طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه خوشمزه و مجلسی به 3 روش

به گزارش وبلاگ مجله پریها، با وانیل و خامه می توانید و اسموتی و خوشمزه و دلچسب را به راحتی و خودتان در خانه درست کنید. اسموتی وانیل و خامه یکی از خوشمزه ترین اسموتی هایی است که می توانید به عنوان یا میان وعده درست کنید. زمان تهیه این دسر بسیار کوتاه است و برای تزیین دستتان باز است تا از مواد مختلف بر روی آن بهره ببرید. از قلم نیاندازید که به خاطر استفاده از خامه در این دسر، مقدار چربی و کالری اسموتی بالا است. پس در خوردن آن اعتدال را رعایت کنید. در این مقاله از سرویس طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه را به 3 روش و برای طبع ها و سلیقه های مختلف به شما آموزش خواهیم داد. با همراه باشید.

طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه خوشمزه و مجلسی به 3 روش

طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه ساده

زمان آماده سازی و تهیه: 10 دقیقه

مقدار کالری در 1 فنجان اسموتی وانیل و خامه: 190 کالری

مواد لازم برای تهیه اسموتی وانیل و خامه (برای 2 نفر)

پودر شیر: 4 قاشق غذاخوری

وانیل تازه: 1/2 قاشق چای خوری

بستنی وانیلی: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی

خامه صبحانه: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی

تکه های یخ یا یخ خرد شده: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

مراحل تهیه اسموتی وانیل و خامه

برای درست کردن این اسموتی خوشمزه و متفاوت، بعد از آماده کردن مواد، باید آن ها را با هم در میکسر یا غذاساز بریزید و به خوبی با هم ترکیب کنید. می توانید مقداری از خامه را با میوه یا مغزهای مختلف برای تزیین روی اسموتی کنار بگذارید. این اسموتی بین 5 تا 10 دقیقه زمان برای آماده سازی احتیاج دارد و یک نوشیدنی سریع و آسان برای میان وعده یا دسر برای بعد از وعده اصلی به شمار میرود.

روش تهیه اسموتی

برای درست کردن این اسموتی خوشمزه با وانیل و خامه، بلافاصله بعد از خارج کردن و یخ از فریزر آن ها را در میکسر بریزید و بزنید. بعد از 1 دقیقه، خامه صبحانه، پودر شیر و وانیل را به ترکیب اضافه کنید و 2 دقیقه دیگر مواد را با هم میکس کنید. وقتی همه مواد با هم یکدست شدند، اسموتی را در لیوان بریزید و روی آن را با مواد دلخواه تزیین و سرو کنید.

اسموتی وانیل و خامه با موز

مواد لازم برای تهیه اسموتی وانیل و خامه میوه ای

موز یخ زده: 2 عدد

پودر پروتئین وانیل: 2 قاشق چایخوری

شیر بادام: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

شربت افرا (یا شربت های دلخواه): 2 قاشق غذاخوری

گردو خرد شده: 1/4 لیوان دسته دار فرانسوی

دانه کتان آسیاب شده: 2 قاشق غذاخوری

خامه: 1/2 لیوان دسته دار فرانسوی

مراحل تهیه اسموتی خامه و وانیل با شیر بادام

برای تهیه این اسموتی موز با خامه و وانیل، حتما موز را از قبل پوست بگیرید و به صورت حلقه ای برش بزنید. حداقل 3 تا 4 ساعت موزها باید در فریزر یخ زده باشند. شیر بادام هم باید سرد باشد. می توانید این شیر را با دیگر یا حتی شیر های لبنی جایگزین کنید. این اسموتی را برای نگهداری طولانی مدت می توانید در فریزر قرار دهید.

روش تهیه اسموتی وانیل و خامه با موز

برای درست کردن اسموتی مورد نظر، ابتدا شیر و موز های یخ زده را در غذاساز بریزید و کاملا بزنید تا حدی که کاملا یکدست گردد. سپس وانیل، خامه، شربت افرا، دانه کتان و گردوی خرده را به مواد بیفزایید و یک یا دو دقیقه دیگر دستگاه را روشن کنید و مواد را میکس کنید. اسموتی آماده شده را در لیوان بریزید. سپس روی آن را به روش دلخواه تزیین و سرو کنید.

اسموتی وانیل و خامه با شکلات

مواد لازم برای تهیه اسموتی وانیل و خامه

پودر وانیل: 1/2 قاشق چایخوری

موز: 1 عدد

پودر قهوه: 1 قاشق چایخوری

شکر: 1 قاشق غذاخوری (یا عسل)

شیر: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

بستنی شکلاتی: 1 لیوان دسته دار فرانسوی

پودر کاکائو: 1 قاشق غذاخوری

شکلات تخته ای: 30 تا 50 گرم

خامه همزده یا صبحانه: 3 قاشق غذاخوری

گردو یا بادام: 5 عدد

مراحل تهیه اسموتی خامه و وانیل با شکلات

برای درست کردن اسموتی خامه و وانیل با شکلات و میوه، اضافه کردن قهوه اختیاری است. بعلاوه می توانید از شکلات با تلخی زیاد یا کم بهره ببرید که به سلیقه خودتان بستگی دارد. علاوه بر موز هم می توانید از میوه های دیگر در این اسموتی بهره ببرید. در این روش تهیه اسموتی، باید قهوه را با شیر دم کنید و بعد از یخ زدن، همه مواد را با هم مخلوط و سرو کنید.

مرحله اول: قهوه و پودر کاکائو را با شیر حرارت دهید

برای درست این اسموتی وانیل و خامه با موز، ابتدا پوست موزها را بگیرید. بعد از خرد کردن، آن ها را در فریزر بگذارید تا یخ بزنند. در یک قابلمه، شیر، پودر کاکائو، قهوه و شکر را با هم مخلوط کنید و روی حرارت ملایم قرار دهید. صبر کنید تا دانه های شکر در محلول ذوب شوند. سپس حرارت را خاموش کنید. مواد را در یک ظرف بریزید و در فریزر قرار دهید تا به مدت 1 ساعت یخ بزنند.

مرحله دوم: مواد را با هم میکس کنید

بعد از یخ زدن موز و قهوه و شیر، مواد را از فریزر بیرون بیاورید و در مخلوط کن بریزید. چند دقیقه مواد را به هم بزنید تا کاملا با هم ترکیب و یکدست شوند. سپس شکلات تخته ای و گردوی خرد شده را به مواد اضافه کنید. دوباره اسموتی را هم بزنید. در نهایت اسموتی آماده شده را در لیوان بریزید و روی آن را با شکلات و خامه تزیین و سرو کنید.

بیشتر بخوانید: طرز تهیه انواع اسموتی مقوی برای روزهای گرم

فوت و فن های طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه

*وانیل های مختلفی در بازار هستند که می توانید از آنها در طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه بهره ببرید.

*در صورتی که از وانیل مایع سیاه استفاده می کنید، به میزان 2 قاشق چایخوری برای به کار بردن در اسموتی کافی است.

*برای استفاده از وانیل پودری، به حدود 1/2 قاشق چایخوری وانیل احتیاج دارید.

*اگر وانیل مورد استفاده شما، وانیل تازه است، 1/2 قاشق غذاخوری وانیل در طرز تهیه این اسموتی به کار ببرید.

*پودر پروتئین وانیلی برای کسانی که ورزش بدنسازی انجام می دهند و بدنشان به پروتئین احتیاج دارد، یک مکمل عالی است. می توانید آن را به همراه شیر یا آب در اسموتی به کار ببرید.

*به جای شیر می توانید از پودر شیر یا شیر خشک هم در طرز تهیه این اسموتی بهره ببرید.

*برای استفاده از میوه در طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه، بهتر است میوه ها را از قبل خرد کنید. سپس آن ها را در فریزر بگذارید تا یخ بزند.

*میوه های یخ زده باعث خنک شدن اسموتی می شوند و دیگری احتیاجی به استفاده از قالب های یخ در اسموتی نیست. در صورت استفاده از میوه های یخ زده، اسموتی شما غلیظ تر و خوشمزه تر می گردد.

*از انواع شیر در طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه می توانید بهره ببرید. شیر با منبع گیاهی مثل شیر سویا، شیر بادام، شیر نارگیل و … برای کسانی که محدودیت خوردن شیر های لبنی و حیوانی دارند مناسب است.

*برای تزیین روی اسموتی می توانید از گردوی خرد شده، پودر پسته، خلال بادام، کنجد بو داده و … بهره ببرید.

*استفاده از برش های میوه های مختلف روی اسموتی، می تواند هم طعم و هم ظاهر اسموتی شما را مجذوب کننده و اشتهابرانگیزتر کند.

نکته: اسموتی را به محض درست کردن، میل کنید و آن را نگه ندارید. اگر اسموتی برای طولانی مدت، حتی در یخچال هم بماند، رنگ و طعمش تغییر می نماید و کیفیت خود را از دست می دهد.

سوالات متداول

برای تزیین روی اسموتی وانیل و خامه از چه موادی استفاده کنیم؟

برش های میوه، تکه های شکلات، شکلات های چیپسی خرد شده، پودر قهوه،، پودر مغزها و خلال آن ها، خامه و … را می توانید برای تزیین روی اسموتی بهره ببرید.

برای داخل اسموتی می توان از میوه استفاده کرد؟

برای طرز تهیه اسموتی خامه و وانیل دستتان باز است که از میوه های مختلف در آن بهره ببرید. بسته به فصلی که در آن قرار دارید، می توانید از میوه های نوبرانه یا میوه هایی که در فریزر نگهداری نموده اید، بهره ببرید.

منبع: deliciousmadeeasy

منبع: افق کوروش
انتشار: 14 تیر 1401 بروزرسانی: 14 تیر 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2089

به "طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه خوشمزه و مجلسی به 3 روش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طرز تهیه اسموتی وانیل و خامه خوشمزه و مجلسی به 3 روش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید