موضوع مشاهده ردپای تمساح در دریاچه چیتگر تخصصی نیست، پایش مستمر دریاچه چیتگر

به گزارش وبلاگ پریها، رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران درباره موضوع مشاهده شدن ردپای تمساح در دریاچه چیتگر توضیحاتی را ارائه داد.

موضوع مشاهده ردپای تمساح در دریاچه چیتگر تخصصی نیست، پایش مستمر دریاچه چیتگر

به گزارش خبرنگاران به نقل از خبرنگاران، فاطمه برنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران درباره موضوع مشاهده شدن ردپای تمساح در دریاچه چیتگر تهران اظهار کرد: موضوع مطرح شده درباره مشاهده ردپای تمساح در دریاچه چیتگر تخصصی نیست، در پی این موضوع دریاچه چیتگر در حال پایش است.

او در ادامه بیان نمود: این حیوان اصلا نمی تواند در این دریاچه زندگی کند، تمساح برای استراحت و خوردن غذا باید به سطح آب و خشکی بیاید که هنوز در مشاهدات و آنالیز های سازمان محیط زیست این موضوع مشاهده نشده است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران گفت: ممکن است کسی این حیوان را در این دریاچه رها نموده باشد، اما به هر حال شرایط زیستی این حیوان با این محیط سازگار نخواهد بود.

برنا با اشاره به اینکه وجود این حیوان در دریاچه چیتگر می تواند سبب بروز نگرانی هایی برای مردم گردد، توضیح داد: با وجود اینکه دریاچه چیتگر هم اکنون تعطیل است، فرصت مناسبی برای آنالیز دقیق این موضوع خواهد بود.

لازم به ذکر است، روز گذشته شنبه (22 آذرماه) خبری از مشاهده شدن یک تمساح در دریاچه چیتگر مشاهده شد، که سید آرش حسینی میلانی، رئیس کمیته محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران درباره این موضوع با بیان اینکه محتمل است تمساح خانگی قاچاق که این روز ها رواج پیدا نموده، توسط یک شهروند غیرمسئول در دریاچه چیتگر رها شده باشد، توضیح داد: شواهدی از جمله نوعی رد پا وجود دارد که باعث به وجود آمدن تردید هایی در وجود داشتن این حیوان در دریاچه شده است و به همین دلیل، طعمه گذاری هایی صورت گرفته تا اگر چنین موضوعی صحت دارد، هرچه سریع تر موضوع شفاف شده و امنیت شهروندان و آسایش خاطر آن ها فراهم گردد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 دی 1399 بروزرسانی: 20 دی 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1380

به "موضوع مشاهده ردپای تمساح در دریاچه چیتگر تخصصی نیست، پایش مستمر دریاچه چیتگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موضوع مشاهده ردپای تمساح در دریاچه چیتگر تخصصی نیست، پایش مستمر دریاچه چیتگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید