مقام ارشد آمریکا، چین را به یاری به دزدی های سایبری کره شمالی متهم کرد، پکن رد کرد

به گزارش وبلاگ پریها، یکی از مقامات قضایی ارشد آمریکا، چین را به یاری به پولشویی مبالغی که کره شمالی به وسیله دزدی های سایبری گسترده به دست می آورد، متهم کرد؛ سرقت هایی که پیونگ یانگ آنها را به خاطر تامین بودجه اش در مقابل تحریم های بین المللی انجام داده است.

مقام ارشد آمریکا، چین را به یاری به دزدی های سایبری کره شمالی متهم کرد، پکن رد کرد

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری رویترز، جان دمرز، معاون دادستان کل آمریکا در امور امنیت ملی در جریان سخنرانی در مرکز مطالعات استراتژیک و بین المللی مستقر در واشنگتن گفت: کره شمالی احتمالا از چین در قالب آموزش و تخصص سایبری یاری می گیرد.

وی اضافه نمود: موضوع دیگری که از پرونده های ما معین شده، این است که چین در یاری به کره شمالی برای دور زدن تحریم ها، در یاری به آنها برای پول شویی مبالغی که از طرق مختلف از جمله دزدی بدست آورده اند و می خواهند وارد خزانه دولت نمایند و همچنین در یاری به آنها برای جابجایی بعضی کالاها مشارکت دارد.

دمرز در ادامه گفت: حمایت هایی به وسیله تاسیسات زیربنایی چینی و همچنین حمایت هایی در قالب تشریک تخصص و آموزش از سوی طرف چینی وجود دارد.

وی تاکید نمود: افرادی که تحت حمایت چین در نقض تحریم های بین المللی اعمال شده بر کره شمالی به خاطر برنامه اتمی و موشکی اش شرکت دارند شامل افراد و کسب و کارهای خصوصی که اصول اخلاقی ندارند، می گردد.

این مقام آمریکایی گفت: اما احتمالا عظیم ترین مساله کشورهایی چون چین هستند که نمی خواهند رژیم کره شمالی سقوط کند. چین یک اقدام متعادل سازی هم انجام می دهد چرا که او نیز با یک کره شمالی بیش از حد تهاجمی موافق نیست و برای اثبات این موضوع می توان به مخالفت پکن با برنامه های موشکی و تسلیحات اتمی کره شمالی اشاره نمود.

در مارس امسال میلادی، وزارت دادگستری آمریکا دو تبعه چینی را به پولشویی بیش از 100 میلیون دلار در ارزهای رمزگذاری شده به نمایندگی از کره شمالی و استفاده پیونگ یانگ از هکرها در دور زدن تحریم ها متهم کرد.

این در حالی است که یکی از سخنگویان سفارت چین در واشنگتن در این رابطه گفت: چین همواره قطعنامه های آمریکا علیه کره شمالی را اجرا نموده و ما در رابطه با موضوعی که مطرح کردید، اطلاعی نداریم.

وی اضافه نمود: دولت چین طبق قانون یکی از مدافعان امنیت سایبری و مخالف جدی انواع حملات و جرائم سایبری است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 11 آذر 1399 بروزرسانی: 11 آذر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1296

به "مقام ارشد آمریکا، چین را به یاری به دزدی های سایبری کره شمالی متهم کرد، پکن رد کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقام ارشد آمریکا، چین را به یاری به دزدی های سایبری کره شمالی متهم کرد، پکن رد کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید