انتقال 100 نظامی تروریست آمریکایی از سوریه به عراق

خبرگزاری رسمی سوریه گفت که صد نظامی تروریست آمریکایی، امروز در دو مرحله، از شمال شرق سوریه خارج و وارد عراق شدند.

انتقال 100 نظامی تروریست آمریکایی از سوریه به عراق

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نیروهای نظامی ترکیه و تروریست های موسوم به ارتش آزاد سوریه همچنان به تجاوز خود در شمال و شمال شرق سوریه ادامه می دهند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) ظهر امروز گفت که بخشی از این نیروهای آمریکایی، در پی این عملیات، از سوریه به عراق منتقل شدند.

خبرنگار سانا که در استان حسکه واقع در شمال شرق سوریه حضور دارد گفت که حدود پنجاه نظامی اشغالگر آمریکایی از این استان خارج شد. وی شرح داد که نظامیان تروریست آمریکایی به همراه ده ها خودروی نظامی از طریق گذرگاه آبی و غیر قانونی سیمالکا وارد عراق شدند.

این خبرنگار سوری لحظاتی پیش نیز گفت که دومین گروه از نظامیان آمریکا، سوریه را به مقصد عراق ترک کردند.

وی گفت که این گروه نیز حدود 50 نظامی آمریکایی به همراه ده ها خودروی نظامی است که از سیمالکا، وارد عراق شدند.

ترکیه چهارشنبه (روز گذشته) عملیات خود را در در مناطق شمال و شمال شرقی سوریه که تحت تصرف شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه واقع شده است، آغاز کرد.

کاخ سفید هم هفته جاری در بیانیه ای از عقب نشینی نیروهای آمریکایی از شمال سوریه خبر داد و گفت، نمی تواند در مقابل حمله ترکیه از شبه نظامیان کرد، دفاع کند. این در حالی است که تا قبل از این عملیات، آمریکا، حامی اصلی این شبه نظامیان بود.

پیش از این، بارها مسئولان سوری به کُردهای وابسته به آمریکا گفتند که با دولت سوریه وارد مذاکره شوند و وارد بازی نشوند که هیچ نتیجه ای جز شکست در انتظارشان نخواهد بود. این شبه نظامیان اما بر ادعاهای خود برای تشکیل خودمختاری تأکید داشتند و در برخی موارد، دمشق را به عملیات نظامی تهدید کردند.

ص

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 28 آبان 1398 بروزرسانی: 28 آبان 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 542

به "انتقال 100 نظامی تروریست آمریکایی از سوریه به عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقال 100 نظامی تروریست آمریکایی از سوریه به عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید