مشارکت بانکها در پروژه های هزار میلیاردی اقتصاد مقاومتی کرمانشاه

به گزارش مجله پریها، هوشنگ بازوند امروز دوشنبه در هفتمین جلسه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که با حضور وزیر کشور برگزار گردید، گفت: اقتصاد مقاومتی بهترین راه برای گره گشایی مشکلات معیشتی است.

مشارکت بانکها در پروژه های هزار میلیاردی اقتصاد مقاومتی کرمانشاه

وی با بیان اینکه استان کرمانشاه ثروتمند است و می تواند بر چالشهای موجود غلبه کنداضافه کرد: در عین حال دچار چالش های بزرگی همچون بیکاری هستیم که تمام خانواده ها از آن رنج می برند.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در امسال رشد بی رویه بیکاری را توانستیم مهار کنیم، گفت: وضعیت کسب و کار در گذشته نشان از بوروکراسی شدید در ادارات بود که در پنج ماهه امسال 28 جلسه ستاد تسهیل برگزار کردیم که از رتبه 31 به 28 تنزل کردیم و وضعیت بهتر شد.

وی با تاکید بر اینکه میل سرمایه گذاری بخش خصوصی در استان بیشتر گردیده است بیان نمود: نرخ مشارکت در سه ماهه نخست امسال1.5 درصد افزایش یافته است.

بازوند گفت: سند اشتغال 2ساله با هفت برنامه تهیه گردیده و به شهرستان ها ابلاغ گردیده و برنامه های آن به صورت جدی در دستور کار است.

وی با بیان اینکه در جذب سرمایه گذاری خارجی عملکرد خوبی نداشتیم توضیح داد:عقد قرارداد واگذاری زمین در پنج ماهه اول امسال در شهرک های صنعتی کاهش یافته است.

استاندار کرمانشاه اضافه کرد: در بحث برگزاری ستاد اقتصاد مقاومتی استان نیز حساسیت به خرج می دهیم، اما هنوز وزرای مشخص استانها علی رغم مکاتبات معین تکلیف نگردیده است.

وی با اشاره به اینکه توانمند کردن مردم در اجرای پروژه های اقتصاد مقاومتی مهمترین رویکرد ماست، گفت: پروژه های حوزه اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه رویکردهای لازم را دارد اما در پروژه های ملی از ما نظرخواهی نمی نمایند. بازوند توضیح داد: ما بر برونگرا بودن تولیدات استان نیز تاکید داریم و افزایش صادرات و تردد روزانه 1400 کامیون از مرزهای استان این موضوع را به خوبی نشان می دهد.

وی گفت: هنوز درگیر مکاتبات با مرکز هستیم که استانداران و مدیران باید به دنبال نامه ها باشند، لذا باید تفویض اختیار به مدیران استانی صورت گیرد.

استاندار کرمانشاه بر همکاری بانکها در اقتصاد بانک محور کشور برای اجرای پروژه های بزرگ تاکید نمود و گفت: رایزنی هایی گردیده است که پروژه های بیش از یک هزار میلیارد تومان را بانکها با فاینانس جذب سرمایه گذاری نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 5 آبان 1397 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 101

به "مشارکت بانکها در پروژه های هزار میلیاردی اقتصاد مقاومتی کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشارکت بانکها در پروژه های هزار میلیاردی اقتصاد مقاومتی کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید