حل مشکل سرقت درپوش های فاضلاب

به گزارش مجله پریها، سالانه بیش از 7 هزار دریچه منهول دزدیده می گردد؛ مساله ای که نه تنها عواقب اقتصادی دارد بلکه برای شهروندان خطرات جانی ایجاد می نماید.

حل مشکل سرقت درپوش های فاضلاب

از فروشگاه پرنده پارسی دیدن فرمایید.

به گزارش مجله پریها، بنابر اعلام رادیس، سرقت دریچه منهول در همه جای جهان مسئله ای جدی است و برای مقابله با آن راهکار های مختلفی آزموده شده است. علت اصلی دزدیده شدن این درپوش ها امکان بازیافت و فروش آن ها به عنوان ضایعات است (این مشکل عمدتا برای دریچه منهول چدنی پیش می آید). برای حل این مشکل در سال های اخیر کوشش شده که دریچه های منهول را با مواد غیرفلزی مانند پلیمر، بتن و.. بسازند اما با وجود مزایایی که هر کدام از مواد نام برده دارند، هیچ کدام نتوانسته اند جایگزین کاملی برای چدن باشند.

همین مساله بود که جمعی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف را ترغیب کرد 7 سال زمان صرف تحقیق برای ساخت ماده جایگزین چدن نمایند تا در نهایت بتوانند ماده نانوکامپوزیتی بر پایه بتن اختراع نمایند و به ثبت برسانند.

دریچه های ساخته شده با ماده نانو کامپوزیت ضد سرقت بوده و علاوه بر دارابودن همه ویژگی های چدن، سبک تر و از نظر مالی به صرفه تر هستند.

در نهایت، پس از کوشش های بسیار برای تجاری سازی، این محصول دانش بنیان تحت نام شرکت رادیس (Radis.in) به بازار داخلی و خارجی عرضه شد . شرکت رادیس ابتدا به عنوان کسب وکاری نوپا کار خود را از مرکز رشد دانشگاه شریف شروع کرد و پس از مدتی با جذب سرمایه توانست خود را به عنوان شرکتی پیروز و پیشرو در صنعت ساخت دریچه منهول معرفی کند.

از آخرین پروژهای شرکت رادیس، جایگزینی دریچه های فاضلاب شهر اهواز بوده است.متاسفانه در مدت کمتر از چهل روز، 1500 دریچه فاضلاب در اهواز به سرقت رفته و مسائل فراوانی را برای ساکنان شهر به وجود آورده بود که با جایگزینی دریچه های چدنی با محصولات نانوکامپوزیت، مشکل سرقت دریچه های فاضلاب در شهر این شهر رفع شد.

این شرکت هم اکنون وارد حوزه های جدیدی مانند ساخت مصالح پیش ساخته، استاپرهای نانوکامپوزیت و بتن اکسپوز شده و پیروز به ورود به بازارهای خارجی مانند سوریه، ترکیه و اروپا شده است.

انتهای رپرتاژ آگهی

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 بهمن 1398 بروزرسانی: 30 فروردین 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 689

به "حل مشکل سرقت درپوش های فاضلاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حل مشکل سرقت درپوش های فاضلاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید