مرزهای دبی از اواسط تیر به روی گردشگران خارجی باز می گردد

به گزارش وبلاگ مجله پریها، با کاهش نرخ شیوع ویروس کووید 19، دبی، یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری خاورمیانه میخواهد از ماه ژوئیه (اواسط تیر)، پذیرای گردشگران خارجی باشد.

مرزهای دبی از اواسط تیر به روی گردشگران خارجی باز می گردد

دبی، بهترین مقصد گردشگری کشور امارات متحده عربی که برای اقامتگاه های مجلل، مراکز خرید باشکوه، سواحل تمیز و معماری مدرن و آینده نگرانه خود مشهور است، میخواهد تحت شرایط خاصی از تاریخ هفتم ژوئیه (17 تیر)، مرزهای خود را به روی گردشگران خارجی باز کند.

بازدیدنمایندگان بین المللی می توانند از هفتم ژوئیه (17 تیر) به دبی سفر نمایند و در حال حاضر افرادی که ویزای اقامت دارند، از تاریخ 22 ژوئن (دوم تیر) مجاز به ورود شده اند. شنیدن این اخبار، بسیار امیدبخش است و نشان از این دارد که کشور امارات متحده عربی که بسیار به صنعت سفر و گردشگری وابسته است، می تواند به سرعت قرنطینه های ناشی از شیوع ویروس کرونا را به اتمام برساند و شرایط را به حالت عادی برگرداند.

افرادی که می خواهند به دبی وارد شوند، نه تنها باید دارای بیمه درمانی بین المللی باشند که بیماری کووید 19 را پوشش می دهد، بلکه ضروری است مستندات سلامتی ارائه نمایند که تایید کند تست اخیر کرونای آن ها منفی بوده است یا به محض ورود به فرودگاه آزمایش دهند. شهفرایندان و ساکنان نیز از 23 ژوئن (سوم تیر)، مجاز به سفر به خارج از کشور شده اند.

دفتر رسانه دولتی دبی در بیانیه ای گفت:

اطلاعیه نو به هزاران نفر از افرادی که تحت تاثیر محدودیت های دنیای سفرهای هوایی از زمان شروع این بیماری بوده اند، اجازه می دهد تا برنامه های سفر خود را از سر بگیرند. امارات با رعایت آخرین پروتکل های سفرهای هوایی، سفرهای بین المللی شهفرایندان امارات متحده عربی، ساکنان و گردشگران را تسهیل می نماید. مرزهای دبی با رعایت اقدامات دقیق برای اطمینان از سلامتی و ایمنی مسافران و جوامع، از تاریخ هفتم ژوئیه (17 تیر) به روی مسافران تجاری و گردشگران باز خواهند شد.

احمد بن سعید آل مکتوم، رئیس و مدیر اجرایی گروه امارات اضافه نمود:

ما اطمینان داریم که اقدامات چندبخشی که در مرزهای هوایی، زمینی و در سطح شهر ما اعمال شده است، ما را قادر می سازد تا خطرات شیوع بیماری را کاهش دهیم و در صورت بروز هرگونه مشکل، اوضاع را به خوبی مدیریت کنیم. ما معتقدیم که شهرهای سراسر دنیا در حال آنالیز های مداوم هستند و به زودی، شرایط ورود مسافران خارجی به مرزهای خود را به روز رسانی خواهند کرد.

ایرلاین امارات، شرکت هواپیمایی دولتی دبی برای کاهش انتشار بیماری کووید 19، پروتکل های نو سلامت و ایمنی را پیش از بازگشایی مرزها در شرکت خود پیاده سازی نموده است که در میان آن ها می توان به کیت های بهداشتی رایگان برای مسافران حاوی ماسک، دستکش، ضد عفونی نماینده دست و دستمال مرطوب آنتی باکتریال اشاره نمود.

در اوایل ماه آوریل (اواسط فروردین)، امارات اولین شرکت هوایپمایی در دنیا بود که قبل از پرواز از مسافران، آزمایش کووید 19 گرفت و طرح ضدعفونی پیشرفته بین پروازها را اجرایی کرد.

دبی با شروع شیوع ویروس کرونا در منطقه خلیج فارس، یکی از سختگیرانه ترین محدودیت ها و قرنطینه های مرتبط به این بیماری را وضع کرد و بلافاصله در تاریخ 25 مارس (6 فروردین)، ویزاهای گردشگری و پروازهای مسافربری را کنسل کرد؛ اما در هفته های اخیر با تسهیل محدودیت ها، مراکز خرید بازگشایی شده اند، تعدادی از پروازها از سر گرفته شده اند و سواحل، بار دیگر با اجرای قوانین سختگیرانه فاصله گذاری اجتماعی میزبان علاقه مندان به حمام آفتاب و دریا بوده اند.

اداره گردشگری دبی گفت:

افرادی که به ساحل می فرایند، باید فاصله دومتری از یکدیگر و بین تخت های مخصوص آفتاب گرفتن خود را رعایت نمایند. اگر افرادی به صورت گروهی و چندنفره در ساحل مستقر می شوند، بین آن ها و گروه دیگر احتیاج به چهار متر فاصله اجتماعی خواهد بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط ورود گردشگران بین المللی به دبی، می توانید به وب سایت مدیریت بحران دبی سر بزنید.

منبع: کجارو / matadornetwork.com / lonelyplanet
انتشار: 7 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 7 اردیبهشت 1401 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2031

به "مرزهای دبی از اواسط تیر به روی گردشگران خارجی باز می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مرزهای دبی از اواسط تیر به روی گردشگران خارجی باز می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید