شناسایی نوعی ویروس آنفلوآنزا در چین

به گزارش مجله پریها، محققان در چین نوعی ویروس آنفلوآنزا را شناسایی کردند که از پتانسیل همه گیری برخوردار است.

شناسایی نوعی ویروس آنفلوآنزا در چین

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش مجله پریها به نقل از ایسنا، محققان در چین گونه جدیدی از ویروس آنفلوآنزا را کشف کردند که از پتانسیل لازم برای تبدیل شدن به یک همه گیری برخوردار است. این ویروس به تازگی در میان خوک ها مشاهده شده اما امکان سرایت آن به انسان نیز وجود دارد.

محققان چینی اظهار کردند: این نگرانی وجود دارد که ویروس دچار جهش ژنتیکی شده که در نتیجه شرایطی فراهم شود تا بتواند به آسانی از فردی به فرد دیگر منتقل شود و زمینه همه گیری دنیای را فراهم کند.

این ویروس در حال حاضر تهدید بزرگی به حساب نمی آید اما به گفته محققان این ویروس از تمامی ویژگی های لازم برای ایجاد آلودگی در میان انسان ها برخوردار و ضروری است تا به درستی تحت کنترل قرار گیرد همچنین از آنجایی که این ویروس جدید است ممکن است افراد در برابر آن مصونیت نداشته باشند.

آخرین همه گیری بیماری آنفلوآنزا که دنیا با آن روبرو شد به سال 2009 باز می شود که نوع جدیدی از آنفلوآنزای خوکی در مکزیک شروع شد اما کمی بعد معلوم شد که این ویروس بسیار خطرناک نیست چرا که افراد بزرگسال در برابر آن نوعی ایمنی از خود نشان دادند که می توانست ناشی از شباهت آن با دیگر ویروس های آنفلوآنزا باشد که پیش از این شایع شده بود.

به گفته محققان چینی این ویروس جدید شباهت هایی به ویروس آنفلوآنزای خوکی سال 2009 دارد اما کمی تغییرات جدید در ساختار ژنتیکی آن دیده می شود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 2 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1109

به "شناسایی نوعی ویروس آنفلوآنزا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شناسایی نوعی ویروس آنفلوآنزا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید