آمار واکسیناسیون کرونا در مازندران به تفکیک

به گزارش وبلاگ پریها، آنالیز اندازه واکسیناسیون در مازندران نشان می دهد شهرستان های سیمرغ و سوادکوه شمالی صدرنشین واکسیناسیون در استان هستند.

آمار واکسیناسیون کرونا در مازندران به تفکیک

به گزارش خبرنگار گروه استان های خبرنگاران از ساری، بر اساس آمار دانشگاه علوم پزشکی مازندران 868 هزار و 337 مازندرانی بالای 12 سال تا دیروز پنج شنبه 22 مهرماه هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند که با توجه به جمعیت استان چیزی بیش از 37 درصد مازندرانی ها به طور کامل بر علیه کرونا واکسینه شده اند که شهرستان های سیمرغ و سوادکوه شمالی با بیش از 46 درصد بیشترین و آمل با 35 و نوشهر با 34 درصد کمترین اندازه واکسیناسیون کامل را داشته اند.

اهالی سوادکوه با 42 درصد، تنکابن و رامسر با 41 و بابلسربا 40 درصد در رده سوم تا ششم قرار دارند و پس از آن ها ساکنان شهرستان های چالوس با 38 درصد، ساری، میاندورود، محمودآباد، فریدونکنار، عباس آباد، نکا با 37 درصد، جویبار و کلاردشت با 36 درصد، گلوگاه، نور، قائم شهر، بهشهر و آمل با 35 درصد و نوشهر با 34 درصد هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

یک میلیون و 910 هزار و 303 مازندرانی نیز تا دیروز پنج شنبه 22 مهرماه فقط یک دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند که با توجه به جمعیت استان بیش از 82 درصد را شامل می شوند.

شهرستان های سیمرغ با 100 درصد و سوادکوه شمالی با 95 درصد صدرنشین دریافت یک دوز واکسن هستند و بهشهر و قائم شهر با 75 درصد در انتهای جدول قرار دارند.

90 درصد اهالی شهرستان های سوادکوه، 88 درصد جمعیت محمودآباد و تنکابن، 86 درصد رامسری ها، 85 درصد اهالی چالوس، 83 درصد ساکنان جویبار، بابلسر و عباس آباد، 82 درصد اهالی نکا، کلاردشت، میاندورود، نور، گلوگاه و آمل، 81 درصد فریدونکناری ها، 80 درصد ساکنان مرکز استان، 79 درصد نوشهری ها، و 75 درصد اهللی بهشهر و قائم شهر حداقل یک دوز واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

تعداد دانش آموزان واجد شرائط دریافت واکسن در مازندران نیز 212 هزار و 276 نفر اعلام شده است که تا روز 22 مهرماه 160 هزار و 271 دانش آموز معادل 75 درصد واکسن کرونا را تزریق کردند.

دانش آموزان میاندورود و سوادکوه شمالی با 94 درصد بیشترین و ساری و قائم شهر با 66 و 63 درصد کمترین اندازه واکسیناسیون را داشتند.

دانش آموزان محمودآباد و گلوگاه بیش از 91 درصد، کلاردشت با 90 درصد، رامسر و سوادکوه 87 درصد، تنکابن 86 درصد، سیمرغ 84 درصد، چالوس 82 درصد، بابلسر 80 درصد، عباس آباد، فریدونکنار و نوشهر 77 درصد، آمل 76 درصد، بهشهر و جویبار 74 درصد، نور و نکا 72 درصد، ساری 66 درصد و قائم شهر نیز 83 درصد واکسن کرونا را دریافت نموده اند.

دکتر قاسم اویس سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه شمار بیماران مبتلا به کرونا دو روز گذشته در استان فرایند افزایشی داشته است، گفت: این شرایط در صورت تداوم نگران نماینده خواهد بود.

او اضافه نمود: اندازه رعایت شیوه نامه های بهداشتی در مازندران نیز به 50 درصد رسیده است و مشاهدات نشان می دهد مردم انگار تمایلی به استفاده از ماسک ندارند.

سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان اینکه هنوز نمی توان به طور قطع زمان پیک بعدی کرونا را علام کرد، ادامه داد: مراسم ها و تجمعات عمومی هم متاسفانه بدون رعایت شیوه نامه های بهداشتی در حال برگزاری است.

دکتر اویس گفت: بعضی افراد تصور می نمایند به علت دریافت واکسن کرونا در مقابل این بیماری کاملا ایمن هستند و به همین علت شیوه نامه ها را رعایت نمی نمایند که این تصور اشتباه به همراه افزایش سفر ها در هفته های گذشته سبب شده است تعداد بیماران در دو روز گذشته افزایش یابد.

انتهای پیغام / ک

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 آبان 1400 بروزرسانی: 16 آبان 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1858

به "آمار واکسیناسیون کرونا در مازندران به تفکیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمار واکسیناسیون کرونا در مازندران به تفکیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید