دوستی های مجازی چه قدر به ازدواج منتهی می گردد؟ چطور با خانواده همسر کنار بیایم؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، اگر روابط در مراحل شناخت مجازی، دورادور یا متنی باشد شناخت حاصل نمی گردد، که یکی از شرایط ازدواج پیروز شناخت کافی است.

دوستی های مجازی چه قدر به ازدواج منتهی می گردد؟ چطور با خانواده همسر کنار بیایم؟

به گزارش خبرنگاران، توسعه فضای مجازی فصل جدیدی را از روابط اجتماعی به وجود آورده و توانسته در زندگی افراد جا باز کند تا جایی که مردم از فاصله های دور از این فضا باهم ارتباط برقرار می نماید و گاهی این آشنایی دربین جوانان منجر به ازدواج می گردد.

پرستو گلستانی روانشناس درمورد دوستی های مجازی و خاتمه آن به ازدواج گفت: افراد از هرجایی که باهم آشنا شوند چه در فضای مجازی و فضای حقیقی، فرایند آشنایی و شناخت باید سپری گردد و پس از طی شدن این فرایند تازه می توان فهمید که رابطه کارآمد هست یا نه که باید حدود سه ماه از آن رابطه سپری گردد.

شناخت کافی ضامن ازدواج پیروز

این روانشناس گفت: اگر رابطه در مرحله شناخت مجازی باشد، شناخت کافی حاصل نمی گردد، چون وقتی که حضوری هم دیدار می کنیم، تمام ابعاد وجودی خودرا نمی توانیم نشان دهیم. این نکته خیلی مهم است که از هر طریقی آشنا می شویم، فرایند آشنایی و شناخت را به درستی باید بگذرانیم تا بتوانیم تا در رابطه بتواند معنای واقعی خو را پیدا کند.

فرایند ازدواج در حال حاضر در جامعه ما پیچیده و متاثر از متغیر هایی مانند شرایط مالی و اجتماعی است که شرایط فرهنگی که در آن هستیم این شرایط را مشکل می نماید.

حفظ رابطه نیازمند انگیزه و کوشش طرفین است

گلستانی توضیح داد: پیش بینی اینکه یک رابطه چقدر محتمل است به ازدواج منتهی گردد، بستگی به انگیزه طرفین برای ازدواج دارد و کوششی که افراد برای مدیریت حفظ رابطه خود انجام می دهند.

یکی از افرادی که به وسیله آشنایی در شبکه های اجتماعی اقدام به ازدواج نموده است، گفت: چند سال پیش در یکی از گروه ها در فضای مجازی با دختری در یکی از شهر های شمالی آشنا شدم که در ابتدا فقط یک دوستی ساده بود فقط گاهی باهم صحبت داشتیم.

بعد از گذشت حدود دو ماه حس کردم که سلیقه های مشترک زیادی زیادی داریم که صحبت های ما در این مدت به چند ساعت در روز رسید، تنها مسئله ای که بین ما وجود داشت فاصله مکانی بود که دخترمورد علاقه من در یکی از شهر های شمال زندگی می کرد، اما این موضوع برای من مهم نبود.

او ادامه داد: مدتی که از این رابطه گذشت این ماجرا را برای خانواده مطرح کردم که می خواهم ازدواج کنم، اما با مخالفت پدر و مادرم روبه روشدم، اما با اصرار و مدتی ترک خانه توانستم موافقت آنها را جلب کنم و باهم ازدواج کردیم.

مدتی که گذشت فهمیدم مریم را خوب نمی شناسم و من فقط نکات مثبت او را می دیدم، مریم بعد از یک سال به بهانه دور بودن از خانواده و دلتنگی بیشتر در خانه پدرش بود می گفت باید انتقالی بگیری، چون من دیگر نمی توانم به دور از پدر و مادرم زندگی کنم.

ادامه داد: همینطور هر روز به مسائل و در گیری های ما افزوده می شد تاجایی که دیگر راهی به جز طلاق نمی دیدیم و بعد از یکسال و نیم از هم جداشدیم.

بیشتربخوانید

  • چطور با خانواده همسر کنار بیایم؟

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1949

به "دوستی های مجازی چه قدر به ازدواج منتهی می گردد؟ چطور با خانواده همسر کنار بیایم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوستی های مجازی چه قدر به ازدواج منتهی می گردد؟ چطور با خانواده همسر کنار بیایم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید