خاطر داشته باشید که خوردن، آشامیدن و جویدن آدامس در مدت زمان بازدید از برج ها ممنوع است. به دلیل مسائل امنیتی، تمام چمدان ها و ساک های بازدیدنمایندگان بازرسی خواهد شد.

یکی از جذابیت های بازدید از برج های دوقلوی پتروناس، استفاده از آسانسورهای شیشه ای آن ها است. در هر برج ده آسانسور دوگانه تعبیه شده که در هر راستا رفت وآمد، می توانند 26 نفر را جابه جا نمایند. این آسانسورها در هر ثانیه 6.1 متر بالا می فرایند. زمانی که با آسانسورها از طبقات برج بالا می روید، می توانید مناظر جالبی را نظاره گر باشید. نگران امنیت این آسانسورها نباشید؛ چراکه تمام نکات ایمنی در آن ها رعایت شده است. در غیر این صورت برای رسیدن به بالاترین طبقه آسمان خراش باید 2170 پله را بالا بروید!

بهترین مکان برای دریافت عکس های جذاب و سلفی از برج های دوقلوی مالزی، پارک کی ال سی سی است. این پارک حدود 7 هکتار مساحت دارد و از محیط و امکانات آن هم می توانید بهره ببرید.

برای برنامه ریزی سفر به کوالالامپور و مالزی و یافتن بهترین تورها از کجارو یاری بگیرید. فهرست متنوع پکیج های ارائه شده توسط آژانس های سرشناس کشور به شما این امکان را می دهد تا بتوانید بعد از مقایسه قیمت ها، تور ارزان قیمت به مقاصد داخلی و خارجی مختلف را با اطمینان خاطر از آژانس های مربوطه خریداری کنید.

منبع: دنیای سفر
انتشار: 29 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 758

به "هر آنچه باید درباره برج های دو قلو مالزی بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هر آنچه باید درباره برج های دو قلو مالزی بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید