خبرنگاران دیده بانان جنگل های گلستان به حالت آماده باش درآمدند

به گزارش وبلاگ پریها، گرگان - خبرنگاران - مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت که در پی افزایش ناگهانی دما و احتمال آتش سوزی، دیده بانان استان در عرصه های طبیعی بویژه جنگل های سوزنی برگ به حالت آماده باش درآمدند.

خبرنگاران دیده بانان جنگل های گلستان به حالت آماده باش درآمدند

ابوطالب قزل سفلو روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: بیشترین نگرانی از افزایش دما برای جنگل های سوزنی برگ است که عمده آن در شرق استان قرار گرفته است.

جنگلهای سوزنی برگ استان گلستان افزون بر 50 هزار هکتار برآورد می شود.

وی اضافه کرد: کشیک ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان های 14 گانه و گشت های جنگلبانی و قرقبانی در مناطق مختلف گلستان مشغول سرکشی از حوزه استحفاظی خود هستند.

به گزارش وبلاگ پریها در پی افزایش دما که در برخی مناطق گلستان تا 47 درجه سانتی گراد گزارش شد؛ مدیرکل هواشناسی استان این میزان افزایش را رکوردشکنی نسبت به دوره بلند مدت آماری گفت و گفت: روز گذشته 6 ایستگاه هواشناسی دمای 45 درجه سانتیگراد و بالاتر را تجربه کردند.

اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان هر ساله قبل از آغاز فصل تابستان، تقویت گشت های حفاظتی و برقراری کشیک های منظم در شهرستان ها، ایجاد آتش بُر در مناطق پرخطر با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و کشاورزان، تعمیر و آماده سازی خودروها و ادوات اطفای حریق، برای آمادگی بیشتر در مقابله با آتش را در دستور کار دارد.

اداره کل منابع طبیعی گلستان 5 پایگاه اطفای حریق، 32 سرجنگلبانی و 13 پاسگاه ویژه با ظرفیت 410 نیروی جنگلبان و ستادی دارد.

زمین های زیر پوشش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان افزون بر یک میلیون و 397 هزار و 244 هکتار است که 452 هزار و 185 هکتار آن جنگل، 862 هزار و 825 هکتار مرتع، حدود 20 هزار هکتار ساحل و 62 هزار و 420 هکتار زمین های مستحدث و موات است.

بخش زیادی از جنگل های هیرکانی نیز در استان گلستان قرار گرفته است.

منبع: ایرنا
انتشار: 21 مرداد 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1067

به "خبرنگاران دیده بانان جنگل های گلستان به حالت آماده باش درآمدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دیده بانان جنگل های گلستان به حالت آماده باش درآمدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید