مهاجرت گسترده باج افزارهای ویندوزی به لینوکس

به گزارش وبلاگ پریها، به گزارش خبرنگاران به نقل از تک تایمز، تحقیقات کاسپراسکای نشان می دهد به تازگی نسخه لینوکسی باج افزار RansomExx بر روی رایانه های مجهز به سیستم عامل مذکور فعال شده و خساراتی به بار آورده است.

مهاجرت گسترده باج افزارهای ویندوزی به لینوکس

این باج افزار از اوایل ماه ژوئن فعال شده و کاربران لینوکس در شبکه های مختلف اجتماعی در مورد فعالیت RansomExx به یکدیگر هشدار داده اند. از جمله سازمان های دولتی که در آمریکا به همین شیوه مورد حمله قرار گرفته اند می توان به اداره حمل و نقل ایالت تگزاس اشاره کرد. همچنین ادارات مشابه در برخی ایالت های دیگر نیز به همین علت با مسائلی روبرو شده اند.

RansomExx با حمله به رایانه های مختلف و قفل کردن فایل های ذخیره شده در آنها جلوی دسترسی به اطلاعات کاربران را می گیرد و تقاضای دریافت باج می کند. به تازگی گزارشاتی در مورد رمزگذاری اطلاعات مهم بر روی سرورهای رایانه های لینوکسی شرکت های تجاری و مؤسسات دولتی به همین شیوه نیز منتشر شده است.

با توجه به اینکه بسیاری از مؤسسات تجاری، صنایع و کارخانه ها از سیستم عامل لینوکس و نرم افزارهای مبتنی بر آن استفاده می کنند، بیم آن می رود که گسترش باج افزار نویسی لینوکسی مسائل جدی برای حرفه های مختلف ایجاد کند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1399 بروزرسانی: 17 آذر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1310

به "مهاجرت گسترده باج افزارهای ویندوزی به لینوکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهاجرت گسترده باج افزارهای ویندوزی به لینوکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید