خودداری بانک ها و دستگاه های اجرایی از مانع تراشی برای سرمایه گذاران

به گزارش مجله پریها، بیست و یکمین جلسه کمیته حمایت قضائی از سرمایه گذاری، فراوری و اشتغال استان اردبیل با تاکید بر برطرف موانع از سوی بانک ها و مدیران دستگاه های اجرایی در راستا حمایت از سرمایه گذاران برگزار گردید.

خودداری بانک ها و دستگاه های اجرایی از مانع تراشی برای سرمایه گذاران

به گزارش مجله پریها، در این جلسه که معاون دادگستری اردبیل، دادستان و رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی استان اردبیل به همراه بعضی از مدیران دستگاه های اجرایی و فعالان بخش خصوصی انجام شد، به 6 پرونده صاحبان فراوری و سرمایه گذاران که اغلب با بانک های عامل و دستگاه های اجرایی بوده رسیدگی شد تا مسائل و موانع پیش روی آنها برطرف گردد.

در این جلسه مشکل شرکت سایپا موتور پارس آباد با بانک ملی و در اعتراض به نحوه عقد قرارداد در سود و جرایم بانکی مطرح شد که در این زمینه پرونده به کارشناسان دادگستری ارجاع داده شد تا نحوه محاسبه سود و جرایم تعیین گردد.

در این جلسه همچنین مشکل واحد پرورش اسب مادیان در برطرف معارض و تداخل با امور اراضی و منابع طبیعی و جهادکشاورزی، واحد دامداری قوش قیه سی با شرکت آب منطقه ای، مشکل شرکت شیرین گام بهپسند با بانک کشاورزی در زمینه تقسیط مجدد بدهی انباشت شده، واحد پرورش قارچ سپیدان با بانک کشاورزی در استمهال بدهی و تقسیط مجدد تسهیلات و مشکل شرکت نساجی اردبیل با امور مالیاتی در اعتراض به مالیات بر ارزش افزوده مطرح شد.

در این جلسه مقرر شد با توجه به بروز سیل در واحد پرورش قارچ سپیدان مهلت 6 ماهه برای بازپرداخت بدهی صاحبان این واحد فراوریی از سوی بانک کشاورزی اعمال و آب منطقه ای نیز پرونده دامداری قوش قیه سی را ظرف 10 روز آینده به کمیسیون ماده 3 حریم و بستر ارجاع داده و برطرف مشکل در دستور کار قرار گیرد.

معاون امور اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل در این جلسه اظهار کرد: کوشش ما در این جلسات بر این است تا از کوچکترین روزنه برای کمک و کمک سرمایه گذاری استفاده نموده و بانک ها و مدیران دستگاه های اجرایی را مجاب کنیم تا همراهی و همکاری خود را با فعالان بخش فراوری و اشتغال انجام دهند.

یوسف خدادادی اعلام کرد: با پرهیز از مانع تراشی بانک ها و دستگاه های اجرایی در سالی که مزین به حمایت از فراوری کالای ایرانی است کوشش مضاعف بر این است تا اهداف و برنامه های حوزه فراوری مورد توجه و مراقبت قرار گیرند.

وی گفت: مجموعه دادگستری سعی دارد تا به هر شکل ممکن مسائل و موانعی که کارآفرینان و سرمایه گذاران با آن روبرو هستند با بهره گیری از اهرم های قانونی برطرف نموده و بستر یک حمایت قانونی و مشروع را از سرمایه گذاری درست و منطقی فراهم آورد.

خدادادی اعلام کرد: در جلسه امروز عمده مسائل مطرح شده از سوی سرمایه گذاران همکاری بانک ها در تقسیط مجدد بدهی ها و استمهال آنها بوده که در کنار بانک ها مدیران دستگاه های اجرایی اعلام حمایت خود را از سرمایه گذاران مطرح کردند که امیدواریم در عمل نیز این حمایت ها را ببینیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 7 خرداد 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 216

به "خودداری بانک ها و دستگاه های اجرایی از مانع تراشی برای سرمایه گذاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودداری بانک ها و دستگاه های اجرایی از مانع تراشی برای سرمایه گذاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید