نقش مهم میکروبیوم روده در اختلال اوتیسم

به گزارش وبلاگ مجله پریها، پژوهشگران آمریکایی در آنالیز جدید خود، نشانه های امیدوارکننده ای مبنی بر ارتباط میان میکروبیوم روده و اختلال اوتیسم یافته اند.

نقش مهم میکروبیوم روده در اختلال اوتیسم

به گزارش خبرنگاران و به نقل از مجله mSystems، آنالیز جدید پژوهشگران آمریکایی نشان داده است که اختلال اوتیسم با تغییرات میکروبیوم روده ارتباط دارد.

کاترین لوزوپون(Catherine Lozupone)، پژوهشگر ارشد این پروژه گفت: ما توانستیم ببینیم که تغییرات میکروبیوم در یک فرد، با تغییرات رفتاری او در ارتباط است. اگر بخواهیم ارتباط میان میکروبیوم روده و اوتیسم را درک کنیم، باید همکاری بیشتری میان مناطق و مراکز گوناگون برقرار کنیم تا به اطلاعات کامل و قابل تعمیم دست یابیم.

پژوهشگران در این پروژه جدید، ترکیبات میکروبیوم روده افراد مبتلا به اختلال اوتیسم ساکن آریزونا و کلرادو را مورد آنالیز قرار دادند. آنها دریافتند که ترکیبات میکروبیوم روده افراد ساکن آریزونا و کلرادو با یکدیگر متفاوت است و نشانه های گوارشی نیز در افراد ساکن آریزونا به طور قابل توجهی بالاتر است. ترکیبات میکروبیوم روده نیز به طور قابل توجهی با اوتیسم مرتبط بود.

پژوهشگران همچنین رابطه میان میکروبیوم روده را با شدت رفتارهای اوتیسم، رژیم غذایی و نشانه های گوارشی افراد ساکن کلرادو ارزیابی کردند.

لوزوپون ادامه داد: ما هر سه ماه به شرکت نمایندگان مراجعه کردیم و از آنها خواستیم پرسشنامه هایی را پر نمایند که با گفتار نامناسب و حرکات تکراری مرتبط هستند. یک پرسشنامه مربوط به غذا نیز از شرکت نمایندگان در خصوص غذایی که هفته پیش خورده اند، سوال کرد. ما از شرکت نمایندگان در خصوص نشانه های گوارشی آنها نیز پرسیدیم و نمونه های مدفوع را برای آنالیز میکروبیوم به دست آوردیم. ما همه این داده ها را جمع آوری کردیم تا ببینیم که هر کدام چگونه به یکدیگر مربوط هستند.

پژوهشگران دریافتند که سطح بی حالی و عقب نشینی اجتماعی افراد در زمان های متفاوت، با میزان تغییر ترکیب میکروبیوم روده آنها در ارتباط است و بدتر شدن گفتار نامناسب بین نقاط زمانی، با کاهش تنوع میکروبیوم روده ارتباط دارد.

لوزوپون گفت: ما به آنالیز های بیشتری احتیاج داریم اما پژوهش ما نشان می دهد که میکروبیوم روده در تحریک نشانه های بیماری بچه ها مبتلا به اختلال اوتیسم نقش دارد.

وی اضافه نمود: نتایج به دست آمده، از این واقعیت که میکروبیوم روده می تواند یک هدف درمانی ارزشمند برای درمان بچه ها مبتلا به طیف اوتیسم باشد، پشتیبانی می نماید. من می دانم که بعضی از آزمایشگاه ها در حال آنالیز مواردی مانند پیوند میکروبیوم مدفوع در این بچه ها هستند و نتایج امیدوارنماینده ای به دست آورده اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 10 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1588

به "نقش مهم میکروبیوم روده در اختلال اوتیسم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش مهم میکروبیوم روده در اختلال اوتیسم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید