نان گران می شود؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، به گزارش خبرنگاران، با حذف یارانه آرد برای نان های فانتزی، برخی اخبار از افزایش قیمت نان حکایت می کردند اما مقامات دولتی موضوع را تکذیب کرده اند.

نان گران می شود؟

به نقل از ایرنا، وزارت جهادکشاورزی خبر منتشرشده در فضای مجازی درباره گران شدن نان سنتی را تکذیب کرد.

علیرضا رضازاده، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت جهادکشاورزی در واکنش به مطالبی که با عنوان قیمت تازه نان بعد از آزاد شدن آرد در برخی سایت ها و فضای مجازی منتشر شده گفت: متاسفانه این مطلب مربوط به آرد صنعتی بوده و جدولی هم که در متن این مطلب منتشر شده، مربوط به نان های صنعتی و باگت و فانتزی است.

وی افزود: اما متاسفانه در عنوان و متن مطلب منتشرشده به این واقعیت اشاره نشده و به گونه ای خبر منتشرشده که گویی قیمت نان سنتی از قبیل نان لواش، سنگک، بربری و … افزایش یافته است که بدین وسیله تکذیب می شود.

به گفته وی، دولت در صورت هدفمندی آرد نان سنتی، یارانه آن را مستقیم به مردم خواهد داد و نان سنتی برای مصرف کننده نهایی گران نخواهد شد.

گزارش گرانی قیمت نان به سامانه های 124 و 135

همچنین محمدرضا درگاهی، مدیر کل بازرسی جهاد کشاورزی در گفتگو با صدا و سیما گفت: هیچگونه افزایش قیمت در نان های سنتی مانند لواش، سنگک و بربری وجود نداشته است.

او افزود: هموطنان می توانند از طریق سامانه 124 و 135 تعزیرات، گزارش ها را به ما اعلام کنند.

اما آنگونه که صدا و سیما گزارش داده، آرد کیسه ای برای تولیدکنندگان نان های فانتزی از 70 هزار، به670 هزار تومان رسیده است و این موضوع باعث افزایش قیمت این نوع نان شده است.

همچنین حسین یزدجردی، رئیس کانون صنایع آرد و نان ایران گفت: در نظام قیمت گذاری گندم و آرد و نان نیاز به جراحی داریم. چرا که سال هاست یارانه این اقلام به دست مردم و مصرف کننده واقعی نمی رسد. حتی پرداخت این یارانه باعث شکل گیری فساد و رانت هم شده است (صدا و سیما).

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 30 خرداد 1401 بروزرسانی: 30 خرداد 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2076

به "نان گران می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نان گران می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید