پکن برای آلودگی هوا پلیس زیست محیطی ایجاد می نماید

به گزارش وبلاگ پریها، مقامات در پکن، در یکی از آخرین اقدامات در واکنش به خشم عمومی درباره حضور مداوم مه دود بر فراز چین، اعلام نموده اند یک جوخه جدید پلیس زیست محیطی تشکیل می دهند تا از سوزاندن غیرقانونی زباله، چوب و مواد مشابه در این شهر جلوگیری نمایند.

پکن برای آلودگی هوا پلیس زیست محیطی ایجاد می نماید

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش آسوشیتدپرس کائی کی، شهردار موقت پکن در جلسه ای در روز شنبه 7 ژانویه (18 دی) گفت این نیرو کباب پزهای در فضای آزاد، زباله سوزها و سوزاندن چوب و سایر بیومس ها (زیست توده ّ) را هدف قرار خواهد داد.

کائی اقدامات متعدد دیگری را هم اظهار داشت، ازجمله هدف کاهش 30 درصدی استفاده از زغال سنگ در سال 2017 و تعطیل کردن 500 کارخانه بسیار آلاینده و بازسازی و ارتقای 2500 کارخانه دیگر. او اضافه کرد حدود 300000 خودروی آلاینده از ماه آینده وارد شدن به پایتخت ممنوع خواهند شد.

پکن و چندین شهر دیگر چین بیشتر روزهای زمستانی را زیر یک مه دود خاکستری ضخیم با میزان های آلودگی هوایی که به طورمعمول بالاتر از دستورالعمل های سازمان دنیای بهداشت است، می گذرانند. هفته گذشته بیش از 20 شهر در چین در وضعیت هشدار قرمز، بالاترین سطح هشدار در نظام چهار رده ای کیفیت هوا در چین قرار گرفتند و پکن در وضعیت هشدار نارنجی رده دوم از لحاظ شدت آلودگی بود.

تأثیر مه دود به شدت در شهرهای چین احساس می گرددِ، چراکه وضعیت هشدار قرمز می تواند به تعطیلی مدارس و کسب وکارها، لغو پروازها و بسته شدن بزرگراه ها برای جلوگیری از وارد شدن ماشین ها به جاده ها بینجامد. در جریان یک هشدار قرمز در ماه پیش در پکن، مقامات کارگران ساختمانی را از رنگ کردن با اسپری منع کردن و حتی کباب پزهای زغالی در چند رستوران را ضبط کردند.

اما اعمال محدودیت ها در چنین مواقعی هنوز با مشکل روبرو است. وزارت محیط زیست چین در هنگام هشدار قرمز در هفته گذشت اظهار داشت که گروه های بازرسی شرکت هایی را یافته اند که علیرغم ممنوعیت دولتی دوباره فراوری خود را از سر گرفته بودند. بسیاری از کارخانه های تحت فشار شدیدی قرار دارند تا بدون توجه به آلودگی هوا به اهداف فراوریی شان برسند.

کائی روز شنبه تداوم فعالیت های آلاینده ای مانند سوزاندن زباله یا چوب را ناشی از فقدان نظارت و اعمال ضعیف قانون شمرد.

اما آلودگی هوای چین عمدتاً ناشی از هزاران کارخانه با سوخت زغال سنگ است و فراوانی وسایل نقلیه قدیمی ناکارآمد است. دولت کمونیستی چین در همان حال که کوشش دارد به درخواست های بالاگرفته عمومی برای کاستن از آلودگی پاسخ دهد، با افت مالی و چالش حفظ رشد هم درگیر است.

چین همچنین بزرگ ترین فراوریکننده و مصرف کننده زغال سنگ در دنیا است و اقداماتی مانند کاهش روزهای فراوری یا تعطیلی معادن زغال سنگ قدیمی تر خطر بالا بردن قیمت های انرژی و کند کردن بیشتر رشد مالی را به دنبال دارد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 16 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 511

به "پکن برای آلودگی هوا پلیس زیست محیطی ایجاد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پکن برای آلودگی هوا پلیس زیست محیطی ایجاد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید