امیر کربلایی زاده: امیدوارم در مدیریت پیمان جبلی دَک کردن هنرمندان و مدیران مفید نباشد

به گزارش وبلاگ مجله پریها، تهران (پانا) - امیر کربلایی زاده ، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون تکرار طنزهای موفقی که بتوانند دوباره برای تلویزیون جذب مخاطب نمایند را منوط بر ثبات مدیریتی و حفظ نیروهای کارآمد در سازمان صداوسیما دانست و این دو را از جمله مسائل مهمی مطرح نمود که اگر سازمان به آنها توجه کند، می تواند دوباره مخاطبان 10 سال قبلش را برگرداند.

امیر کربلایی زاده: امیدوارم در مدیریت پیمان جبلی دَک کردن هنرمندان و مدیران مفید نباشد

به گزارش ایسنا، این بازیگر، نویسنده و استندآپ کمدین در پاسخ به اینکه چرا طنزهای پیروز گذشته در تلویزیون تکرار نمی شوند؟ و مطالبه مخاطبان از رئیس صداوسیما مبنی بر ساخت آثار طنز پیروز، اینگونه گفت: به نظرم مهمترین علت این اتفاق، به حفظ نیروهای خوب و کارآمد برمی گردد و متاسفانه ما افرادی را که می دانستیم به لحاظ کاری درست هستند، برای خودمان نگه نداشتیم؛ البته منظورم صرفاً بازیگران، هنرمندان و نویسندگان نیستند، بلکه مدیران پیروزی که ما نتوانستیم آنها را نگه داریم و از دست دادیم.

وی ادامه داد: آقای جبلی از وقتی که به سازمان صداوسیما آمده اند، بیشتر شبکه ها دست نگه داشتند و حتی خبرش هم رسید که ساخت برخی سریال ها متوقف شده است. بحث دیگر در رابطه با موضوعی که بیان شد، بودجه است که همواره در سازمان صداوسیما مسئله اصلی بوده، هست و خواهد بود. اینکه ما قطره چکانی به برخی از سریال ها پول می دهیم اما برخی سریال ها را حسابی می سازیم، همه این اتفاقات نگرانی، استرس و دلسردی در عوامل ایجاد می نماید و مدام به فکر دستمزدهایشان هستند که عقب نیفتد. به عنوان مثال شما می دانید توقف کارها و تغییر عوامل و بازیگران یک کار چقدر هزینه بر است؟! ولی متاسفانه این اتفاقات می افتد و به کارها ضربه می زند.

چرا پلتفرم ها پیروز ترند؟

کربلایی زاده بعلاوه به حفظ نیروهای باتجربه و کارکشته در صداوسیما تاکید نمود و گفت: وقتی آدم کاربلدی در مکتب مدیریتی برای انتخاب و حمایت آثار نداشته باشیم، همین طور سلسله مراتب، پایین می آید و عوامل دست به دست هم می دهند و افراد برای کارکردن بی انگیزه می شوند؛ این در حالی است که برای کار فرهنگی و هنری خوب باید هزینه کرد. چرا برخی از سریال های پلتفرم ها بسیار پیروز شدند؟ به علت اینکه خیلی از ارکان های مختلف در آنجا حمایت بهتری می شوند، بنابراین وقتی دوستان می بینند در جایی دیگر پولشان را به موقع و با احترام دریافت می نمایند، قطعاً پلتفرم ها را انتخاب می نمایند.

بازیگر مجموعه های تلویزیونی معمای شاه، گاهی به پشت سر نگاه کن، همه بچه های ما، قرعه و شهرک جیم در ادامه همین صحبت ها اظهار کرد: متاسفانه گاهی به خاطر اعتراض عوامل در تلویزیون که مثلا گفته می گردد چرا حقوق ها را دیر داده اند، مستقیم و غیرمستقیم طرف مقابل را تنبیه نموده اند یا اینکه برایش کارهای کمی در نظر گرفته اند و یا اصلا سپرده اند تا هیچکس با آنها کار نکند! به نظرم این اتفاقات در شأن هنر ما نیست. اینکه آدم بخواهد در جایی که خانه اش بوده و هست، با هول و ولا کار کند، طبیعتاً جای بهتری را انتخاب می نماید و فرض مثال سینما یا پلتفرم ها را انتخاب می نماید؛ در حالی که در تمام جهان، تلویزیون ها اهرم های اصلی هستند و آنها هستند که معین نماینده مسیرند؛ به ویژه شبکه های ملی هر کشور که پرچم آن کشور محسوب می شوند.

وی توضیح داد: متاسفانه این اتفاقات، در عوامل اجرایی و هنرمندان دلسردی ایجاد می نماید. ما هنرمندان، تلویزیون را دوست داریم و سال هاست برایش کار نموده ایم اما برخی از ما مدام از آن دور می شویم و هر سال دریغ از پارسال می گردد. به نظرم ثبات مدیریتی و حفظ نیروهای کارآمد در سازمان صداوسیما امر مهمی است که باید توجه بیشتری به آنها گردد. امیدوارم در مدیریت آقای جبلی این اتفاق نیفتد اما در سال های گذشته متاسفانه ثابت شده که دست به دَک کردن نیروهای مفید (هنرمندان و مدیران) در سازمان بسیار بوده و سال هاست خبری از آدم هایی که مردم دوستشان دارند، نیست و حتی دلجویی هم از آنها نمی گردد؛ این درحالی است که احترام به پیشکسوتان و سازندگان پرآوازه امری مهم و لازم است که متأسفانه سال هاست در تلویزیون ما اتفاق نیفتاده است.

کربلایی زاده در عین حال یادآوری کرد که البته ما هر از گاهی مُسکن های موقتی در تلویزیون داشتیم؛ یعنی برنامه ای در یک شبکه به شکل موقت نجات بخش بوده ولی همان یک برنامه را که نمی توان به همه شبکه های تلویزیونی تعمیم داد. امیدوارم واقعاً ما به ساز و کاری در تلویزیون برسیم و اتفاقات بهتری بیفتد. متاسفانه سال هاست نگاه ها سلیقه ای شده و ما ثبات نداریم و این اتفاقات خوبی نیست.

قلب تپنده خوشنام سریع تر کار می نماید اگر ...

این هنرمند که این روزها مشغول بازی در سریال طنز خوشنام برای شبکه یک سیما است، در پاسخ به اینکه این مجموعه را چطور می بیند؟ گفت: خوشنام قصه خوبی دارد. چینش عوامل و بازیگرانش عالی است و از همه مهم تر، کارگردانِ کاربلدی دارد که سریال های پیروزی در تلویزیون داشته، اگر نظم در پرداخت ها رعایت گردد و شکل دهی ماجرای حمایتی از سمت روسا و مدیران به شکل منظم باشد، قلب تپنده این سریال سریع تر کار می نماید. با توجه به اینکه این مجموعه گویا قرار است در یک مناسبت مهم پخش گردد، بنابراین هرچقدر حال عوامل خوب باشد قطعاً در تصویر تاثیرگذار است و این حال خوب بستگی به تصمیمات افرادی دارد که در راس کار قرار گرفته اند.

وی سپس با اشاره به نقشش در سریال خوشنام اظهار کرد: من کاراکتر ماشال را بازی می کنم و از قسمت سیزدهم وارد داستان می شوم و تقریباً تا انتها کار حضور دارم. امیدوارم این مجموعه در مناسبتی مثل ماه رمضان پخش گردد؛ چراکه موضوع و قصه این پتانسیل را دارد تا در برترین باکس تلویزیون قرار بگیرد. شخصا نقشم در خوشنام را دوست دارم. ماشال جوانی است که عاشق بوده ولی وقتی وارد تهران می گردد، مجبور می گردد کار کند و اتفاقاتی برایش می افتد که جالب است. کاراکتر ماشال بیشتر مقابل کاراکتر شهرام که با بازی هومن حاجی عبداللهی همراه است ایفای نقش دارد. امیدوارم مردم هم نقشم را دوست داشته باشند و کارم را درست انجام داده باشم. من همواره معتقدم داوران اصلی ما مخاطبانی هستند که ما را باور نمایند.

هنرمندان سربازان بی دفاع کرونا هستند

کربلایی زاده بعلاوه درباره دشواری های کاری در ایام کرونا به ویژه در سریال های سربسته آپارتمانی مثل خوشنام و خطری که عوامل را تهدید می نماید، شرح داد: سربازان بی دفاع کرونا، هنرمندان بودند و هستند، به ویژه بازیگران که مقابل دوربین نمی توانند ماسک بزنند. متاسفانه در این مدت خیلی از ستارگان و اساتید پیشکسوت و جوانمان را به خاطر کرونا و همین بی دفاعی از دست دادیم. واقعاً هم نمی گردد کار نکرد و بیکار در خانه نشست اما خدا را شکر الان در شرایط حال حاضر بیشتر عوامل و تقریباً همه واکسینه شده اند، به اضافه اینکه گروهی همواره در صحنه حضور دارند و مدام سلامتی ما را چک می نمایند، پروتکل ها هم واقعاً رعایت می گردد. امیدوارم هرچه زودتر کرونا تمام گردد و با خیالی راحت تر کار کنیم.

امیر کربلایی زاده در انتها گفت که به غیر از سریال خوشنام اخیرا در سریال جیران حسن فتحی نیز نقش کوچکی داشته که به زودی پخشش شروع می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 بهمن 1400 بروزرسانی: 25 بهمن 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1964

به "امیر کربلایی زاده: امیدوارم در مدیریت پیمان جبلی دَک کردن هنرمندان و مدیران مفید نباشد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امیر کربلایی زاده: امیدوارم در مدیریت پیمان جبلی دَک کردن هنرمندان و مدیران مفید نباشد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید