قبل از ماسک زدن، این نکته را رعایت کنید

به گزارش وبلاگ پریها، رئیس بیماری های واگیر معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: قبل از ماسک زدن دست ها را با آب و صابون بشویید و از تمیز بودن آن مطمئن شوید.

قبل از ماسک زدن، این نکته را رعایت کنید

فیض اله برزگر اظهار کرد: یکی از روش های اصلی انتقال بیماری کرونا به وسیله قطرات تنفسی است که افراد در هنگام صحبت، سرفه یا عطسه بیرون می دهند.

وی بیان نمود: این امر یکی از دلایل اهمیت فاصله گذاری اجتماعی در مناطقی است که بیماری کرونا در آنجا شیوع گسترده دارد اما در اماکن عمومی پرجمعیت، فاصله گیری از دیگران همواره ممکن نیست و به همین علت استفاده از ماسک در چنین محیط هایی برای محافظت از خود و دیگران توصیه می گردد.

برزگر توصیه کرد: قبل از ماسک زدن دست ها را با آب و صابون بشویید و مطمئن شوید که ماسک تمیز بوده و پارگی یا سوراخ نداشته باشد و اگر کثیف یا آسیب دیده بود آن را نپوشید.

وی تاکید نمود: ماسک را به نحوی تنظیم کنید که روی دهان، بینی و چانه را به خوبی پوشانده و در اطراف آن فاصله وجود نداشته باشد بعلاوه مطمئن شوید که تنفس به راحتی انجام می گردد.

برزگر با بیان اینکه اگر ماسک کثیف یا مرطوب شد، تعویض گردد، گفت: اگر تصمیم دارید که ماسک را در آورده و در طول روز دوباره بهره ببرید، از کیف های تمیز و دربسته برای نگهداری آنها بهره ببرید.

وی ادامه داد: در خانواده برای هر ماسک از یک کیف مجزا استفاده گردد و زمانی که ماسک را در کیف گذاشته یا از آن خارج می کنید، ماسک را از کش و یا بند بدون اینکه به سطح ماسک دست بزنید، بردارید تا از آلودگی احتمالی اجتناب ورزید و حتما زمانی که ماسک پوشیده اید با دست لمسش نکنید.

برزگر اعلام کرد: ماسک به تنهایی از بیماری کرونا جلوگیری نمی کند، ما همه باید فاصله گذاری اجتماعی و شستشوی مرتب دست ها را ادامه دهیم. با انجام این اقدامات می توانیم کرونا را شکست دهیم.

منبع: همگردی
انتشار: 8 شهریور 1400 بروزرسانی: 8 شهریور 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1779

به "قبل از ماسک زدن، این نکته را رعایت کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل از ماسک زدن، این نکته را رعایت کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید