احتیاج به کسب تجربه داشتیم، حریفان آسیایی قهرمانان دنیا هستند

به گزارش وبلاگ پریها، بیست و نهمین دوره رقابت های وزنه برداری قهرمانی آسیا اردیبهشت ماه جاری به میزبانی چین برگزار گردید و تیم ملی بانوان با 319 امتیاز در صندلی نهم نهاده شد.

احتیاج به کسب تجربه داشتیم، حریفان آسیایی قهرمانان دنیا هستند

سیدالهام حسینی نماینده دسته 71 کیلوگرم کشورمان در گروه A مسابقات در حرکت یک ضرب 78 کیلوگرم، حرکت دوضرب 98 کیلوگرم و در مجموع 176 کیلوگرم را مهار کرد و در صندلی ششم آسیا ایستاد.

الهام حسینی در مصاحبه با وبلاگ پریها، درباره سطح کیفی مسابقات قهرمانی آسیا گفت: حضور در این مسابقات تجربه فوق العاده ای بود و احتیاج به چنین تجربه ای داشتیم. باید هیجان و استرس ناشی از حضور بر تخته مسابقات را کنترل می کردیم. شرایط تمرین با مسابقه تفاوت بسیاری داشت. پس از حضور در مسابقات قهرمانی آسیا انگیزه هایمان افزایش یافت.

ملی پوش وزنه برداری بانوان در پاسخ به این سوال که آیا توانستید رکودهای خود در تمرین را تکرار کنید یا خیر؟ گفت: خیر، اکثر ملی پوشان نتوانستند رکورد خود را ثبت نمایند. در حرکت یک ضرب وزنه 90 کیلوگرم را در تمرین ثبت نموده بودم اما در مسابقات 78 کیلوگرم را مهار کردم و در 82 کیلوگرم ناکام ماندم.

حسینی درباره دلیل ناکامی در ثبت رکوردهایش گفت: یکی از دلایلش، ناآشنا بودن با صحنه مسابقه بود. از نظر جسمانی شرایط خوبی داشتیم اما از نظر روانی و فکری خیر. برای اولین بار در مسابقاتی شرکت کردیم که مردان نیز در آن شرکت داشتند و این در عملکردمان تأثیر گذار بود.

وی درباره آینده وزنه برداری بانوان ایران گفت: راه سختی در پیش داریم چرا که بسیاری از وزنه برداران که قهرمانان المپیک و دنیا، آسیایی هستند. اگر در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم در دنیا هم پیروز خواهیم شد. حریفان نسبت به ما تجربه بالایی دارند اما هیچ چیز غیر ممکن نیست و با کوشش می توانیم به اهدافمان برسیم.

الهام حسینی در سرانجام گفت: تا به امروز و در یک سال گذشته حمایت از تیم بانوان خوب بوده است و امیدوارم ادامه دار باشد. از کادر فنی و مسئولان فدراسیون تشکر می کنم که بسیار از ما حمایت کردند. ان شالله در آینده شرایط بهتر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 تیر 1398 بروزرسانی: 3 مهر 1399 گردآورنده: pariha.ir شناسه مطلب: 274

به "احتیاج به کسب تجربه داشتیم، حریفان آسیایی قهرمانان دنیا هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احتیاج به کسب تجربه داشتیم، حریفان آسیایی قهرمانان دنیا هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید