یدو و پسران دریا پرافتخاران بخش بین الملل جشنواره فیلم کودک و نوجوان

به گزارش وبلاگ مجله پریها، تهران (پانا) - بین المللی بودن جشنواره فیلم های بچه ها و نوجوانان، اعتبار جایگاه آن را دو چندان کرده است و هر ساله در بخش بین المللی فیلم های خارجی جوایز مهم جشنواره کودک و نوجوان را کسب کرده اند.

یدو و پسران دریا پرافتخاران بخش بین الملل جشنواره فیلم کودک و نوجوان

در اختتامیه جشنواره سی و چهارم که چهارشنبه 21 مهرماه در سالن زنده یاد عباس کیاستمی، بنیاد سینمایی فارابی برگزار شد، در بخش بین المللی تعداد 13 فیلم توانستند جوایز این دوره را کسب کنند. امسال در این بخش، فیلمسازانی از 17 کشور حضور داشتند که تعداد 10 فیلم بلند سینمایی و تعداد 10 اثر کوتاه داستانی پذیرفته شدند و از میان این فیلم های پذیرفته شده، تعداد 13 فیلم توانستند جوایز ویژه هیئت داوران را دریافت کنند.

در ابتدا جایزه سیفژ، دیپلم افتخار و پروانه زرین به مهدی جعفری برای فیلم یدو رسید. در ادامه و به ترتیب در بخش پویانمایی کوتاه، دیپلم افتخار به فیلم مادربزرگ من ماتیلده ساخته میگوئل آنایا بوریا از کشور مکزیک، دیپلم افتخار و پروانه زرین بخش فیلم کوتاه داستانی به فیلم سکوت رودخانه ساخته فرانچسکا کانه پا از کشور پرو، دیپلم افتخار دستاورد هنری برای موسیقی متن به برای فیلم سوومی (روهن رومن) ساخته امول وسانت گل از کشور هندوستان، دیپلم افتخار دستاورد هنری برای فیلمبرداری فیلم یدو مرتضی نجفی را به دست آوردند.

همچنین دیپلم افتخار و پروانه زرین دستاورد هنری کارگردانی را فیلم پدربزرگ من یک فضایی است به کارگردانی دراژن ژارکوویچ و مارینا آندره اسکوپ، دیپلم افتخار بازیگر کودک و نوجوان را فرید کراهان برای فیلم محافظ برادر از کشور ترکیه، دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین بازیگر کودک و نوجوان، یاسین حبیب پور برای فیلم پسران دریا، دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین فیلمنامه را فیلم پسران دریا به نویسندگی و کارگردانی مشترک افشین هاشمی و حسین قاسمی جامی از ایران، دیپلم افتخار و پروانه زرین کارگردانی به فیلم یدو ساخته مهدی جعفری از ایران، دیپلم افتخار و پروانه زرین جایزه ویژه هیأت داوران فیلم لوسیا به کارگردانی خوان پاتو از اسپانیا، دیپلم افتخار و پروانه زرین جایزه داوران کودک و نوجوان را فیلم پدربزرگ من یک فضایی است ساخته دراژن ژارکوویچ و مارینا آندره اسکوپ از کشور بوسنی، دیپلم افتخار و پروانه زرین بهترین فیلم را یدو به تهیه کنندگی محمدرضا مصباح کسب کردند.

پدربزرگ من یک فضایی است با کسب دو جایزه داوران و دستاورد کارگردانی در بخش بین الملل یکی از متفاوت ترین فیلم های بخش بین الملل این دوره جشنواره بود که ماجرایی فانتزی و تخیلی را روایت می کرد و به شعار این دوره جشنواره نزدیک بود. فیلمی درباره ماجراهای شگفت انگیز یک دختر و ربات فضایی اش در مأموریتی برای نجات یک خانواده نیمه فضایی!

یکی از ویژگی های این دوره جشنواره در بخش بین الملل تنوع موجود در طیف کشورهای شرکت کننده بود و شاید اگر جشنواره به سیاق گذشته، به شکل فیزیکی برگزار می شد، این مشارکت با حضور فیلمسازان اروپایی و آسیایی بیشتر به چشم می آمد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 19 آبان 1400 بروزرسانی: 19 آبان 1400 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1861

به "یدو و پسران دریا پرافتخاران بخش بین الملل جشنواره فیلم کودک و نوجوان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یدو و پسران دریا پرافتخاران بخش بین الملل جشنواره فیلم کودک و نوجوان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید