بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین ساخته می گردد

به گزارش وبلاگ پریها، کشور چین میخواهد برای مقابله با آلودگی هوا، بزرگترین شهر جنگلی دنیا را با حداقل 40 هزار درخت و یک میلیون پوشش گیاهی بسازد.

بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین ساخته می گردد

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به دنبال تصمیم ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای حذف آمریکا از موافقت نامه آب و هوای پاریس و افزایش نگرانی ها درباره آینده کره زمین، کشور چین تصمیم دارد تا شهری جنگلی بسازد که بتواند با این حجم از آلودگی ها مقابله کند.

استفانو بوئری طراح سرشناس ایتالیایی این شهر را در لیوجو واقع در استان گوانگ جو اجرا می نماید. پروژه دو آسمان خراش جنگلی عمودی بوئری در سراسر دنیا شناخته شده است. اولین جنگل های عمودی در آسیا در شهر نانجینگ چین واقع شده اند.

ساخت آسمان خراش های پوشیده از گیاهان و قرار دادن آنها در کنار ساختمان های دیگر می تواند به کاهش آلودگی شهرها یاری کند.

این شهر پس از ساخته شدن میزبان یک جمعیت 30 هزار نفری خواهد بود. گیاهان و درختان این شهر جنگلی، سالانه 10 هزار تن CO2 و 57 تن آلاینده را جذب می نمایند و در مقابل در هر سال چیزی معادل 900 تن اکسیژن فراوری می نمایند.

علاوه بر کاشت این 40 هزار درخت، یک میلیون گیاه که شامل 100 گونه متفاوت است، در این شهر کاشته خواهد شد.

انتشار گیاهان نه تنها در پارک ها، باغ ها و در امتداد خیابان ها، بلکه در نمای ساختمان ها باعث می گردد که شهر جنگلی به طرز قابل توجهی به بهبود هوا یاری کند.

ساخت شهر جنگلی یکی از مدرن ترین راه کارهای مبارزه با آلودگی هوا در شهرهای بزرگ دنیا است که با توجه به روند گرم شدن کره زمین در آینده ای نزدیک در دیگر شهرهای بزرگ دنیا نیز اجرا خواهد شد.

منبع: کجارو / خبرگزاری فارس
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 512

به "بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین ساخته می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بزرگترین شهر جنگلی دنیا در چین ساخته می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید