اسپانیا؛ رکورددار فروش خودروهای برقی

به گزارش وبلاگ پریها، فروش خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست در اسپانیا به یک رکورد جدید در سال 2019 میلادی رسید.

اسپانیا؛ رکورددار فروش خودروهای برقی

با قیمت تور اسپانیا بهار از سرزمین جشن و موسیقی دیدن کنید. به بارسلون و مادرید سری بزنیم و از جزایر قناری و ایبیزا دیدن کنیم.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بسیاری از کشورهای دنیا قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به فراوری انبوه برسانند؛ بنابراین بسیاری از شرکت های خودروسازی در دنیا عزم خود را برای فراوری انبوه خودروهای برقی جزم نموده و از برنامه های خود بدین منظور رونمایی نموده اند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیشتر از این خودروهای پاک موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر دنیا به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فراوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی نمایند.

به نظر می رسد که شهروندان اروپایی بیش از پیش به سمت و سوی خریداری و استفاده از خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی روی آورده اند، چراکه بر اساس تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده در وب سایت insideevs، میزان فروش خودروهای پاک و دوستدار محیط زیست در بازار اسپانیا یک رکورد جدید را در سال 2019 میلادی برای خود به ثبت رسانده است.

اسپانیا همیشه یکی از بازارهای پرفروش خودروهای برقی، هیبریدی و پلاگین هیبریدی به شمار می رفت که در سال گذشته نیز شاهد یک رشد و افزایش جالب توجه در استقبال از این وسائل نقلیه بوده است.

بر اساس آمار و گزارش های منتشرشده، 17 هزار و 852 دستگاه خودروی برقی در بازار اسپانیا به فروش رفته که نسبت به سال 2018 میلادی، 53 درصد رشد یافته است.

گفته می گردد سهم خودروهای برقی در بازار اسپانیا با عبور از مرز یک درصد، بر روی عدد 1/4 درصد ایستاده است. کارشناسان بر این باورند که در سال 2020 میلادی این رقم از 2 درصد نیز گذر خواهد نمود.

بیشتر فروش خودروهای پاک به دسته بندی تمام الکتریکی (با سهم 58 درصد از بازار این کشور) تعلق دارد که نسبت به خودروهای پلاگین هیبریدی بسیار بیشتر بوده و یک رشد 70 درصدی سالانه را برای خود به ثبت رسانده است.

اسپانیا نیز یکی دیگر از کشورهایی است که استقبال بی نظیری از خودروی تمامی الکتریکی و آمریکایی تسلا مدل 3 شده است؛ به گونه ای که این محصول در سال 2019 میلادی 1688 دستگاه در اسپانیا فروخته و سهم خود را به 9/5 درصد رسانده است.

بسیاری از کشورهای دنیا قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده ها و گازهای گلخانه ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به فراوری انبوه برسانند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت های خودروسازی در سراسر دنیا به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه های خود برای طراحی و فراوری خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی نمایند.

بدین ترتیب شرکت های خودروسازی بزرگی تصمیم گرفته اند تغییر رویکرد دهند و به سمت و سوی ساخت و طراحی خودروهای برقی و الکتریکی و هیبریدی بروند تا در سال های آینده، مشتریان خودرو بیشتر به خرید این محصولات روی آورند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 752

به "اسپانیا؛ رکورددار فروش خودروهای برقی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپانیا؛ رکورددار فروش خودروهای برقی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید