بازداشت زن خودرو سارق در تهران

به گزارش وبلاگ مجله پریها، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی گفت: زنی که برای استعمال مواد مخدر یک دستگاه خودروی پیکان وانت سرقت نموده بود، دستگیر شد.

بازداشت زن خودرو سارق در تهران

به گزارش ایرنا از پلیس تهران عظیم، سرهنگ سعید مجیدی روز آدینه بیان داشت : چهاردهم اسفند ماه پرونده ای با موضوع سرقت یک دستگاه خودروی پیکان وانت به همراه دستگیری 2 زن توسط تیم گشت انتظامی کلانتری 146 حکیمیه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.

وی بیان کرد: چکیده پرونده نشان از این داشت، گشت انتظامی کلانتری هنگام گشت زنی در محدوده محله حکیمیه به رانندگی زنی که سوار بر یک دستگاه خودروی وانت پیکان بود، مشکوک می شوند و پس از توقف خودرو به اظهارات راننده و سرنشین خودرو که وی نیز زنی جوان بود، مشکوک و برای تحقیقات تکمیلی به کلانتری حکیمیه انتقال می دهند.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه در استعلام های پلیسی تعیین شد که خودرو پیکان وانت سرقتی بوده و سابقه ثبت سرقت در سامانه پلیس دارد، ادامه داد: راننده خودرو گفت، برای تامین مصرف مواد مخدر خودروی وانت پیکان را سرقت نموده است و سرنشین خودرو از سرقتی بودن آن بی اطلاع است.

این مقام انتظامی توضیح داد: کشف جزئیات پرونده در دستور کار قرار گرفته است و هر دو متهم برای اخذ دستور قضائی به دادسرا معرفی شدند.

دزدان مغازه های جنوب تهران دستگیر شدند

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی از دستگیری 2 دزد حرفه ای مغازه و کشف 20 فقره سرقت اطلاع داد و گفت: این افراد تحویل مراجع قضایی شدند.

سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه بیان داشت: اوایل اسفند ماه پرونده ای با موضوع سرقت 11 دستگاه جوش از مغازه ای در جنوب تهران برای شناسایی و دستگیری متهمان به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع شد.

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات محلی تعیین شد که سرقت ها توسط 2 دزد با استفاه از یک دستگاه خودروی سواری پژو 405 رخ داده است، بیان کرد : در گام بعدی از تحقیقات پلیسی تعیین شد که متهمان پلاک انتظامی خودرو را پوشانده و با استفاده از ماسک نیز صورت خود را پنهان نموده اند و بدین ترتیب تحقیقات اولیه برای شناسایی دزدان موثر واقع نشد.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی ابراز داشت: در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی به دست آمد، دزدان با استفاده از سایت های اینترنتی درصدد فروش اموال سرقتی مال باخته می باشند و بدین ترتیب کارآگاهان پیروز شدند هویت فروشنده اموال سرقتی را شناسایی نمایند.

این مقام انتظامی با بیان اینکه در آنالیز های اجرا شده تعیین شد فروشنده اموال سرقتی ، سابقه دار بوده و پیش تر به جرم سرقت از اماکن و مغاره ها روانه زندان شده است، اضافه نمود: با هماهنگی های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به این پایگاه به 20 فقره سرقت با همکاری همدستش اعتراف کرد.

وی توضیح داد: کارآگاهان دستگیری متهم متواری را در دستور کار قرار دادند و پیروز شدند ضمن دستگیری متهم دوم در مخفیگاهش تعدادی اموال سرقتی کشف نمایند.

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه کلیه مال باختگان شناسایی و اموال کشف شده با دستور مقام قضائی به آنان تحویل شد، اضافه نمود: هر دو متهم برای سیر مراحل قضائی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفتند.

دستگیری عوامل فروش گوشی های تقلبی

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی از دستگیری 2 کلاهبردار و کشف 8 فقره کلاهبرداری با ترفند فروش تلفن همراه قلابی اطلاع داد.

سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی بیان داشت : تعدادی از شهروندان طی تماس تلفنی با پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران در اظهارات مشابهی اعلام کردند، تعدادی افراد که دارای لهجه و گویش خاصی هستند، به صورت باندی در محدوده خیابان های جمهوری و حافظ گوشی های تقلبی را به جای گوشی های اصیل به افراد عبوری می فروشند.

وی بیان کرد : با دریافت گزارش های مردمی، تحقیقات کارآگاهان شروع و به دست آمد، کلاهبرداران با انجام مانورهای متقلبانه در حالی که معمولاً یک یا دو نفر آنها به عنوان فروشنده گوشی و دو یا سه نفر از آنان در نقش خریدار ، وارد عمل شده و با بیان کلمات و جملات ترغیب نماینده ای از جمله اینکه ارزش گوشی بالاتر از قیمت فروش است، من خریدارم، گوشی را به من بدهید و... با فریب و حیله گری گوشی های تقلبی را به قیمت گوشی اصیل به شهروندان می فروشند.

رئیس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه در تکمیل تحقیقات پلیسی همچنین به دست آمد در صورت اعتراض شهروندان، اعضای باند این باند از شهروندان زورگیری می نمایند، ادامه داد: در مراقبت های ویژه پلیسی، کارآگاهان پیروز شدند 2 تن از اعضای این باند را شناسایی نمایند.

این مقام انتظامی ابراز داشت : با هماهنگی های قضائی هر دو متهم که در حال پرسه زنی در اطراف خیابان بودند، دستگیر و پس از انتقال به پایگاه هشتم به 8 فقره کلاهبرداری به همین شیوه معترف شدند.

سرهنگ عزیر خانی با بیان اینکه که کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را یک میلیارد ریال برآورد نموده اند، توضیح داد : با کوشش کارآگاهان، کلیه مال باختگان شناسایی و در نهایت، متهمان با قرار مجرمیت روانه زندان شدند.

وی در خاتمه خاطر نشان کرد: آنالیز های تکمیلی در این رابط کماکان ادامه دارد.

منبع: فرارو
انتشار: 31 فروردین 1400 بروزرسانی: 31 فروردین 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1571

به "بازداشت زن خودرو سارق در تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازداشت زن خودرو سارق در تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید