واکنش ها به اجازه آمریکا به ژاپن برای سفر روحانی به توکیو

ایسنا نوشت: یک رسانه ژاپنی به نقل از منابع دیپلماتیک گزارش داد که آمریکا ضمن موافقت با سفر روحانی به ژاپن از مقامات توکیو خواسته است نتیجه ملاقات روحانی با شینزو آبه در سفر احتمالی رئیس جمهور ایران به ژاپن را به اطلاع آمریکا هم برساند.

واکنش ها به اجازه آمریکا به ژاپن برای سفر روحانی به توکیو

اگر علاقمند به سفر با بهترین تور کانادا ارزان قیمت هستید با ما همراه شوید

این مطلب را خبرگزاری کیودو به نقل از منابعی که نامی از آن ها آورده نشده اعلام نموده و نوشته است: یک مقام ارشد آمریکایی این پیغام را به ژاپن منتقل نموده است. به گفته این منابع، مقامات ایران و ژاپن در حال فراهم کردن مقدمات سفر روحانی به توکیو هستند که احتمالا در تاریخ 20 دسامبر (29 آذر) انجام خواهد شد.

در صورت انجام این سفر، این اولین بار از سال 2000 (1379) خواهد بود که یک رئیس جمهور ایران به ژاپن می رود. شینزو آبه نخست وزیر ژاپن در ماه ژوئن (خرداد) به ایران سفر و با رهبر انقلاب و مقامات ارشد کشورمان ملاقات کرد. وی نیز اولین نخست وزیر ژاپن بود که از سال 1356 به تهران سفر می کرد. درهمین حال بعضی منابع خبری این خبر را این طور منتشر نموده اند که این سفر در راستای طرح ژاپن برای میزبانی حسن روحانی و مذاکره درباره برنامه هسته ای ایران انجام خواهد شد. به تازگی ژاپن از اعزام نیروی دریایی به منظور حفاظت از نفتکش های خود در خلیج فارس خبر داده و گفته که این موضوع را با ایران هماهنگ نموده است. با این حال این که اعلام شده، آمریکا با سفر روحانی به ژاپن موافقت نموده، واکنش هایی را در فضای مجازی در پی داشت از جمله:

امیرعلی ابوالفتح (تحلیل گر مسائل آمریکا): یعنی اگر نخست وزیر ژاپن بخواهد میزبان رئیس جمهور کشوری باشد باید موافقت آمریکا را بگیرد ؟ اگر آمریکا اجازه نمی داد ، ژاپن میزبان روحانی نمی شد ؟ مگر ژاپن مستعمره آمریکاست ؟

رسانه ژاپنی(کیودو)خبر از رایزنی تهران با توکیو برای سفر هرچه زودتر روحانی به ژاپن داده؛ پیغام کتبی روحانی توسط عراقچی به نخست وزیر ژاپن داده می شه؛ این اخبار رو کنار فرستاده آمریکا بودن ژاپن بگذارید، به جای خوبی نمی رسیم؛ گویا باز روحانی دنبال حل مسائل به روش شکست خورده خودش یعنی برجام است.

ظاهرا رابطه ایران و آمریکا وارد فاز جدیدی می شه. تبادل زندانیان، همواره قفل گشای رابطه بوده. امروز یک زندانی ایرانی آزاد شد، توی این هفته هم احتمالا یک زندانی آمریکایی آزاد می شه. سفر روحانی به ژاپن هم احتمالا در همین راستاست.

عبدا... گنجی (مدیر مسئول روزنامه جوان): روزنامه دولت خبرموافقت آمریکا با سفر روحانی به ژاپن را به عنوان یک دستاورد، پیروزی و آورده منعکس می نماید.آدم احساس می نماید غرورش زیر لگد است.چقدر تحقیر آمیز.از ماست که برماست.

2323

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 30 دی 1398 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 676

به "واکنش ها به اجازه آمریکا به ژاپن برای سفر روحانی به توکیو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ها به اجازه آمریکا به ژاپن برای سفر روحانی به توکیو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید