اصفهان، علیرضا منصوریان: بازی های لیگ بسیار فشرده است، موقعیت سوزی مشکل اصلی ذوب آهن است

به گزارش وبلاگ مجله پریها، سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: بازی ها بسیار فشرده است و این دو پیامد دارد با یک اشتباه می توانید جریان بازی را از دست بدهید و در حالت دوم می توان اگر تیم قوی باشد ترکیب چرخشی انجام دهید.

اصفهان، علیرضا منصوریان: بازی های لیگ بسیار فشرده است، موقعیت سوزی مشکل اصلی ذوب آهن است

به گزارش خبرنگاران از اصفهان، علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از دیدار تیمش مقابل تراکتورسازی تبریز در هفته بیست و هفتم لیگ برتر فوتبال گفت: بازی ها بسیار فشرده است و این دو پیامد دارد با یک اشتباه می توانید جریان بازی را از دست بدهید و در حالت دوم می توان اگر تیم قوی باشد ترکیب چرخشی انجام دهید. تعطیلات نیم فصل کمک زیادی به ما کرد تا تمرینات بدنی انجام دهیم و تیم را آماده کنیم اما الان دیگر بین بازی ها فرصت داریم که کار تاکتیکی انجام دهیم و نمی توانیم برای تمرینات بدنی وقت بگذاریم. در بازی فردا بسیار سرحال هستیم و به مصاف حریف قدرتمندی به اسم تراکتورسازی می رویم که از لحاظ جمعیتی قطب سوم فوتبال ما به حساب می آید. تراکتورسازی فصل را خوب شروع کرده و هزینه های زیادی داشته است و حال و هوای این تیم به دهه گذشته برگشته که لقب پرشورها را از آن خود داشتند.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن گفت: به این بازی مانند مابقی مسابقات نگاه می کنیم. برای اینکه تیم ما از لحاظ انگیزشی دارای یک هدف است و آن کسب عنوان ششمی لیگ برتر است. ما در این راه رقیبانی مثل فولاد و سایپا داریم که با هر دوی آنها در ادامه بازی خواهیم داشت. اگر ما لیگ را با عنوان ششمی به پایان برسانیم انگار که در نیم فصل دوم چهارم شده ایم. برای همین بازی فردا برایمان بسیار مهم است و حساسیت بالایی دارد. فکر می کنم اگر این بازی را پیروز شویم تا رتبه هفتم جدول بالا می آییم.

منصوریان گفت: بازی ما مقابل تراکتورسازی فوق العاده خواهد بود چرا که حریف برای قهرمانی می جنگد آنها چند بازیکن فوق العاده دارند. مسعود شجاعی، اشگان دژاگه و احسان حاج صفی این افتخار داشتند تا بازوبند تیم ملی ایران را ببندند. این بازیکنان در تراکتورسازی بسیار تأثیرگذارند همچنین این تیم بازیکنان خارجی خوبی دارد که به آنها کمک زیادی می کند. استخوان بندی دوندگی تیم شان نیز در اختیار بازیکنان سابق ذوب آهن اسماعیلی فر و مهدی پور است. همه این مجموعه باعث شد تا یک تیم فوق العاده را تشکیل داده باشند. ما دو روز پیش با الوصل بازی کردیم و تیم ما در این بازی نیز مانند همیشه دست خوش تغییر خواهد بود. خدا را شکر می کنم که 24 بازیکن آماده داریم که درگیر مسابقات هستند.

وی درباره اینکه تراکتورسازی در دو هفته گذشته متحمل شکست شده شرح داد: این موضوع می تواند برای ما شمشیر دو لبه باشد. اتفاقاتی که در هفته های اخیر برای تراکتورسازی افتاده می تواند برای آنها نقطه عطفی باشد اما از آن سو می تواند لبه شمشیر به سمت خودشان باشد و بازی را از دست بدهند و شکست بخورند و یک مشکل دیگر به هفته های اخیرشان اضافه شود. این بستگی به مربیشان دارد که چطور از لحاظ روانی تیم را آماده می کند اما ما لبه دوم این شمشیر را در نظر داریم تا این لبه به سمت ما نباشد.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره سوالی مبنی بر اینکه ذوب آهن مقابل الوصل فرصت سوزی های زیادی داشت و می توانست با اختلاف بیشتری مقابل این تیم به پیروزی برسد، گفت: بعد از بازی الوصل سه جلسه فنی داشتیم که در یک جلسه بازیکنان نیز حاضر بودند. در این باره من دو نکته را می بینم اول اینکه اگر ما چهار پنج گل به الوصل می زدیم آیا این توانایی بود که غرور کاذب بازیکنانمان به تیم در ادامه مسابقات ضربه نزد اما بحث دوم همان بحث موقعیت سوزی است که این روزها از زبان خیلی از مربیان می شنویم. در لیگ ما یک یکباره بازی عوض می شود و پنج موقعیت برای تیمی ایجاد می شود اما اگر این اتفاق در اروپا رخ بدهد به یکباره تعداد گل های یک تیم شاید به پنج گل برسد. ما در لیگ مان کیفیت تاکتیکی نمی بینیم. لیگ ما لیگ فیزیکی و ارائه بازی بلند است اما در لیگ قهرمانان بازیکنانی حضور دارند که معمولی نیستند. بازیکنانی که ما مشابه آنها را در ایران نداریم و اگر بخواهیم اسم ببریم فقط اشکان دژاگه است که توانایی هایی بالاتر از سطح ایران دارد مابقی بازیکنان موقعیت سوزی دارند. با همه این تفاسیر من موقعیت سوزی تیم مان را می بینم. این قضیه ما باید برای بازیکنان تحلیل کنیم و نمی توانیم همینطور به آنها بگوییم باید در زمین گل بزنند این عیب تیم است و باید حل شود.

منصوریان با اشاره به حضور و حمایت هواداران ذوب آهن شرح داد: باید از هوادارانمان تشکر ویژه ای داشته باشیم. ما در بازی با سپاهان هوادارانمان را دیدیم که مخلوطی از هواداران ذوب آهن، سپاهان و سایر شهرهای اصفهان بودند. وقتی بازی با الوصل دیدیم که روبه روی جایگاه پر از تماشاگر شده گفتم این می شود یک بازی در سطح لیگ قهرمانان. دست تک تک هوادارانمان را می بوسم چرا که در آن روز هوا واقعاً سرد بود و در این سرما آمدند و یار دوازدهم را تعریف کردند و باعث شد هم آنها لذت ببرند و هم بازیکنان ما. امیدوارم در بازی فردا نیز ما را تنها نگذارند. تراکتورسازی از آن دست تیم هاست که هر جا می رود تماشاگر دارد برای همین امیدوارم ما را هوادارانمان فردا تنها نگذارند.

وی ادامه داد: اعتقاد ندارم که بگوییم هواداران زودتر به ورزشگاه بیایند همانطور یک ربع قبل از بازی نیز بیایند خوب است. ما باید مسائل هواداران را درست کنیم. نمی شود که در آلمان هواداران شالکه دیر بیایند و هواداران دورتمند زودتر جای آنها را پر کنند. وقت آدم ها ارزش دارد و نمی توان برای یک بازی فوتبال یک روز را از هوادار گرفت. اینکه در ال کلاسیکو رئالی ها زودتر بیایند و جای بارسایی ها را بگیرند خنده دار است.

سرمربی تیم فوتبال ذوب آهن درباره این سوال که احتمال می رود ذوب آهن به دلیل حضور در لیگ قهرمانان اسیا سایر مسابقات لیگ برتر را با تلاش کمتری دنبال کند، شرح داد: ما اگر بخواهیم شرایط آسیا را فقط در نظر بگیریم دیگر آن عملکرد مقابل پرسپولیس را نداشتیم. ما قبل از بازی با الوصل با پرسپولیس بازی داشتیم اما با تمام قوا به میدان رفتیم. از اینجا به بعد نیز با تمام قوا مقابل همه تیم ها ظاهر می شویم. فشردگی مسابقات برای من یک پیامد داشت و آن این بود که به جوان های تیم فرصت بدهم. نکته منفی که وجود دارد این است که همه می گویند در انتهای فصل باید محکم بازی کنیم اما من می گویم از اول تا آخر مسابقات باید بازی محکم انجام شود. من پیراهن ذوب آهن را بر تن دارم و اگر مقابل خانواده خودم هم بازی کنم با همه وجود بازی می کنم.

منصوریان درباره اینکه برخی بازیکنان تراکتورسازی مثل احسان پهلوان برای گذراندن خدمت سربازی به این تیم رفته اند و تا پایان این دوران به ذوب آهن باز خواهند گشت و آیا آنها در لیست باشگاه ذوب آهن قرار خواهند گرفت گفت: ما در حال حاضر 24 بازیکن داریم و نمی توانیم درباره بازیکنانی که به تیم باز خواهند گشت صحبت کنیم. چرا که این بازیکنان فردا حریف ما هستند. باید لیگ قهرمانان تمام شود و با آذری در این باره صحبت کنیم. ما آکادمی بسیار خوبی داریم. دیروز در تمرین تیم های پایه هشت گلر آماده وجود داشتند. تیم نوجوانان ما قهرمان ایران شده است و همینطور که به تمرینات نگاه می کردم دیدم ما هشت گلر تاپ داریم که پیراهن تیم ملی بین آنها می چرخد ما آکادمی ویژه ای داریم و برای فصل آینده می خواهیم شکل آکادمی را عوض کنیم. یک باشگاه باید در ایران آستین بالا بزند و این کار را انجام دهد و آن باشگاه ذوب آهن خواهد بود چرا که سعید آذری در این باشگاه حضور دارد.

وی درباره غایبین تیمش در بازی فردا شرح داد: نیک نفس خدا را شکر مصدومیتش تمام شده اما به او در بازی فردا اجازه بازی نخواهیم داد. فکر کنم عباسی در دو هفته آخر لیگ به تیم اضافه شود البته مجتبی مقتدایی نیز به تمرینات رسیده اما گفتیم که او را برای بازی فردا در لیست 18 نفره نگذارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 267

به "اصفهان، علیرضا منصوریان: بازی های لیگ بسیار فشرده است، موقعیت سوزی مشکل اصلی ذوب آهن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اصفهان، علیرضا منصوریان: بازی های لیگ بسیار فشرده است، موقعیت سوزی مشکل اصلی ذوب آهن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید