خستگی؛ شایع ترین علامت ابتلا به سرطان

به گزارش وبلاگ مجله پریها، خبرگزاری خبرنگاران-بررسی ها نشان می دهد احساس خستگی مفرط در هنگام بیدار شدن از خواب می تواند یکی از علائم شایع ابتلا به سرطان باشد.

خستگی؛ شایع ترین علامت ابتلا به سرطان

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران، علائم سرطان اغلب مبهم هستند و به درستی نمی توان هر علامتی را جزء نشانه های سرطان دانست، اما محققان سرطان انگلیس به تازگی اعلام کردند علائم صبحگاهی هنگام برخواستن از خواب می تواند یکی از علائم مشکل آفرین باشد.

پیامد های سرطان به این بستگی دارد که سرطان تا چه مقدار سریع تشخیص داده گردد ، اگر سرطان به موقع تشخیص داده نگردد، سلول های سرطانی به سرعت توسعه می یابند، خستگی یکی از شایع ترین علائم سرطان است که می تواند زندگی مبتلایان را تحت تأثیر قرار دهد.

خستگی به این معناست که فرد احساس خستگی مفرط و تخلیه انرژی می نماید، این علامت علاوه بر این که می تواند جزء عوارض جانبی درمان باشد، علائم سرطان هم هست. تداوم این خستگی، اندازه شدت آن و این که تفاوت این اندازه خستگی در افراد مختلف می تواند در تشخیص مؤثر باشد.

از دیگر نشانه های خستگی می توان به این موارد اشاره نمود: کمبود انرژی که فرد می خواهد همه روز را در رختخواب سپری کند؛ خستگی به مقدار ای که احساس می نماید نمی تواند کار زیادی انجام دهد؛ مسائل خواب که فرد قادر به خوابیدن نیست و خواب ناآرامی دارد؛ احساس اضطراب، ناراحتی یا افسردگی؛ درد های عضلانی به حدی که فرد حتی نمی تواند از پله ها بالا رود یا مسافتی کوتاه را پیاده روی کند.

دیگر موارد هم شامل این ها می گردد: فرد بعد از انجام کار های کوچک و ساده مانند دوش گرفتن در تنفس دچار مشکل می گردد؛ تمرکز کردن حتی برای تماشای تلویزیون یا صحبت کردن با یک دوست برای آن ها سخت می گردد؛ فکر کردن و اتخاذ تصمیم های واضح برایشان سخت می گردد؛ کاهش علاقه به کار هایی که پیش از این از انجام آن ها لذت می بردید و نیز احساس منفی درباره خودشان و دیگران.

از دیگر علائم سرطان می توان به توده ای اشاره نمود که به طور ناگهانی روی بدن ظاهر می گردد و نیز خونریزی بدون دلیل یا تغییر در اجابت مزاج از دیگر نشانه ها است. البته محققان معتقدند که در بیشتر موارد، این علائم نشانه سرطان نیستند و با معاینه پزشک می توان نسبت به غیرسرطانی بودن علائم اطمینان حاصل کرد.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 1 اسفند 1400 بروزرسانی: 1 اسفند 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1971

به "خستگی؛ شایع ترین علامت ابتلا به سرطان" امتیاز دهید

1 کاربر به "خستگی؛ شایع ترین علامت ابتلا به سرطان" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خستگی؛ شایع ترین علامت ابتلا به سرطان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید