درخواست بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است

به گزارش مجله پریها، بیژن زنگنه وزیر نفت چند روز پیش در مصاحبه ای تصویری، درباره سهمیه ویژه بنزین سفرهای نوروزی گفته بود: تا الان پیشنهادی درباره سهمیه بنزین سفر (مطرح) نشده است. برای عید هم چیزی ابلاغ نشده است. این در اختیارات من به عنوان وزارت نفت نیست. مجلس هم چیزی در این باره تصویب نکرده، البته که بحث کردند اما تصویب نکردند. دولت هم نمی دانم چه می نماید. پیشنهاد جدی در دولت مطرح نیست که سهمیه بدهد. البته هر سهمیه اضافی بار اقتصادی سنگینی دارد. دولت اصل را بر این گذاشته که تعهدات پذیرفته برای بازتوزیع درآمد حاصل از افزایش نرخ بنزین را به خوبی و به موقع اجرا کند.

درخواست بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور ارزان به تورنتو هستید و میخواهید از زیباترین شهر کانادا دیدن کنید با ما همراه شوید.

او دو هفته پیش هم گفته بود: هنوز تصمیمی درباره سهمیه بنزین نوروز به وزارت نفت ابلاغ نشده است. در دولت و مجلس مباحثی در این رابطه مطرح شده اما بنده اطلاعی از تصویب آن ندارم.

زنگنه، روز 19 بهمن ماه برای چندمین بار تکرار کرد: این موضوع در حیطه وظایف ما نیست و هر وقت به ما ابلاغ کردند، ما آن را اجرا می کنیم، اما فعلا پیشنهادی مطرح نیست.

با این حال ولی تیموری ـ معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی ـ به ایسنا می گوید: درخواست اختصاص سهیمه ویژه بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است تا به توسعه گردشگری و سفرهای داخلی کمکی گردد.

او درباره این که درخواست اختصاص بنزین ویژه سفر چه زمانی به دولت و وزارت نفت داده شده است، اظهار می نماید: همان اوایل جریان سهیمه بندی بنزین، طرحی با عنوان اختصاص سهمیه ویژه بنزین سفر در حد 120 لیتر، به قیمت مصوب لیتری 1500 تومان، با هدف توسعه سفرهای نوروزی و گردشگری داخلی و تشویق مردم به سفر، به دولت و وزارت نفت داده شد و در جلسه های مختلف با سایر دستگاه های مالی در قالب بسته حمایتی سفر مطرح و پیگیری شده است. همچنان همان طرح را پیگیریم.

معاون گردشگری درباره ابراز بی اطلاعی وزارت نفت از درخواست وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برای اختصاص سهمیه بنزین ویژه سفر، اظهار کرد: اگر این درخواست به دست ایشان (وزیر نفت) نرسیده، دوباره آن را ارئه می کنیم. این موضوع، مطالبه وزارت گردشگری که نبوده، بلکه فعالان گردشگری از ما مطالبه نموده اند، ما هم به عنوان متولی سفر و گردشگری در کشور، پیگیر آن هستیم. در واقع ما آنچه مردم، گردشگران و فعالان بخش خصوصی خواسته اند را به وسیله دولت و مشخصا وزارت نفت، پیگیری می کنیم.

تیموری گفت: ما که بنزین رایگان درخواست ننموده ایم. پیشنهاد ما اختصاص سهمیه ای ویژه سفرهای نوروزی در حد 120 لیتر با قیمت دولتی و مصوب بوده است که انگیزه آن هم توسعه گردشگری و سفرهای داخلی و تشویق مردم به سفر بوده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 25 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 745

به "درخواست بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست بنزین سفر به دولت و وزارت نفت داده شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید