فیسبوک مقصد بعدی شما را حدس می زند

به گزارش مجله پریها، فیسبوک با استفاده از موقعیت فعلی کاربران و همچنین داده های قبلی دیگر کاربران، می تواند مقصد بعدی آنها را پیش بینی کند.

فیسبوک مقصد بعدی شما را حدس می زند

به گزارش مجله پریها و به نقل از انگجت، فیسبوک نه تنها در آینده خواهد دانست که شما کجا هستید، بلکه می تواند جایی که در آینده می روید را نیز حدس بزند.

پایگاه خبری بازفید نیوز(Buzzfeed News) کشف نموده است که این شبکه اجتماعی یک امتیاز اختراع تحت عنوان مسیرهای آفلاین(Offline Trajectories) را ثبت نموده است که مقدمه ای برای یک فناوری پیش بینی کننده مقصد آتی کاربران بر پایه داده های مکانی قبلا ثبت شده است.

بر این اساس، این برنامه قادر به استفاده از مکان قبلی ثبت شده کاربر و همچنین افراد دیگر برای پیش بینی است.

به عنوان مثال فرض کنید شما معمولا بعد از گذراندن وقت در باشگاه، به یک رستوران خاص می روید. این فناوری با مشخص مکان فعلی شما آغاز می نماید و اگر شما در باشگاه باشید، احتمال رفتن شما به آن رستوران را آنالیز می نماید. اگر تشخیص دهد که شما واقعا در حال رفتن به آن رستوران هستید، می تواند خوراک خبری لازم را برای شما بارگیری کند.

همچنین فیسبوک می تواند به اطلاعات مکانی دیگر کاربران برای پیش بینی حرکات شما، به ویژه افرادی که دارای یک پروفایل مشابه هستند، تکیه کند.

یکی دیگر از اختراع های ثبت شده تحت عنوان پیش بینی موقعیت با استفاده از سیگنال های بی سیم در شبکه های اجتماعی آنلاین برای یک فناوری است که می تواند از قدرت وای-فای، بلوتوث، شبکه سلولی تلفن همراه و ارتباط نزدیک (NFC) استفاده کند.

اگر افراد هم سن شما که معمولا به یک مجموعه از مکان های خاص مشابه با شما می روند در نزدیکی شما باشند، این فناوری می تواند بر اساس رفتار آنها پیش بینی خود را انجام دهد.

برای مثال، اگر کاربرانی با پروفایل مشابه معمولا به یک کافه در کنار یک سینما بروند، فیس بوک پیش بینی می نماید که شما بعد از تماشای یک فیلم در آن سینما به آن کافه خواهید رفت.

این اختراعات نشان می دهد که غول های فناوری همچنان به دنبال راهی برای جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد کاربران هستند. چرا که دانستن موقعیت دقیق شما و اطلاعات بیشتر، فرصت های بیشتری برای ارائه تبلیغات مناسب به شبکه های اجتماعی می دهد و موجب می گردد اثر تبلیغات آنها بیشتر گردد.

اگر این پلتفرم ببیند که شما عادت به رفتن به باشگاه ورزشی و و رستوران های غذای سالم دارید، می تواند به شما تبلیغات مربوط به سلامت و تناسب اندام را ارائه دهد.

همچنین می تواند از اثربخشی حاصل از این نوع تبلیغات، درآمد بیشتری کسب کند. پس این فناوری یک معامله برد-برد برای همه است.

البته گفته می گردد هیچ تضمینی وجود ندارد که فیسبوک این فناوری ها را اجرایی کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 195

به "فیسبوک مقصد بعدی شما را حدس می زند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک مقصد بعدی شما را حدس می زند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید