سیم کارت های با هویت جعلی معین تکلیف گردد

به گزارش وبلاگ پریها، به گزارش خبرنگاران، احمد رحمانیان، با اشاره به جلسه دادستانی تهران با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی بیان نمود: متأسفانه یکی از مسائل و روش های ارتکاب جرم بحث استفاده از سیم کارت های فاقد هویت یا با هویت های جعلی است بر این اساس دادستانی تهران برای پیشگیری از وقوع جرم به این موضوع ورود نموده است.

سیم کارت های با هویت جعلی معین تکلیف گردد

وی اضافه نمود: متأسفانه بعضی با استفاده از این سیم کارت های بدون هویت یا با هویت جعلی مردم را پای عابربانک ها کشانده و از آن ها کلاهبرداری می نمایند و بعضی نیز در فضای مجازی از این سیم کارت ها استفاده می نمایند و مرتکب جرم می شوند که در این راستا در جلسه ای با حضور مسئولان وزارت ارتباطات تدابیری اتخاذ شده است.

معاون دادستان تهران تاکید نمود: در این راستا مالکان سیم کارت ها می توانند با ارسال پیامک به شماره 3000150 از تعداد سیم کارت هایی که به نامشان است آگاه شوند و از سیم کارت هایی که دیگران استفاده می نمایند و مورد تاییدشان نیست آگاه و فرایند قانونی را پیگیری و با مراجعه به اولین دفاتر خدمات ارتباطی سیم کارت را قطع نمایند زیرا در صورت وقوع جرم مسئولیت برعهده فردی خواهد بود که سیم کارت به نامش است.

وی اضافه نمود: علاوه بر این وراث باید نسبت به مشخص تکلیف یا قطع سیم کارت هایی که صاحبان آن فوت نموده اند اقدام نمایند زیرا در صورت سواستفاده وراث مسئولیت حقوقی و قانونی دارند.

معاون دادستان تهران همچنین به دفاتر خدمات ارتباطی نیز هشدار داد: در زمینه صدور سیم کارت نظارت و حساسیت کافی داشته باشند تا صدور سیم کارت ها منطبق با سامانه ثبت احوال باشد و هویت مالکان نیز احراز شده باشد.

وی با تاکید بر اینکه دفاتر خدمات ارتباطی متخلف تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند، ادامه داد: در این راستا مقرر شده تا به صورت محسوس یا نامحسوس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از دفاتر ارتباطی بازدید تا چنانچه تخلفی انجام می گردد با ان ها برخورد گردد.

رحمانیان به یکی دیگر از تدابیر اتخاذ شده برای صدور سیم کارت اشاره نمود و شرح داد: علاوه بر این مقرر شد که طی 45 روز آینده صدور سیم کارت با اثر انگشت و بیومتریک انجام گردد تا صدور سیم کارت با مدارک جعلی به طور کامل از بین برود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 بهمن 1399 بروزرسانی: 8 بهمن 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1406

به "سیم کارت های با هویت جعلی معین تکلیف گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیم کارت های با هویت جعلی معین تکلیف گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید