استفاده از ماسک در انگلیس اختیاری می گردد

به گزارش وبلاگ مجله پریها، دولت انگلیس تصمیم دارد تا به رغم شیوع افسارگسیخته ویروس کرونا در این کشور و درحالی که آمار مبتلایان به بالای 20 هزار نفر در روز رسیده، بسیاری از محدودیت های کرونایی را از 19 جولای (28 تیر) برطرف کند.

استفاده از ماسک در انگلیس اختیاری می گردد

به گزارش ایرنا؛ بوریس جانسون روز دوشنبه در نشست خبری از دفتر نخست وزیری درباره شکل زندگی مردم پس از اجرای مرحله پایانی برطرف محدودیت های کرونایی شرحاتی را ارائه داد و گفت: در ابتدا می خواهم تاکید کنم که فاصله زیادی تا محو کرونا داریم. آمار مبتلایان به سرعت رو به افزایش است؛ ممکن است آمار بیماران روزانه تا 19 جولای به 50 هزار نفر در روز برسد؛ همانطور که پیش بینی می کردیم آمار پذیرش بیماران کرونایی در مراکز درمانی رو به افزایش است و متاسفانه باید خودمان را برای مرگ و میر های بیشتر آماده کنیم.

در چنین شرایطی وی اسم کرد که باید تصمیم محتاطانه و متعادلی اتخاذ کرد و فقط یک علت دارد که مرحله بعدی برطرف محدودیت های کرونایی را اجرا می کنیم. جانسون ادعا کرد که واکسن های ضد کرونا موثر بوده و تا به امروز بالغ بر 45 میلیون نفر واکسن زده که از این تعداد 33 میلیون نوبت دوم را هم زده اند. نخست وزیر انگلیس پیش بینی کرد که تا 19 جولای تمام جمعیت بزرگسال کشور نوبت نخست و دو سوم هم دو نوبت واکسن ضد کرونا را دریافت نموده اند. به گفته وی افرادی که در این مدت در بیمارستان بستری شده اند واکسن ضد کرونا دریافت ننموده اند.

از سویی جانسون اسم کرد که اگر محدودیت ها طی هفته های آینده برداشته نشود باید این سووال را مطرح کنیم که چه زمانی به زندگی عادی بر می گردیم. پاسخ آن هایی که می گویند باید برطرف محدودیت های کرونایی را به تاخیر بیندازیم این است که روش جایگزین این خواهد بود که محدودیت ها را سال جاری برطرف نکنیم.

به این ترتیب جانسون شرح داد که از 19 جولای بیشتر محدودیت ها برداشته می شود و زندگی به روال عادی باز می شود. از این تاریخ به بعد محدودیت فاصله گذاری اجتماعی فراتر از یک متر، استفاده از ماسک صورت، ضرورت دورکاری و تقسیم بندی دانش آموزان در مدارس برداشته می شود.

وی بعلاوه اسم کرد که طبق مقررات تازه بعضی محدودیت ها برای مسافرانی که دو نوبت واکسن ضد کرونا زده برداشته می شود.

انگلیس پس از گذراندن یک دوره پرتلاطم که آمار مبتلایان به کرونا روزانه به 60 هزار نفر و تلفات به بیش از یک هزار نفر رسیده بود، اسفند گذشته وارد دوره نسبتا آرامی شد و به تدریج محدودیت های کرونایی را که از دی ماه وضع نموده بود کاهش داد.

18 اسفند مدارس بازگشایی و دو هفته بعد هم فرمان درخانه بمانید لغو شد. در گام بعد تمام فروشگاه های غیرخوراکی، سالن های آرایش، کتابخانه ها، پارک ها، باغ وحش ها و بعلاوه مراکز پذیرایی مانند رستوران ها و کلوپ های شبانه بازگشایی شد. اما منحنی آمار مبتلایان به کرونا در انگلیس باردیگر روندی صعودی به خود گرفته و گونه دلتا که برای نخستین بار در هند شناسایی شد و قدرت انتشار بیشتری دارد در این کشور شایع شده است.

گزارش ها حاکیست که هر یازده روز آمار بیماران کرونایی در انگلیس دوبرابر می شود و فقط در 24 ساعت گذشته بالغ بر 27 هزار نفر به کرونا مبتلا شده اند.

تا به امروز بالغ بر 4 میلیون و 903 هزار و 200 نفر به کرونا مبتلا شده و از این تعداد 128 هزار و 222 نفر جان باخته اند.

منبع: فرارو
انتشار: 5 مرداد 1400 بروزرسانی: 5 مرداد 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1734

به "استفاده از ماسک در انگلیس اختیاری می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استفاده از ماسک در انگلیس اختیاری می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید