انتخاب شهرداران مدارس در روزهای آخر آبان

دانش آموزان 440 مدرسه متوسطه در تهران، آخرین روزهای آبان، فرصت مشارکت در انتخابات بیست ویکمین دوره طرح شهردار مدرسه را دارند.

انتخاب شهرداران مدارس در روزهای آخر آبان

طرح شهردار مدرسه از سال 73-72 به پیشنهاد گروه پژوهش دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی به طور آزمایشی اجرا شد. در گام اول، 20 مدرسه و بعد 40 مدرسه برای اجرای این طرح انتخاب شدند.

سال جاری قرار است که شهرداران مدارس فقط در دوره انتخابات فعال نباشند و در طول سال راهکارها و برنامه های خود را ارائه بدهند.

مجتبی دانشور، مدیرکل آموزش های شهروندی گفت که هم اکنون کارگاه های توجیهی عوامل اجرایی بیست ویکمین دوره طرح شهردار مدرسه با هدف آموزش به مدیران و مربیان پرورشی مدارس منتخب، کارشناسان و تسهیل گران طرح و هم چنین مدیران آموزش های شهروندی مناطق 22 گانه برگزار می گردد.

به گزارش روابط عمومی معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، دانشور در خصوص روند برگزاری این کارگاه ها گفت: کارگاه های توجیهی عوامل اجرایی از دوشنبه 22 مهر شروع شده و تا چهارشنبه8 آبان ادامه دارد.

به گفته مدیر کل آموزش های شهروندی شهرداری تهران، در این کارگاه ها دلایل ماندگار بودن طرح شهردار مدرسه، هدف ارائه آموزش های شهروندی، مهارت های قابل آموزش به دانش آموزان در طرح شهردار مدرسه و چگونگی تحقق عینی و تمرین عملی آموزش و مشارکت های اجتماعی در چارچوب این طرح، آموزش داده می گردد.

عکس: مونا فاضلی/خبرنگاران

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 1 دی 1398 بروزرسانی: 1 دی 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 614

به "انتخاب شهرداران مدارس در روزهای آخر آبان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب شهرداران مدارس در روزهای آخر آبان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید