حمایت از تولید 62 محصول مرتبط ویروس کرونا

به گزارش وبلاگ پریها، صندوق نوآوری و شکوفایی گفت که از 62 محصول مرتبط با کرونا که توسط محققان 18 استان به تولید رسیده حمایت کرده است.

حمایت از تولید 62 محصول مرتبط ویروس کرونا

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، صندوق نوآوری و شکوفایی، گزارشی از شرایط حمایت از شرکتهای دانش بنیان و فناور تولیدکننده اقلام مورد نیاز در زمینه کرونا را ارائه کرد.

صندوق با اختصاص 5 هزار میلیارد ریال اعتبار تسهیلاتی به شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ ها برنامه حمایتی خود را همزمان با آغاز اپیدمی کرونا آغاز کرد.

در ابتدا 434 طر ح از طرف شرکت های دانش بنیان، فناور و استارت آپ به صندوق نوآوری ارسال شد که پس از ارزیابی طرح ها و شرکت ها، نزدیک به 3 هزار میلیارد ریال تسهیلات ظرف دو هفته کاری به شرکت هایی از 18 استان کشور پرداخت شد.

این تسهیلات به بیش از 62 محصول مرتبط در 5 محور تجهیزات و ملزومات پزشکی، ونتیلاتور، دستگاه بیهوشی اتاق عمل، دستگاه اکسیژن ساز، لباس بیمارستانی، دوربین حرارتی تشخیص کرونا و مانند آن (کیت های تشخیص کرونا، ماسک، مواد ضدعفونی کننده) و سامانه های نرم افزاری تعلق گرفت.

از میان طرح های تولید اقلام و محصولات مقابله با ویروس کرونا، 9 طرح در حوزه تجهیزات و ملزومات پزشکی شامل تولید 100 دستگاه بیهوشی اتاق عمل، 500 دستگاه ونتیلاتور، هزار دستگاه اکسیژن ساز، ماهانه 100 هزار دست لباس بیمارستانی، 30 میلیون جفت دستکش، 1500 دستگاه ضدعفونی کننده و 500 هزار شیلد و سرپوشه، ساخت دستگاه تصفیه هوای پلاسمایی، دوربین حرارتی تشخیص کرونا، دیسپنسر هوشمند ضدعفونی و تولید سوپرکربن فعال برای استفاده در ماسک های فیلتردار هستند.

حمایت از چهار طرح برای تولید کیت های تشخیص کرونا

همچنین 4 طرح به کیت های تشخیصی و استخراج ژنوم اختصاص داشت که اعطای تسهیلات به این طرح ها، منجر به تولید ماهانه 200 هزار کیت شد. همچنین یک شرکت دانش بنیان به توان ساخت و تولید ابزار استخراج ژنوم ویروس کرونا طی پانزده دقیقه دست یافته که پس از تولید پیروز به بازار داخلی، هم اکنون در راستا صادرات است.

از سوی دیگر صندوق نوآوری و شکوفایی گفت که به 13 شرکت برای تولید ماهانه 10 میلیون انواع ماسک 3 لایه، نانویی و N95 و به 25 شرکت برای تولید ماهانه 2.2 میلیون لیتر مواد ضدعفونی کننده تسهیلات اختصاص داده است.

علاوه بر مواد ضدعفونی کننده، 5 طرح نیز به تولید دستگاه های تولید مواد ضدعفونی کننده تعلق داشت که با استفاده از تسهیلات صندوق به تولید صنعتی و انبوه ـ ماهانه 1500 دستگاه ـ دست یافتند.

سامانه های نرم افزاری نیز توانستند از خدمات مالی و معنوی صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده کنند. در بین سامانه های نرم افزاری مرتبط با کنترل و پیشگیری از کرونا، 4 سامانه تأمین مالی شدند و اپلیکیشن دیگری که برای شکست زنجیره های انتقال ویروس کرونا در کشور مورد تأیید وزارت بهداشت قرار گرفته است نیز مورد حمایت قرار گرفت.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 3 مهر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1156

به "حمایت از تولید 62 محصول مرتبط ویروس کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت از تولید 62 محصول مرتبط ویروس کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید