چرا همسرم حرف من را نمی فهمد؟

به گزارش وبلاگ مجله پریها، درک شدن و درک کردن زوجین برای جلوگیری از مسائل عدیده زندگی زناشویی مهم است. برای درک یکدیگر نیاز است که حرف هم را به طور صحیح دریابیم.

چرا همسرم حرف من را نمی فهمد؟

دلایل نفهمیدن حرف همسر چیست؟ بیشترین مسائلی که در زندگی مشترک به وجود می آید به دلیل نفهمیدن حرف همسر به طور کامل است. با این مطلب از مجله اینترنتی دلتا همراه باشید.

عناوین مطلب

 • ضرورت درک متقابل میان زن و شوهر
 • دلایل نفهمیدن حرف همسر چیست؟
  • عدم بیان احساسات واقعی از دلایل نفهمیدن حرف همسر
  • عدم وضوح در صحبت ها از دلایل نفهمیدن حرف همسر
 • راهکارهایی برای درک بهتر حرف های همسر
  • با آگاهی صحبت کنید
  • روی یک موضوع تمرکز کنید
  • همچنین بخوانید:

ضرورت درک متقابل میان زن و شوهر

درک متقابل در زوج ها واقعا یک موضوع مهم است. اگر زوجین درک خوبی داشته باشند زندگی زناشویی موفقی خواهند داشت. برای ایجاد تفاهم متقابل بین یک زوج، چند عامل موثر بر زندگی آن ها باید واقعا در نظر گرفته شود. با در نظر گرفتن و به کارگیری کامل این عوامل، زوجین ظرفیت درک خود و زندگی شاد در کنار هم را خواهند داشت.

دلایل نفهمیدن حرف همسر چیست؟

تعارض ناشی از عدم هماهنگی بین زن و مرد یکی از دلایلی است که منجر به تصور عدم درک از سمت همسر می شود. این احساس به این دلیل است که یکی از عمیق ترین نیازهای افراد این است که احساس کنند دیگران و خصوصا همسرشان آن ها را درک می کند یا با او هماهنگ می شود.

عدم بیان احساسات واقعی از دلایل نفهمیدن حرف همسر

محققان آسیب پذیری را با رابطه صمیمی مرتبط می دانند. زیرا آسیب پذیری است که در واقع به فرد اجازه می دهد که واقعا از طریق دیگری شناخته شود. یعنی تا شما آسیب پذیری خود را بالا نبرید و خود افشایی نکنید دیگری نمی تواند درک کند که در وجود شما چه حسی نهفته است تا شما را درک کند. برای اینکه روابط عاطفی خوبی داشته باشید به مطلب با دوست خود حرف بزنید تا حالتان خوب شود! سر بزنید.

عدم وضوح در صحبت ها از دلایل نفهمیدن حرف همسر

تصور کنید شما برای صحبت با همسر وارد اتاق می شوید. اما او از بحث کردن امتناع می ورزد و اتاق را ترک می کند. اگر مسیر شجاعانه تر و آسیب پذیر بودن را انتخاب کنید می توانید به او بگویید: وقتی در حال بحث راجع مشکلمان هستیم و تو اتاق را ترک می کنی احساس ترس و ناکافی بودن می کنم. ترس من این است که من آن قدرها ارزش ندارم که تو به خاطر من برای حل این مشکل بجنگی. واقعا به نظر تو راهی وجود ندارد که ما بتوانیم مثل دو انسان بالغ مشکل پیش آمده را حل کنیم؟ با این مثال می توانید ببیینید که پنهان شدن پشت احساس رنجش در مقایسه با آسیب پذیری و دیده شدن چقدر بی ارزش و مقاومت در مقابل احساس ترس از عیان کردن احساس آسیب پذیری چقدر شجاعانه است؟

راهکارهایی برای درک بهتر حرف های همسر

باتوجه به آن چه گفته شد شما چگونه می توانید شریک زندگی خود را هنگام مذاکره در مشت خود داشته باشید. طوری که حرف های شما را بفهمد و با شما هماهنگ شود؟

با آگاهی صحبت کنید

منظور از صحبت کردن هوشیارانه این است که گوینده کلمات را به گونه ای انتخاب کند که از ایجاد احساس گوشه گیری یا تدافعی به شریک شنونده اجتناب کند. سپس این به شریک شنونده کمک می کند تا بتواند مخاطب خود را بهتر درک کند چرا که در اینگونه صحبت کردن احساس نمی کند مورد حمله قرار گرفته است. مهارت ارتباط موثر با دیگران در این مورد به شما کمک می کند.

روی یک موضوع تمرکز کنید

شاید در طول مکالمه دوست داشته باشید که به یکباره تمام آنچه که در قلبتان است را بیرون بریزید و احساس می کنید که قابلیت این را دارید که در همین یک ساعت همه مسائل خود را با همسرتان مطرح کنید. اما به این فکر کنید که آیا او هم قابلیت دریافت این بمباران اطلاعاتی را دارد یا خیر. زمانی که شما از مسائل یک میکس درست می کنید و به خورد مرد خود می دهید او حرف های شما را درک نخواهد کرد و احتمال حل آن ها کمتر می شود.

پیشنهاد مطالعه: مطلب با فرد حسود چگونه رفتار کنیم؟ را بخوانید.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 24 فروردین 1402 بروزرسانی: 24 فروردین 1402 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 2238

به "چرا همسرم حرف من را نمی فهمد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا همسرم حرف من را نمی فهمد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید