احداث پیست های اسکی استاندارد نو در اردبیل

به گزارش وبلاگ مجله پریها، در استان اردبیل 5 پیست اسکی استاندارد در حال آماده سازی برای احداث است.

احداث پیست های اسکی استاندارد نو در اردبیل

به گفته بهرام آقاخانی، مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل 5 پیست اسکی استاندارد در استان اردبیل به منظور آماده سازی این استان برای استقبال از ورزشکاران در رویدادهای ورزشی زمستانی در حال آماده سازی برای احداث است.

بهرام آقاخانی گفت در استان اردبیل هم اکنون طرح مطالعاتی و احداث چند پیست اسکی در حال اجرا است که تا شروع زمستان و با در اولویت قرار دادن منطقه ها گردشگری همانند آلوارس و اندبیل خلخال بتوان راه اندازی کرد.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون 5 پیست اسکی استاندارد در استان احداث و در حال آماده سازی برای میزبانی از مسابقات بین المللی و ملی است، اضافه نمود:

هم اکنون پیست اسکی آلوارس از مجموع پیست های اسکی آماده سازی شده و در دست مطالعه برای استقبال از ورزشکاران ملی و بین المللی و میزبانی از رویدادهای ورزشی آماده بوده که یک باب پیست اسکی دیگر نیز در کناردست پیست اسکی آلوارس با برنامه ریزی های اجرا شده احداث می گردد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به آخرین شرایط پیست اسکی اندبیل خلخال نیز گفت یکی از مجذوب کننده ترین پیست های اسکی کشور و حتی دنیا در منطقه اندبیل شهرستان خلخال احداث می گردد که درواقع احداث و اتمام این پروژه ورزشی می تواند در کنار رونق گردشگری منطقه آورده مالی نیز برای این نقطه از استان که قابلیت فراوانی هم در بحث گردشگری طبیعی دارد، داشته باشد.

آقاخانی در ادامه سخنان خود گفت در شهرستان مشگین شهر احداث یک پیست اسکی استاندارد دیگر نیز پیش بینی می گردد که برای احداث این پروژه طرح اولیه آن جمع بندی و گردآوری شده و هم اکنون در دست مطالعه است.

وی بعلاوه از آماده سازی پیست اسکی فندقلوی نمین برای میزبانی از رویدادهای ملی و بین المللی در فصل زمستان اطلاع داد و گفت هم اکنون برای آماده سازی و تکمیل این طرح اعتبار بیش از 20 میلیارد ریال مورد احتیاج بوده که از طرف سازمان به ورزش و جوانان استان بخش قابل توجهی از این بودجه پرداخت شده و برای میزبانی از رویدادهای ملی و بین المللی ورزش اسکی این پیست نیز در حال آماده سازی است.

به گفته مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل به علت آماده نشدن پیست در موعد مقرر، مسابقات بین المللی که سال جاری قرار بود در این پیست برگزار گردد، لغو شده و سال آینده میزبانی از این مسابقات قطعی است.

منبع: کجارو / تسنیم
انتشار: 11 اسفند 1400 بروزرسانی: 11 اسفند 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1982

به "احداث پیست های اسکی استاندارد نو در اردبیل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احداث پیست های اسکی استاندارد نو در اردبیل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید