نحوه حضور خانواده ها در آزادی، زمان آبادی: زیرساخت ها فراهم است، منتظر دستور از بالاییم

به گزارش وبلاگ پریها، مشاور فرهنگی و اجتماعی فدراسیون فوتبال می گوید زیرساخت ها برای حضور خانواده ها در استادیوم ها در حال آماده سازی است و به محض این که مسئولان بالادستی اجازه حضور بانوان به استادیوم ها را بدهند، این کار عملی می گردد.

نحوه حضور خانواده ها در آزادی، زمان آبادی: زیرساخت ها فراهم است، منتظر دستور از بالاییم

به گزارش خبرنگاران، درگیری های تماشاگران در چهار هفته ابتدایی لیگ هجدهم باعث شد نمایش تیم ها در داخل زمین تحت الشعاع قرار گیرد و مسائل فنی کمتر مورد توجه نهاده شد.

غلامحسین زمان آبادی در گفت وگو با خبرنگاران، درباره فعالیت های فرهنگی فدراسیون فوتبال در راستای کاهش تنش روی سکوهای ورزشگاه ها اظهار کرد: برای حل معضلی که در ورزشگاه ها به وجود آمده دو راه چاره وجود دارد. یک راه این است که بخشنامه ای حاکمیتی صادر نموده و از نیروی انتظامی استفاده کنیم. این راه به این دلیل اجرایی نیست که مردم ما از لحاظ فرهنگی پیشرفت نموده اند و همچنین آن قدر باهوش هستند که اگر مساله ای باب میلشان نباشد بتوانند آن را به راحتی دور بزنند.

مشاور فرهنگی و اجتماعی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: راه دوم این است که به جای برخورد حاکمیتی، از خود مردم یعنی از خود لیدر و هوادار استفاده کنیم. نگاهی که من در بحث فرهنگی دارم این است که باید کار سازماندهی هواداران را به خود هواداران بسپریم. من تاکید دارم که 96 درصد مردمی که به ورزشگاه می آیند می خواهند تیمشان را تشویق نمایند و از فضای استرس مثبت که وجود دارد، به خوبی استفاده نمایند.

قرار نیست برای تک تک آدم ها مامور بگذاریم

او ادامه داد: چهار درصد از تماشاگران ممکن است توجیه نباشند که 96 درصد باید این چهار درصد را توجیه نمایند. قرار نیست ما برای تک تک آدم ها مامور بگذاریم. این کار در محیط ورزشی درست نیست و دنیا به این مساله رسیده که مامور برای بیرون از ورزشگاه است. ما جلسات فرهنگی با حضور لیدرها و جمعیت حامیان هوادار برگزار کردیم و برنامه ای قدم به قدم ترتیب دادیم.

پدران، فرزندانشان را به جایگاه خانواده بیاورند

در طول دو هفته گذشته، بحث ایجاد جایگاه های خانواده برای حضور پدران و فرزندان در ورزشگاه آزادی در محافل فوتبالی وجود دارد. زمان آبادی درباره جزئیات این جایگاه ها شرح داد: ما جایگاه های 5، 6 و 7 ورزشگاه آزادی را نه به عنوان جایگاه خانواده بلکه به عنوان جایگاه ویژه در نظر گرفته ایم. توصیه ما این است که اگر پدری با فرزندش می خواهد به ورزشگاه بیاید، به این سه جایگاه مراجعه کند. ما باید برای این سه جایگاه برنامه ریزی کنیم. اولا این سه جایگاه باید شماره گذاری شوند تا بتوانیم بلیت فروشی الکترونیکی انجام دهیم. همچنین برای این جایگاه ها یکسری کارهای تشویقی درنظر خواهیم گرفت. مثلا این که هرکس بداند جایگاهش کجاست و بلیت که می خرد بتواند 10 دقیقه قبل از بازی و بدون استرس به ورزشگاه بیاید.

تور تهران گردی، ناهار و بلیت بازی در یک بسته تشویقی

مشاور فرهنگی و اجتماعی فدراسیون فوتبال در ادامه گفت وگویش با خبرنگاران گفت: در قدم دوم با شهرداری صحبت هایی انجام داده ایم و شهرداری اعلام آمادگی نموده که تورهای یک روزه بازدید از مسابقات برگزار کند. این تورها از میادین اصلی شهر و احتمالا به مرکزیت پارک طالقانی و آب وآتش برگزار خواهد شد. در این تورها یک بلیت بازی در اختیار مردم قرار می گیرد. همچنین در این تور امکانات دیگری در اختیار مردم قرار خواهد گرفت. برای مثال ناهار افراد فراهم می گردد و همچنین از جاهایی مانند کمپ تیم ملی بازدید می نمایند. همچنین با هماهنگی یگان ویژه با اتوبوس به نزدیکی جایگاهشان می روند تا به راحتی روی جایگاه های شماره گذاری گردیده بنشینند تا بازی را تماشا نمایند. پس از مسابقه هم با همان اتوبوس ها به مبدأ بازگردانده می شوند. برای این کار در کوشش هستیم که برای تامین غذا اسپانسری پیدا کنیم و همچنین برنامه ای هم داریم که پیراهن تیم مورد علاقه شان را در این تورها به آنها بدهیم.

دختران زیر 9 سال قاعدتا مشکلی برای حضور ندارند

او در پاسخ به این سوال که آیا پدران تنها با فرزند پسر خود می توانند به جایگاه های ویژه بیایند یا فرزندان دختر هم اجازه حضور در ورزشگاه را دارند، شرح داد: اگر دختر زیر 9 سال باشد، قاعدتا مشکلی برای حضور او در ورزشگاه وجود ندارد اما تصمیم نهایی با مسئولان مربوطه است. توصیه ما این است که پدران به همراه فرزندانشان در سه جایگاه ویژه ای که در نظر گرفته خواهد شد، حضور پیدا نمایند.

مشاور فرهنگی اجتماعی فدراسیون فوتبال اضافه کرد: ما تا الان دو جلسه درباره جایگاه های ویژه داشتیم و شنبه نیز جلسه سوم آن برگزار خواهد شد. تقریبا یک اراده ملی برای حل مشکل ورزشگاه ها به وجود آمده و ان شاء الله در همین فصل اتفاقاتی مثبت رخ خواهد داد. در حال حاضر نیز شهرداری عباس آباد اعلام آمادگی نموده که تورهای گردشگری را فعال کند. خود مجموعه آزادی هم در حال کوشش است تا بتواند جایگاه ها را آماده کند. وزارت ورزش و جوانان هم در حال تدوین آیین نامه و تامین بودجه برای این کار است و ان شاء الله بتوانیم مکان امنی برای مردم ایجاد کنیم. ما به محض این که زیر ساخت ها آماده گردد، کار را شروع می کنیم.

برای اعتراض به داور شعار مناسب فراوری نموده ایم

او در ادامه درباره اقداماتی دیگری که در راستای کاهش تنش در سکوهای ورزشگاه ها انجام گردیده، بیان نمود: ما به 200 نفر آموزش آتش نشانی و کمک های اولیه داده ایم که به عنوان لیدر هستند. این افراد غالبا مدرک لیسانس به بالا دارند و تحت جمعیت حامیان هوادار به ریاست حاج آقا تهرانی نهاده شده اند. این افراد دوره آموزشی شان را گذرانده اند و آماده به کار هستند. همچنین لیدرهای باشگاه های استقلال و پرسپولیس هم به کار اضافه گردیده اند تا آنها هم همکاری داشته باشند. از آن طرف اقدام دیگری نیز انجام داده ایم و یک شاعر به نام خانم یادگاری و آهنگ سازی به نام میرمحمدی به ما کمک می نمایند تا شعارهای کوتاه 30 ثانیه ای آماده نمایند. این شعارها در زمان تشویق تیم ها استفاده خواهد شد. حتی اعتراض را هم به رسمیت شناختیم و اگر جایی قصد اعتراض به داور دارند شعار متناسب برای تذکر به داور، ساخته گردیده تا آنها استفاده نمایند.

متخلف ها بازی را از پاسگاه تماشا نمایند

غلامحسین زمان آبادی در پاسخ به این سوال که چه اقدامات بازدارنده ای برای تماشاگرنماها قرار است انجام گردد، توضیح داد: برای بازدارندگی در ورزشگاه دوربین هایی نصب می گردد و اگر کسی حرکتی غیر از حرکت متناسب با ورزشگاه انجام دهد، از سوی کمیته اخلاق به جریمه ای مانند محرومیت سه ماه از حضور در ورزشگاه محکوم می گردد. این فرد موظف است خودش را در این مدت به یک دفتر انتظامی معرفی کند و در طول بازی نیز در این مرکز حضور داشته باشد و پس از بازی آنجا را ترک کند. محمدرضا داورزنی، معاونت ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان پیش از این به این کار اشاره نموده بود. این اقداماتی است که برای ایجاد جایگاه های ویژه در ورزشگاه انجام خواهد شد و در آینده اگر مسئولان تصمیم بگیرند تا خانواده ها در ورزشگاه ها حضور پیدا نمایند زیر ساخت های آن آماده خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران، جیانی اینفانتینو رئیس فیفا در سفری که پارسال به ایران داشت، به دیدار حسن روحانی، رئیس جمهور ایران رفت و در این دیدار به لزوم حضور بانوان در ورزشگاه اشاره شد. زمان آبادی در پاسخ به این سوال که آیا اقدامی در جهت فراهم کردن زیرساخت های حضور بانوان در ورزشگاه ها انجام گردیده، شرح داد: من شنیدم که رییس جمهور به وزیر کشور دستور داده تا زیر ساخت ها برای حضور بانوان در ورزشگاه ها آماده گردد. نیروهای نظارتی، نیروهای وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون فوتبال باید به جمع بندی درباره موضوع برسند. ما دیروز (دوشنبه) یک جلسه هم اندیشی داشتیم و درباره این موضوع نیز بحث شد. ما زیر ساخت ها را آماده نموده ایم تا به محض این که مسئولان بالادستی اجازه حضور بانوان را بدهند، آنها بتوانند در ورزشگاه حضور پیدا نمایند.

AFC پیگیر حضور بانوان در ورزشگاه هاست

او با تاکید بر این که AFC به فدراسیون فوتبال ایران درباره لزوم حضور بانوان اخطار داده است گفت: تذکر AFC جدی است. آنها به خاطر این که تبلیغات بدی درباره نظام ایران درباره حضور یا عدم حضور بانوان در ورزشگاه ها می گردد تصورات بدی دارند. برای حرمت خود بانوان است که افراد، کمی درباره ورود آنها به ورزشگاه حساسیت دارند. باید امنیت آنها در ورزشگاه تامین گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 15 مهر 1397 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 95

به "نحوه حضور خانواده ها در آزادی، زمان آبادی: زیرساخت ها فراهم است، منتظر دستور از بالاییم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نحوه حضور خانواده ها در آزادی، زمان آبادی: زیرساخت ها فراهم است، منتظر دستور از بالاییم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید