افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری دنیا در لندن

به گزارش وبلاگ مجله پریها، زیپ لاین لندن جایی برای معلق ماندن بین زمین و هوا در پارک اسقف اعظم این شهر است، جایی که هیجان به اوج خود می رسد. زیپ لاین یک ورزش بسیار مهیج و مفرح است که در آن می توانید لذت سرعت را در ارتفاع تجربه کنید و از تماشای چشم انداز اطراف لذت ببرید. قطعاً جذابیت این موضوع زمانی به اوج خود می رسد که مسافت زیپ لاین طولانی باشد و شما زمان بیشتری را برای تماشای چشم انداز و لذت بردن از سرعت داشته باشید.

افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری دنیا در لندن

زیپ لاین شهر لندن در نزدیکی ساوت بانک این شهر در یکی از بزرگ ترین پارک های مرکز انگلستان افتتاح شده و در حال حاضر بلندترین زیپ لاین جهان است. با سوارشدن به این زیپ لاین در شهر لندن می توانید مسافتی در حدود 225 متر را با سرعت 30 مایل در ساعت طی کنید و از بالای درختان پارک اسقف اعظم منظره شهر را دیدن نمایید.

معرفی زیپ لاین لندن

برای شروع یک روز پر هیجان و ماجراجویانه در لندن می توانید خود را به پارک اسقف اعظم یا آرچ بیشاب (Archbishops Park) در نزدیک ساوت بانک این شهر برسانید و با خرید بلیط زیپ لاین لندن اوج هیجان را در طولانی ترین زیپ لاین درون شهری جهان تجربه کنید. این زیپ لاین با منظره ای چشم نواز در ارتفاع 35 متری از سطح زمین قرار گرفته است و از برترین تجهیزات ایمنی جهان در طراحی آن استفاده شده است. با زیپ لاین شهر لندن که Zip Now نام دارد، مسافت 225 متری زیبایی را می توانید با سرعتی در حدود 50 کیلومتر طی کنید.

در ایستگاه پرتاب این زیپ لاین ابتدا شما را برای نشستن در صندلی ایمنی آماده می نمایند و پس از گوشزدکردن تمامی نکات، فقط با یک رشته کابل به سمت پایین سر می خوردید. پرش در این زیپ لاین فقط با اجازه مسئول مربوطه و با رعایت نکات ایمنی انجام می گردد تا جان افراد در امنیت کامل باشد. Zip Now به عنوان طولانی ترین و سریع ترین زیپ لاین شهری جهان در پارک آرچ بیشاپ (Archbishops Park) در لندن شناخته می گردد. این زیپ لاین در واقع بخشی از طولانی ترین زیپ لاین جهان با طول 2800 متر در امارات متحده عربی در منطقه رأس الخیمه است.

منظره منظره زیپ لاین لندن

وقتی که در پارک اسقف اعظم شهر لندن قصد سوارشدن به زیپ لاین را داشته باشید، باید به سمت سکوی پرتاب این زیپ لاین در ارتفاع 35 متری از سطح زمین بروید. سکوی زیپ لاین شهر لندن بالاتر از تمامی درختان تنومند و قدیمی پارک قرار دارند و شما در زمان سرخوردن می توانید علاوه بر منظره طبیعت بکر پارک اسقف اعظم، ساعت بیگ بن لندن و ساختمان مجلس انگلیس را هم ببینید.

در واقع در هنگام سرخوردن به وسیله این زیپ لاین شما مسافت نسبتاً طولانی به طول بیش از 200 متر را فرصت دارید تا شهر لندن را با سرعت زیادی در عرض چند دقیقه از بالا دیدن کنید و از هوای مطبوع لذت ببرید. کاخ لامبث (Lambeth Palace) هم یکی از مشهورترین جاذبه های شهر لندن است که در نزدیکی این زیپ لاین قرار گرفته است و گردشگران در حین پایین آمدن از زیپ لاین می توانند منظره این کاخ سلطنتی معروف را هم از دور دیدن نمایند. بعلاوه میلبانک (Millbank) و ناین المز (Nine Elms) از دیگر جاذبه های شهر لندن است که در زمان سوارشدن به زیپ لاین می توانید از دیدنی آن ها لذت ببرید.

در زیپ لاین لندن با دوستان خود مسابقه دهید!

اگر با دوستان و یا خانواده خود به صورت گروهی به شهر لندن سفر نموده اید، حتماً برای تجربه لحظات هیجان انگیز و مفرح به این زیپ لاین سر بزنید و چندنفره در کنار هم از زیپ لاین پایین بیایید. در زیپ لاین لندن سکوی بلند به نحوی طراحی شده که حداکثر 3 نفر با هم می توانند به صورت هم زمان از بالا به سمت پایین فرود بیایند و مسیر زیبای این زیپ لاین را با هم مسابقه دهند. اگر در زمان خرید بلیط زیپ لاین نگران هوای بارانی شهر لندن هستید، باید به شما بگوییم که خوشبختانه مسئولان این زیپ لاین به بازدیدنمایندگان اطمینان داده اند که کابل این دستگاه در هنگام بارش باران هم به فعالیت عادی خود ادامه می دهد و شما به راحتی می توانید زیر نم نم باران هم از این وسیله بهره ببرید.

ساعت کاری

زیپ لاین لندن هر سال از اوایل ماه ژوئن یعنی خردادماه فعالیت خود را شروع نموده و تا اواسط ماه سپتامبر یعنی مهرماه به فعالیت خود ادامه می دهد. به علت شرایط آب وهوایی شهر لندن این زیپ لاین در روزهای دیگر سال فعالیت نداشته و گردشگران حدود 4 ماه فرصت دارند در روزهای گرم سال از این زیپ لاین استفاده نمایند. ساعت کاری این زیپ لاین همه روزه از ساعت 10 صبح تا 7 بعد ظهر است و گردشگران می توانند بلیط را به صورت آنلاین و یا حضوری تهیه نمایند.

قیمت بلیط

سال گذشته بیش از 75 هزار نفر سوار این زیپ لاین شده اند، در هر ساعت حدود 60 نفر می توانند از این وسیله تفریحی استفاده نمایند. هزینه بلیط زیپ لاین لندن برای هر نفر بزرگسال 30 پوند است و دانشجویانی که در انگلیس در حال تحصیل هستند با تخفیف می توانند بلیط این زیپ لاین را با قیمت 18.50 پوند تهیه نمایند. استفاده از زیپ لاین فقط برای افراد بالای 8 سال مجاز است و قیمت بلیط برای بچه ها 16.50 پوند است.

برای سوار شدن به زیپ لاین می توانید بلیط خود را از ماه ها قبل به صورت آنلاین رزرو کنید تا در زمان حضور در شهر لندن نگران پیدا نکردن بلیط نباشید، معمولا در زمان سوار شدن به زیپ لاین باید 40 دقیقه منتظر بمانید. این زیپ لاین در حال حاضر برای 3 نفر به صورت همزمان قابل استفاده است و به همین علت در هر ساعت حدود 60 الی 70 نفر می توانند از آن استفاده نمایند.

افراد مشهور سوار بر زیپ لاین لندن

زیپ لاین یک ورزش مجذوب کننده و محبوب در بین جوانان و نوجوانان است که به هیجان علاقه زیادی دارند. در اروپا علاوه بر شهر لندن در شهرهای کشور دیگر همانند پاریس هم زیپ لاین های درون شهری مجذوب کنندهی وجود دارد که سرعت بالایی در جابه جایی افراد داشته و بسیاری از گردشگران از لحظات هیجان انگیز خود در زمان فرودآمدن با این زیپ لاین ها تعریف می نمایند. اگر از ارتفاع می ترسید، بهتر است که سوار این وسیله نشوید تا به سرنوشت بوریس جانسون شهردار سابق لندن دچار نشوید. وی در سال 2012 وقتی انبوه جمعیت در حال دیدنی فرود وی از زیپ لاین شهر لندن بودن با قیافه ای وحشت نموده در میان زمین و هوا دقیقاً در بالای سر جمعیت معلق بود و چهره وی تا روزها در سایت های خبری به سوژه ای برای مردم تبدیل شده بود.

جمع بندی

تجربه زیپ لاین شهر لندن که در پارک آرچ بیشاپ یا اسقف اعظم قرار گرفته است یکی از خاطره انگیزترین تجربه های زندگی هر فردی خواهد بود که به سرعت و ارتفاع علاقه دارد. این زیپ لاین 225 متری فرصت مجذوب کننده برای دیدنی مرکز انگلستان از فراز درختان پارک آرچ بیشاب است.

هیجان شما از زمانی شروع می گردد که شخصی شما را از ارتفاع 35 متری زمین هل می دهد و شرایط بی وزنی را تجربه می کنید. علاقه مندان به این تفریح، در اینجا این شانس را دارند که با خانواده یا دوستانشان پرواز نمایند، چرا که در این زیپ لاین، سه نفر همزمان می توانند بر روی هوا سر بخورند. شاید این هیجان برایتان کافی نباشد، ولی نگران نباشید! در کنار این زیپ لاین یک مجموعه بانجی جامپینگ هم افتتاح شده است که علاقه مندان به این تفریح می توانند از آن استفاده نمایند. بری شاورین (Barry Shaverin) موسس این مجموعه در این رابطه گفت: این خیلی خوب است که این شانس را به مردم داده ایم تا لندن را از منظرهی تازه مشاهده نمایند و در گرمای تابستان کمی هیجان را تجربه نمایند.

ناگفته نماند که سریع ترین زیپ لاین جهان نیز در بریتانیا و کشور ولز احداث شده و نامش zip world velocity است. کشور امارات نیز طولانی ترین زیپ لاین جهان به طول 2800 متر را در راس الخیمه احداث نموده است.

سؤالات متداول

1. مسافت زیپ لاین شهر لندن چقدر است؟

زیپ لاین معروف لندن به عنوان بزرگ ترین زیپ لاین درون شهری جهان حدود 225 طول دارد و شما از ارتفاع 35 متری سکوی سقوط می توانید منظره شهر را نگاه کنید.

2. زیپ لاین شهر لندن در کدام منطقه از این شهر قرار گرفته است؟

این زیپ لاین در پارک اسقف اعظم یا آرچ بیشاب (Archbishops Park) قرار گرفته است و دسترسی به آن از مرکز شهر لندن با اتوبوس و تاکسی به راحتی امکان پذیر است.

3. سرعت زیپ لاین لندن چقدر است؟

این زیپ لاین در حال حاضر می تواند سه نفر را به صورت هم زمان با سرعت 30 مایل در ساعت یا 50 کیلومتر در ساعت جابه جا کند.

4. در زمان سوارشدن به زیپ لاین شهر لندن کدام جاذبه های این شهر را می توان دیدن کرد؟

پارک اسقف اعظم، ساعت بیگ بن لندن، ساختمان مجلس انگلیس، کاخ لامبث (Lambeth Palace)، میلبانک (Millbank) و ناین المز (Nine Elms) از جمله مشهورترین جاذبه های لندن است که از بالای این زیپ لاین می توان آن را دیدن کرد.

الی گشت

منبع: گردشبان
انتشار: 12 آذر 1402 بروزرسانی: 12 آذر 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2309

به "افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری دنیا در لندن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح سریع ترین و طولانی ترین زیپ لاین درون شهری دنیا در لندن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید