امکان تامین مواد اولیه شرکت های نانویی در کشور

به گزارش وبلاگ پریها، محققان یکی از شرکت های فناور نانو موادی را برای کاهش اثرات و بوی نامطبوع ناشی از حضور میکروارگانیسم ها به بازار معرفی کردند، ضمن آنکه شرکت های فراوری کننده فرش و لوازم منزل از مشتریان این محصولات هستند.

امکان تامین مواد اولیه شرکت های نانویی در کشور

به گزارش خبرگزاری مالی ایران، سیامک سلیمی، مدیر بخش تحقیق و توسعه این شرکت فناور، میکرو و نانوکپسول ها، تبدیل ترکیبات بدبو به ترکیبات بی بو و کاهش فراریت مواد دارای بوی نامطبوع را از روش های کاربردی برای کاهش اثرات و بوی نامطبوع ناشی از حضور میکروب ها دانست و گفت: برای این منظور محصولاتی نظیر آمیزه ABS آنتی باکتریال، آمیزه پلی کربنات آنتی باکتریال حاوی نانوذرات اکسید روی، آمیزه پلی اتیلن آنتی باکتریال، آمیزه پلی پروپیلن آنتی باکتریال، آمیزه پلی آمید آنتی باکتریال و آمیزه پلی استر آنتی باکتریال را فراوری و به بازار عرضه کردیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر شرکت هایی که مشتریان ما هستند، به طور میانگین ماهانه یک تُن نانومواد فراوریی ما را خریداری می نمایند، خاطر نشان کرد: ما کوشش داریم تا نقش واحد تحقیق و توسعه را برای شرکت های دیگر ایفا کنیم. در واقع به این شرکت ها یاری می کنیم تا بتوانند از نانومواد در ارتقاء کیفیت محصولات خود استفاده نمایند؛ از این رو همکاری گسترده ای با شرکت ها داریم.

سلیمی هدف این شرکت را نوآوری در محصولات کنونی و ایجاد محصولاتی با ویژگی های جدید و منحصربه فرد در صنایع مختلف ذکر کرد و یادآور شد: دامنه کاربرد نانومواد و آمیزه های نانویی آنتی باکتریال فراوری شده بسیار وسیع بوده و از آن ها می توان در حوزه هایی نظیر سرامیک، پلیمر و نساجی استفاده کرد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1152

به "امکان تامین مواد اولیه شرکت های نانویی در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان تامین مواد اولیه شرکت های نانویی در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید