پیامدهای مثبت و منفی دورکاری

به گزارش وبلاگ پریها، شهر: همه گیری مانند یک عکس فوری از یک فیلم است که شاید برای سال ها ادامه داشته باشد هم برای شرکت و هم برای کارمندان این همه گیری پیامدهای مثبت و منفی دارد.

پیامدهای مثبت و منفی دورکاری

پروفسور پیتر کارل کرزل، بنیانگذار و رئیس پروژه رقابت جهانی شهری (GUCP) در اختتامیه دوازدهمین جشنواره پژوهش و نوآوری در مدیریت شهری که ظهر امروز چهارشنبه -26 آذر 1399 برگزار گشت، به محورهای این جشنواره اشاره و کرد و گفت: نخست نوآوری و فناوری های هوشمند و بعد مقابله با بیماری همه گیر کووید-19 است.

او با بیان اینکه کووید-19 بیشتر شهرها را تحت تاثیر قرار داده و تاثیرات آن نیز مهم و آنالیز آن جالب است، گفت: در این میان یکی از مهم ترین موضوعات تاثیری است که کووید-19 بر خود مرکز شهر خواهد گذاشت؛ ما ماندن کارگران در خانه افراد کمتری به رستوران ها و فضاهای اجتماعی و فرهنگی مراجعه خواهند کرد و از طرف دیگر هم کارمندان کمتری برای خریدهای مختلف به فروشگاه های عظیم و سایر فروشگاه های خرده فروشی مراجعه مینمایند.

پروفسور پیتر کارل کرزل، شرح داد: هر دو بخش اجتماعی و خرده فروشی، به شدت تحت تاثیر پیامدهای این همه گیری قرار گرفته اند. در نهایت بسیاری از شرکت ها احتمالا به این نتیجه خواهند رسید که به طبقه کامل برج اداری نیاز ندارند، اما به فضای بسیار کمتری می توانند از پس کار برآیند.

او معتقد است؛ کووید-19 در حال حاضر تقریبا در تمام شهرهای عظیم ایالت متحده تاثیر منفی بر بازار املاک تجاری دارد؛ اما به طور عکس، همه گیری تاثیر مثبت بر شهرهای کوچکتر، تا حدی دوردست و نیز شهرهایی دارد که این کارمندان اکنون از آن جاها کار می نمایند.

بنیانگذار و رئیس پروژه رقابت جهانی شهری (GUCP)، با بیان اینکه این اجتماعات جذاب اغلب برای تفریح به جنگل ها و دریاچه ها نزدیکتر هستند، افزود: آنها محلات صمیمی، امکانات شهری مانند تسهیلاا فرهنگی، امنیت عمومی، مدارس بهتر و فضاهای شهری قابل پیاده روی یا دوچرخه سواری دارند. بنابراین به میزان قابل توجهی این تعادل از شهرهای عظیم به احتماعات کوچکتر منتقل شده است که قبلا مورد غفلت واقع شده بود.

او به دورکاری اشاره نمود و گفت: در محیط کار یک اداره، اعضای تیم با یکدیگر آشنا می شوند، می توانند دیگران را به پیش برانند و به طور کلی موثرترین کار را انجام دهند. با دورکاری کارایی چنین گروه هایی بسیار کاهش می یابد. در حالی که بسیاری از کارمندان گزارش می دهند که هنگام کار در خانه به طور فردی، بهره وری بیشتری دارند چرا که هیچ یک از عوامل حواسپرتی ناشی از فقدان تعادل با تعداد زیادی از افراد وجود ندارد.

پروفسور پیتر کارل کرزل به تاثیر دورکاری بر اداره و کارمندان آن اشاره نمود و شرح داد: کار مشترک در یک فضای اداری تاثیراتی مثبت بر شرکت و کارمندان آن دارد؛ اما بعضی اذعان می نمایند که در دورکاری بهره وری بیشتری دارند با این حال همه گیری مانند یک عکس فوری از یک فیلم است که شاید برای سال ها ادامه داشته باشد هم برای شرکت و هم برای کارمندان این همه گیری پیامدهای مثبت و منفی دارد.

به گفته او؛ اگر ارتباطات میان مدیران و کارمندان وجود نداشته باشد اختلال به وجود می آید، در حال حاضر شاید به نظر می رسد این مسایل جزئی هستند، اما در طولانی مدت و با در نظر داشتن منافع هر دو طرف یعنی شرکت و کارمند، می تواند از نظر بهره وری بلندمدت و موفقیت بازار شرکت و همچنین موفقیت شغلی کارمند به یک ضرر جدی تبدیل شوند.

این استاد دانشگاه گفت: تاثیرات کووید-19 بر شهرهای عظیم و اجتماعات دور دست کوچکتر به تدریج آشکار می گردد اما گزارشات اولیه تغییراتی با نتایج مثبت را برای جوامع کوچکتر نشان می دهد در حالی که اثرات مثبت کمتری برای عظیمترین شهرها داشته است. سال آینده پیامدهای دورکاری باید بیشتر روشن گردد.

خبرنگار: فریبا رحمانی

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 28 دی 1399 بروزرسانی: 28 دی 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 1384

به "پیامدهای مثبت و منفی دورکاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامدهای مثبت و منفی دورکاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید