تسلط طالبان بر تسلیحات و ادوات نظامی ساخت آمریکا

به گزارش وبلاگ مجله پریها، یک رسانه انگلیسی به نقل از یک فرمانده طالبان گزارش داد که همزمان با خروج نیرو های آمریکایی از افغانستان، اعضای طالبان مقداری از ادوات نظامی نیرو های دولتی افغانستان را تصاحب کردند.

تسلط طالبان بر تسلیحات و ادوات نظامی ساخت آمریکا

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، فرماندهی مرکزی ارتش ایالات متحده روز سه شنبه گفت که 90 درصد از فرآیند خروج نیرو های این کشور از خاک افغانستان صورت گرفته است.

در اطلاعیه خبری مورخ ششم ژوئیه آمده است که ایالات متحده به طور رسمی هفت مورد از تأسیسات نظامی خود را به وزارت دفاع افغانستان انتقال داده است.

این در حالی است که همزمان با عقب نشینی و خروج نیرو های آمریکایی از خاک افغانستان، نفوذ طالبان در منطقه از تصاحب تسلیحات ساخت آمریکا گرفته تا تصرف بخش های مختلف افغانستان همچنان سیر صعودی دارد.

یک فرمانده طالبان در تبادل نظر با یک رسانه انگلیسی فاش کرد که نیرو های طالبان مقداری تسلیحات و ادوات نظامی از نیرو های دولتی افغانستان به دست آورده اند: 70 قبضه اسلحه های تک تیرانداز، 900 قبضه تفنگ، 30 دستگاه خودروی زرهی، 20 دستگاه خودروی پیکاپ زرهی و 15 دستگاه کامیون زرهی.

طبق گزارش این رسانه انگلیسی، بسیاری از اقلام ارتش افغانستان که به تصاحب نیرو های طالبان درآمده است، دارای نشان اموال دولت ایالات متحده آمریکا هستند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1735

به "تسلط طالبان بر تسلیحات و ادوات نظامی ساخت آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسلط طالبان بر تسلیحات و ادوات نظامی ساخت آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید