ذوب آهن پیشتاز شرکت های بزرگ صنعتی کشور در اتکا به توان داخلی

به گزارش وبلاگ مجله پریها، شرکت ذوب آهن اصفهان سهم 141 میلیون دلاری، به تنهایی 27 در صد از سهم بومی سازی شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی را به خود اختصاص داد؛ این در حالی است که ارزش بومی سازی در شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی طی یازده ماه سال 99 به 524 میلیون دلار رسید.

ذوب آهن پیشتاز شرکت های بزرگ صنعتی کشور در اتکا به توان داخلی

به گزارش خبرنگاران از اصفهان به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن، این شرکت با سهم 141 میلیون دلاری، به تنهایی 27 در صد از سهم بومی سازی شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی را به خود اختصاص داد؛ این در حالی است که ارزش بومی سازی در شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی طی یازده ماه سال 99 به 524 میلیون دلار رسید.

بنا به اعلام ایمیدرو با ارزیابی های اجرا شده طی مدت مورد بررسی، نشان داد 12 شرکت بزرگ معدن و صنایع معدنی در حوزه های سنگ آهن، فولاد، مس، آلومینیوم و بخش معدنکاری 524 میلیون دلار از تجهیزات مورد نیاز را توسط سازندگان داخلی تامین کرده اند.

در میان شرکت های بزرگ، ذوب آهن اصفهان با سهم 141 میلیون دلاری بیشترین سهم از بومی سازی را در اختیار دارد و پس از آن فولاد خوزستان با سهم 109.5 میلیون دلار، ملی مس با سهم 100 میلیون دلاری و گل گهر با سهم 70.4 میلیون دلاری در رده دوم تا چهارم قرار گرفتند؛ سهم فولاد مبارکه 47 میلیون دلار و فولاد هرمزگان 20 میلیون دلار بود.

به گزارش فارس، طبق پیش بینی ها برای سال 99 ارزش بومی سازی حاصل تولید قطعه و فرایند تولید 500 میلیون دلار هدفگذاری شده بود.

63086/ج/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1606

به "ذوب آهن پیشتاز شرکت های بزرگ صنعتی کشور در اتکا به توان داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ذوب آهن پیشتاز شرکت های بزرگ صنعتی کشور در اتکا به توان داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید