بازدارندگی چین مهمترین اولویت بودجه نظامی 715 میلیارد دلاری بایدن

به گزارش وبلاگ مجله پریها، بودجه 715 میلیارد دلاری وزارت دفاع آمریکا متمرکز بر مدرنیزه کردن زرادخانه هسته ای ایالات متحده برای بازدارندگی در برابر چین خواهد بود.

بازدارندگی چین مهمترین اولویت بودجه نظامی 715 میلیارد دلاری بایدن

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از رویترز، منابع نزدیک و مطلع به برنامه های دولت جو بایدن اعلام فاش کردند: بودجه 715 میلیارد دلاری وزارت دفاع آمریکا میخواهد منابع اقتصادی را از سامانه های قدیمی نظامی و تسلیحاتی دور نموده و به مدرنیزه کردن زرادخانه هسته ای و بازدارندگی در برابر چین یاری کند.

بر اساس این گزارش وزارت دفاع آمریکا همچنین میخواهد قابلیت های تسلیحاتی آینده را توسعه و گسترش دهد.

بودجه پیشنهادی وزارت دفاع آمریکا شامل خرید کشتی ها، هواپیماهای جنگنده و پرداخت حقوق و دستمزد خواهد بود. وزارت دفاع آمریکا همچنین میخواهد بودجه ویژه ای را برای توسعه و آزمایش تسلیحات ماورای صوت و سایر سامانه های تسلیحاتی نسل آینده اختصاص دهد تا قابلیت های نظامی خود برای مقابله با چین و روسیه را افزایش دهد.

طرح بازدارندگی اقیانوسیه که توسط دولت بایدن به کنگره ارائه شده است، با هدف مقابله و مهار چین در منطقه هند-اقیانوسیه بوده و میخواهد آمادگی ایالات متحده در منطقه را به وسیله سرمایه گذاری بیشتر در رادارها، ماهواره ها و سامانه های موشکی ارتقا دهد.

روابط بین چین و آمریکا به شدت متشنج شده و دو اقتصاد عظیم دنیا بر سر مسائل مختلف از تایوان و حقوق بشر در چین گرفت تا فعالیت های نظامی در دریای جنوبی چین، با یکدیگر اختلافات عمیقی دارند.

علی رغم این تنش ها، مقام های ارشد نظامی آمریکا بارها کوشش نموده اند تا خطوط تماس و ارتباط با همتایان چینی خود را باز نمایند تا تنش ها کاهش یافته و جلوی وقوع هرگونه حادثه ای گرفته گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 10 تیر 1400 بروزرسانی: 10 تیر 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1686

به "بازدارندگی چین مهمترین اولویت بودجه نظامی 715 میلیارد دلاری بایدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازدارندگی چین مهمترین اولویت بودجه نظامی 715 میلیارد دلاری بایدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید